دیپلماسی❜ سیاسی/ امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های چندجانبه میان استانداران خراسان رضوی و ختلان تاجیکستان

  • بازدید: ۴۳۴
سیاسی/ امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های چندجانبه میان استانداران خراسان رضوی و ختلان تاجیکستان
استانداری خراسان رضوی

با حضور روسای جمهور ایران و تاجیکستان، استانداران خراسان رضوی و ختلان تاجیکستان تفاهم‌نامه همکاری‌های چندجانبه امضا کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛  یعقوب علی نظری و قربان حکیم‌زاده استانداران خراسان رضوی جمهوری اسلامی ایران و ولایت ختلان تاجیکستان در نشست مشترک روسای جمهور دو کشور ظهر امروز ،در تهران تفاهم نامه همکاری چند جانبه امضا کردند. 

استانداری خراسان رضوی و ولایت ختلان طی این تفاهم‌نامه در زمینه‌های گوناگون اقتصادی، فرهنگی، علمی و گردشگری به همکاری مستمر خواهند پرداخت. اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو ملت ایران و تاجیکستان طی سالهای اخیر استان خراسان رضوی و ختلان را به هم نزدیک تر کرده است.

شایان ذکر اینکه در جریان نشست امروز مقامات عالی رتبه دو کشور ۱۷ سند همکاری در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و گردشگری میان دو کشور به امضا رسید.

 مقامات ارشد ایران و تاجیکستان در حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی و امام علی رحمان ۱۷ سند همکاری در حوزه های مختلف سیاسی ،اقتصادی، تجاری، حمل و نقل، سرمایه گذاری، تکنولوژی‌های نو  محیط زیست ، انرژی ، قضایی، آموزشی و تحقیقاتی و گردشگری به امضا رساندند. این اسناد توسط وزرای امور خارجه، صنعت معدن و تجارت، نفت، راه و شهرسازی نیرو، امور اقتصادی و دارایی، میراث فرهنگی و گردشگری ،دادگستری ، ورزش و جوانان، تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و روسای سازمان بورس اوراق بهادار، اتاق بازرگانی وصنایع و معادن و کشاورزی و استاندارخراسان رضوی کشورمان و همتایان آنان به امضا رسید.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/8430


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها