اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار با شهردار مشهد: شهر مشهد جنبه بین المللی دارد و کارهای انبوهی در این خصوص می توان انجام داد

   |  چهارشنبه 22 خرداد 1398
align=bottom
مدیر حوزه علمیه خراسان بر همکاری و تعامل بیشتر میان این حوزه و شهرداری مشهد در راستای انجام رسالت خدمت فرهنگی - اجتماعی حوزه به جامعه، نظام و عرصه بین الملل، تاکید کرد. آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار با شهردار مشهد  با اشاره به جایگاه و رسالت حوزه علمیه که از سوی مقام معظم رهبری در عرصه های مختلف با نگاه به روزآمدی، کارآمدی و پاسخگویی تبیین شده، ابراز کرد:...
... گسترش تعامل با دستگاه های نظام اسلامی یکی از این ماموریت ها است که تا کنون با بسیاری از نهادهای حوزوی و غیرحوزوی مانند دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، مجمع عالی حكمت اسلامی، صداوسیما،  آموزش و پرورش، سپاه، دانشگاه و... تفاهم نامه های همکاری به امضا رسیده است.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه برای اثرگذاری بیشتر باید با نیازسنجی و تعامل افزون تر، حرکتی کلی و موثر داشت و کارها را به نتیجه رساند، اظهار کرد: هر چند برنامه ریزی ها و اقدام های خوبی انجام می شود ولی به هر حال باید در هر کاری میزان تاثیرگذاری و حاصل آن مشخص شود تا در برنامه ریزی های دیگر و آینده بتوان به نحو بهتری اقدام کرد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه حوزه علمیه می تواند یکی از مصادیق مطالبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که پاسخگویی است را در تعامل با نهادهایی مانند شهرداری به صورت شایسته و بایسته ای انجام دهد، اظهار کرد: شهرداری دستگاهی است که اقشار مردم در بخش های مختلف و متعدد به صورتی جامع با آن ارتباط دارند و حوزه علمیه با استفاده از همین ظرفیت می تواند خدمات اجتماعی فرهنگی بیشتری دهد.
آیت الله عاملی با اشاره به گستره فعالیت های شهرداری در بخش های مختلف، افزود: میان حوزه علمیه خراسان و شهرداری مشهد از گذشته تا کنون همکاری های خوبی بوده است که امیدواریم این تعامل روزافزون و بیشتر شود.
مدیر حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: ورود حوزه علمیه در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی می تواند مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به پاسخگویی حوزه به جامعه، نظام و بین الملل را عملیاتی کند که در واقع این امر، زیربنای فعالیت و همکاری با شهرداری است زیرا شهر مشهد جنبه بین المللی دارد و کارهای انبوهی در این خصوص می توان انجام داد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه به لزوم نظام سازی در زمینه مشارکت در مسائل فرهنگی اشاره و اظهار کرد: باید نظام جامع فرهنگی که جنبه ملی و بین المللی داشته باشد، تبیین و تعریف شود و کارگروهی متخصص و مجرب درباره این امر، فعالیت کنند.
آیت الله عاملی برنامه ریزی جامع و تربیت نیروی انسانی را دو بخش دیگر از زمینه های مشارکتی دانست و ابراز کرد: تربیت نیروی انسانی برای عمق بخشی به فعالیت ها، اولویت کار فرهنگی است که در هر بخش و نهادی باید نسبت به آن توجه داشت. در واقع نظام سازی جامع به اعتبار محتوا و شکل و تربیت نیروی متخصص برای این عرصه ها یک حرکت تحولی خوب است.
رئیس کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز منبر و محراب به تنهایی تاثیرگذاری مورد انتظار را ندارد، تاکید کرد: حوزه علمیه با این نگاه که عرصه های متنوعی در جامعه هست که هر کدام به یک نیروی متخصص احتیاج دارند، برنامه ریزی خود را انجام می دهد. به طور مثال، برای حضور یک طلبه در جمع دانش آموزان، تربیت تخصصی و مخاطب شناسی نیاز است.
آیت الله عاملی با بیان اینکه امروز به فعالیت عمیق و کارشناسی شده برای نظام سازی و برنامه ریزی و تربیت نیرو نیاز است، گفت: حوزه علمیه خراسان آمادگی دارد در عرصه های مختلف با هدف ایفای نقش حوزوی و فعال کردن روحانیت در مسیر رسالت خود و خدمت اجتماعی به مردم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اقدام کند.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم ارائه محتوا و روش با نگاه به اولویت بندی ها در کنار تربیت نیروی انسانی، یادآور شد: برای مثال، امسال برای دومین سال متمادی 103 جلسه قرآنی در مشهد با حضور طلاب متخصص با رویکرد توضیح کوتاه آیات منتخب در هر شب ماه رمضان برگزار شد که با استقبال مردم روبرو شده است.
در این دیدار، کلایی، شهردار مشهد همکاری و هماهنگی میان مسئولان استانی در خراسان رضوی را کم سابقه دانست و ابراز کرد: نماینده ولی فقیه، استاندار و تولیت آستان قدس رضوی در امور مختلف با شهرداری و سایر نهادها، همگام و همراه هستند.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد احساس مطلوب زندگی و داشتن حال خوب در میان مردم با توجه به وضع اقتصادی آنان، ابراز کرد: قلمرو دین نسبت به همه مسائل زندگی است و از این رو، محتوای لازم از سوی حوزه علمیه با یک روش موثر به جامعه ارائه می شود و شهرداری که ابزار سیما، منظر و فضایی مانند فرهنگ سرا را در اختیار دارد می تواند در امر اجرای آن اقدام کند.
کلایی، مفهوم صبر را از برنامه هایی دانست که در رفتار مردم می بایست فرهنگ سازی شود و حوزه علمیه می تواند با ارائه محتوای لازم در این زمینه همکاری کند.

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان


آخرین ویرایش: جمعه 24 خرداد 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات