دیپلماسی❜ دانشگاهی/ سخنرانی مجازی دکتر هما مجد پژوهشگر دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو در رابطه با کوید-19

  • بازدید: ۱۰۰۳
دانشگاهی/ سخنرانی مجازی دکتر هما مجد پژوهشگر دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو در رابطه با کوید-19

سخنرانی دکتر هما مجد پژوهشگر پسا دکتری انستیتوی سلول‌های بنیادی دانشگاه کالیفرنیا-سان فرانسیسکو در رابطه با کوید-19 و استفاده از فناوری سلول‌های بنیادی انسان برای کشف داروی این بیماری در روز شنبه 27 دی ۱۳۹۹ ساعت 10 به همت دفتر توسعه همکاری بین المللی دانشکده علوم ریاضی و به صورت آنلاین برگزار شد. در ابتدای جلسه دکتر هما مجد بیان کرد که این سخنرانی نتایج مقاله مستخرج از پروژه تیم تحقیقاتی دکتر فرانک فتاحی و دکتر هانی گودرزی با عنوان:

 Androgen Signaling Regulates SARS-CoV-2 Receptor Levels and Is Associated with Severe COVID-19 Symptoms in Men

می‌باشد که در مجله cell stem cell به چاپ رسیده است.

در ادامه اهمیت سلولهای بنیادی در تحقیقات پزشکی و کنترل روند بیماری کووید 19 را بیان کرد و با تشریح سیستم بوجود آمده بر پایه سلول‌های بنیادی، در مورد روند بررسی داروهای مورد تایید FDA و کشف داروهای کاندید که گیرنده ویرویس را کاهش می‌دهند، توضیحاتی ارائه داد.

سپس با بررسی پروتئین های هدف این داروها، نقش مسیر آندروژنی در تنظیم گیرنده ویرویس در سطح سلول و اهمیت میزان تستوسترون در درصد ابتلا به این بیماری را نشان داد.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/7683


Share
  • دکتر عبداللهی
    سلام من با خانم دکتر هما مجد از یک سیمینار علمی آشنا هستم وجود چنین افرادی با این سطح تحصیلات وعلم و دانش واقعا باعث افتخار ایران وایرانیان هستند در هرجای دنیا که باشند کاش بعد از تمام شدن تحصیلاتشون به ایران بیایند و در همین کشور و آب و خاک زندگی کنند و به تربیت دانشجویان بپردازند
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها