دیپلماسی❜ دانشگاهی/ احمد حسینی دانش آموخته دانشگاه فردوسی مشهد در جمع برترین پژوهشگران دنیا قرار گرفت

  • بازدید: ۹۵۵
دانشگاهی/ احمد حسینی دانش آموخته دانشگاه فردوسی مشهد در جمع برترین پژوهشگران دنیا قرار گرفت

براساس جدیدترین رتبه بندی دانشگاه استنفورد، برای اولین بار نام "احمد حسینی بنده قرائی" دانشجوی کوهسرخی مقطع دکتری دانشگاه سمنان در بین ۲ درصد دانشمندان برتر جهان در سال ۲۰۲۰ قرار گرفت. در میان فهرست ۱۰۰ هزار نفری از دانشمندان پراستناد در تمامی رشته‌ها و نیز ۲ درصد برتر حوزه‌های علمی، نام تعدادی از اساتید دانشگاه‌های ایران نیز به چشم می‌خورد.

با این حال، این اولین بار است که برطبق جدیدترین رتبه‌بندی اعلام شده یک دانشجوی دکتری در فهرست دو درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفته است.

احمد حسینی بنده قرائی دانشجوی دکتری شیمی تجزیه دانشگاه سمنان است که در سال‌های گذشته با محققانی از چند دانشگاه داخلی و بیش از ۱۰ کشور دنیا همکاری تحقیقاتی داشته است.

احمد حسینی بنده قرائی متولد روستای بنده قرا از توابع شهرستان کوهسرخ است که مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد شیمی را به ترتیب از دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه بیرجند دریافت کرده و تا به حال در انجام حدود ۷۰ طرح پژوهشی همکاری داشته است.

حاصل تحقیقات حسینی بنده قرائی تا کنون انتشار حدود ۱۲۰ مقاله علمی و همکاری در نشر چندین عنوان کتاب به زبان انگلیسی بوده است.

این دانشجوی دکترای دانشگاه سمنان، همچنین ده‌ها مقاله علمی را برای ژورنال‌های مختلف داوری کرده و جزو ویراستاران علمی یک مجله علمی در حوزه زیست - محیطی است.

پژوهش دانشگاه استنفورد دانشمندان را در پنج حوزه موضوعی اصلی، ۲۲ حوزه موضوعی فرعی و ۱۷۶ رشته براساس شاخص‌های استنادی استاندارد طبقه‌بندی کرده است. همچنین شرط ورود پژوهشگران به فرآیند رتبه‌بندی انتشار حداقل پنج مقاله بود که در مجموع تقریباً ۸ میلیون دانشمند مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند که در لیست نهایی علاوه بر صد هزار نفر برتر، دو درصد برتر هر حوزه موضوعی نیز به فهرست اضافه شد.

خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/8190


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها