دیپلماسی❜ رسانه/ ایران و جهان مخاطب برنامه های حرم مطهر رضوی در ماه مبارک رمضان / پخش روزانه 57 ساعت برنامه زنده از 28 شبکه داخلی و خارجی

  • بازدید: ۶۹۰
رسانه/ ایران و جهان مخاطب برنامه های حرم مطهر رضوی در ماه مبارک رمضان / پخش روزانه 57 ساعت برنامه زنده از 28 شبکه داخلی و خارجی

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، آستان قدس رضوی با تدارک ویژه برنامه های متعدد رسانه ای، بستری را فراهم کرده تا ارادتمندان به حضرت رضا(ع) در سراسر کشور و اقصی نقاط جهان، بتوانند از طریق رسانه های جمعی مخاطب ویژه برنامه های ماه قرآن در حرم مطهر رضوی باشند. به گزارش آستان نیوز، با توجه به اینکه شرایط کرونایی اکثر نقاط کشور و به ویژه شهر مشهد را قرار گرفته است، بسیاری از زائران و مجاورانی که قصد تشرف به حرم مطهر رضوی در ماه مبارک رمضان و استفاده از برنامه های ویژه این ماه را دارند، با محدودیت هایی مواجه اند و امکان سفر و تشرف برایشان فراهم نخواهد بود.

به همین دلیل آستان قدس رضوی برای پخش گسترده برنامه های ماه مبارک رمضان در رسانه ها تدارک ویژه ای داشته تا همه ارادتمندان به اهل بیت(ع)، بتوانند از راه دور زائر حضرت باشند و در حال و هوای برنامه های ماه رمضان قرار بگیرند.

57 ساعت برنامه زنده روزانه به 5 زبان

مدیر رسانه های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی با اشاره به جزئیات این برنامه ها گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه های حرم مطهر رضوی با همکاری 28 شبکه ملی و بین المللی و پخش روزانه 57 ساعت برنامه زنده از بارگاه منور رضوی تولید و پخش خواهد شد.

محمد رضا موسوی کیا افزود: مجموع برنامه های زنده حرم مطهر رضوی در ماه مبارک رمضان، 99 هزار دقیقه خواهد بود که شامل 23 هزار دقیقه برنامه های سحرگاهی، 9 هزار دقیقه برنامه ویژه افطار، بیش از 14 هزار دقیقه ترتیل خوانی، بیش از 7 هزار دقیقه مناجات خوانی و شرح و تفسیر دعا، حدود 12 هزار دقیقه برنامه شب های ماه رمضان، 1900 دقیقه ویژه برنامه حزب خوانی قرآن با حضور نوجوانان و بیش از 17 هزار دقیقه ارسال تصاویر حرم مطهر رضوی برای شبکه های مختلف صدا و سیما و شبکه های عضو اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی خواهد بود.

به گفته او، این برنامه ها به پنج زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اردو و آذری تولید می شود و علاوه بر شبکه های تلویزیونی، شبکه های رادیویی نیز بیش از 14 هزار دقیقه برنامه را از بارگاه منور رضوی برای مخاطبان خود پخش خواهند کرد.

مشارکت و همکاری شبکه های تلویزیونی داخلی و خارجی

مدیر رسانه های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی گفت: در این ضیافت رسانه ای، خادمان رسانه ای شبکه های مختلفی از جمله شبکه های تلویزیونی یک، دو، سه، پنج، افق، قرآن، جام جم، سلامت، شما، امید، پویا، خراسان رضوی و همچنین دیگر شبکه های استانی برای پوشش برنامه ها مشارکت خواهند داشت.

وی افزود: همچنین شبکه های برون مرزی و بین المللی از جمله شبکه های امام رضا(ع)، الکوثر، الایام عراق، سحر(آذری و اردو)، اسلام اصیل، الاهواز، الاتجاء، هدهد و طاها برنامه های حرم مطهر رضوی در ماه مبارک رمضان را پخش خواهند کرد.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/7863


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها