دیپلماسی❜ سیاسی/ میهمان فرهیخت: سفر «بدر عبدالله المنیخ» سفیر کویت به مشهد و دیدار با «یعقوب علی نظری» استاندار خراسان رضوی

  • بازدید: ۱۰۴
سیاسی/ میهمان فرهیخت: سفر «بدر عبدالله المنیخ» سفیر کویت به مشهد و دیدار با «یعقوب علی نظری» استاندار خراسان رضوی
استانداری خراسان رضوی

مشهدالرضا، بستر مناسبی برای گسترش روابط ایران و کویت؛ سفیر کویت در ایران با اشاره به ظرفیت‌های مشهد در روابط با این کشور گفت: باید زمینه‌های گسترش روابط بین مشهد و کویت را فراهم کرد.

به گزارش خبرگزاری رضوی، بدر عبدالله المنیخ امروز، در دیدار با استاندار خراسان رضوی، ضمن تسلیت شهادت رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: در حادثه اخیر شخصیت‌های برجسته‌ای که توانایی‌های خوبی در حوزه‌های دیپلماتیک داشتند را از دست دادیم. ما در روابط با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران به جز تواضع و اخلاق نیک از آن‌ها چیزی ندیدیم.

وی با اشاره به اهمیت گسترش روابط بین ایران و کویت، عنوان کرد: مشهد پتانسیل‌های بسیار زیادی برای همکاری دارد و می‌توان برای همکاری گسترده‌تر بین کویت و ایران و به صورت ویژه با شهر مشهد زمینه‌ها را فراهم کرد.

سفیر کویت در ایران اضافه کرد: وجه اشتراک بسیار زیادی بین کویت و ایران وجود دارد که باید از آن‌ها برای گسترش روابط دو کشور استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران ارتباطات بسیار گسترده در همه زمینه‌ها با کشورهای همسایه است، گفت: ایران و کویت به دلیل همسایگی و اشتراکات دینی، منافع مشترک زیادی دارند و باید با استفاده از ظرفیت‌های هر دو کشور، روابط را گسترش داده و تحکیم بخشیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری حوزه‌های زیارت، گردشگری و ظرفیت‌های درمانی مشهد را از جمله حوزه‌های مستعد گسترش روابط برشمرد و افزود: آمادگی داریم با توجه به توانمندی‌ها و امکانات استان و مشهد، زمینه گسترش روابط در بخش‌های مختلف را فراهم کنیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تولیدات صنعتی دارویی، تجهیزات پزشکی و صنایع معدنی و محصولات زعفران و پسته از بخش‌های بسیار مهمی است که خراسان رضوی در آن‌ها از ظرفیت خوبی برخوردار است.

>>> آشنایی با سفیر کویت در ایران به روایت ایسنا...
:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/6643


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

نظرات مخاطبان