گشایش نمایشگاه بین المللی گل و گیاه

از 23 تا 27 خرداد ماه جاری - نمایشگاه بین المللی مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  قدیمی ترین درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  

برترین های دیپلماسی


عدم پخش زنده مراسم از لحظه ورود به فرودگاه تا تشرف به حرم مطهر توسط شبکه استانی،
        عدم پخش ویژه برنامه، اکتفا به یک گزارش خبری کوتاه، عدم ارسال تصاویر زنده به تهران و... آن قدر
          تأسف بار بود که رسانه های کشور 220 میلیونی پاکستان، بالاجبار و بارها و بارها از تصاویر آرشیوی حرم
         استفاده کردند! حتی با گذشت 23 روز، «فیلم رضوی» کلیپ اردو را منتشر کرده اما فارسی را خیر!

عدم انجام هیچ گونه مصاحبه آنلاین و آفلاین با خبرنگاران برای دریافت پیامی به مردم مشهد و زوار
         شاید گفته شود: وقت ضیق بود! اما برای میزگرد مطبوعاتی یا تلویزیونی و نه برای یک مصاحبه ی ساده و کوتاه !
و همچنین است عدم حضور یک نماینده مردم در مجلس ، یا رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه
         در مشهد و سکوت سایت آنها، عدم نصب بنرهای شهری خیر مقدم ، عدم تهیه گزارش مصور تلویزیونی و رادیویی و...

و بالاخره سپاس ...

از خبرنگاران و عکاسان حاضر و نیز مدیر هتل قصرالضیافه حرم که تنها دسته گل مردمی را از طرف
          مجاوران و زائران، تقدیم نفر اول ایرانی ترین همسایه کرد. او که با یک بوسه ارادت بر مضجع رضوی، میلیون ها
          دلار خاصه خرجی وهابیت عربستانی را در این کشور به زیر سؤال برد!
عمران خان ... سپاس و به اردو: شکریه

آسیب شناسی نخستین سفر رسمی

« عمـران خـان نیـازی »

نخست وزیر پاکستان به مشهد اول اردیبهشت

عدم اختصاص و رعایت پروتکل تشریفات در سطح «نخست وزیر» توسط استانداری خراسان رضوی
          حتی همچون سفر اخیر رئیس مجلس به مشهد، دسته گلی توسط دو نوجوان ملبس به لباس بومی تقدیم نشد!
عدم حضور «حجت الاسلام مروی» تولیت آستان قدس رضوی در آیین استقبال رسمی از فرودگاه تا حرم
          حتی حضور و همراهی ایشان در بازدید از «موزه ی گنجینه قرآن و نفایس» ضروری و پسندیده بود. متأسفانه
          حتی «قائم مقام آستان قدس رضوی» هم از حضور در آیین رسمی استقبال در فرودگاه اجتناب کرد!
عدم حضور «شهردار» و «رئیس شورای شهر» و حتی معاونان در آیین استقبال رسمی از فرودگاه تا حرم
          حتی سایت های این دو نهاد، از درج یک خبر یا یک عکس و یک بنر خیر مقدم هم دریغ کردند!
عدم درج و انتشار «یک گزارش و تحلیل جامع» و مصور توسط روزنامه های 70 ساله خراسان و 32 ساله
         قدس و 22 ساله شهرآرا تا جایی که مجبور به انتشار گزارشی از روزنامه «آفتاب یزد» در این وبگاه شدیم!

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

| جمعه 30 فروردین 1398 در خبرها آمده بود که 11 و 12 تیرماه 98، بناست «نخستین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» با محوریت زوال و افول هژمونی آمریکا با مشارکت آستان قدس رضوی در «تهران و قم»! برگزار شود.| به قلم عبدالرضا زرگری

پنجشنبه 25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار با شهردار مشهد: شهر مشهد جنبه بین المللی دارد و کارهای انبوهی در این خصوص می توان انجام داد

   |  چهارشنبه 22 خرداد 1398
align=bottom
مدیر حوزه علمیه خراسان بر همکاری و تعامل بیشتر میان این حوزه و شهرداری مشهد در راستای انجام رسالت خدمت فرهنگی - اجتماعی حوزه به جامعه، نظام و عرصه بین الملل، تاکید کرد. آیت الله سید مصباح عاملی در دیدار با شهردار مشهد  با اشاره به جایگاه و رسالت حوزه علمیه که از سوی مقام معظم رهبری در عرصه های مختلف با نگاه به روزآمدی، کارآمدی و پاسخگویی تبیین شده، ابراز کرد:...
... گسترش تعامل با دستگاه های نظام اسلامی یکی از این ماموریت ها است که تا کنون با بسیاری از نهادهای حوزوی و غیرحوزوی مانند دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، مجمع عالی حكمت اسلامی، صداوسیما،  آموزش و پرورش، سپاه، دانشگاه و... تفاهم نامه های همکاری به امضا رسیده است.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه برای اثرگذاری بیشتر باید با نیازسنجی و تعامل افزون تر، حرکتی کلی و موثر داشت و کارها را به نتیجه رساند، اظهار کرد: هر چند برنامه ریزی ها و اقدام های خوبی انجام می شود ولی به هر حال باید در هر کاری میزان تاثیرگذاری و حاصل آن مشخص شود تا در برنامه ریزی های دیگر و آینده بتوان به نحو بهتری اقدام کرد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه حوزه علمیه می تواند یکی از مصادیق مطالبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که پاسخگویی است را در تعامل با نهادهایی مانند شهرداری به صورت شایسته و بایسته ای انجام دهد، اظهار کرد: شهرداری دستگاهی است که اقشار مردم در بخش های مختلف و متعدد به صورتی جامع با آن ارتباط دارند و حوزه علمیه با استفاده از همین ظرفیت می تواند خدمات اجتماعی فرهنگی بیشتری دهد.
آیت الله عاملی با اشاره به گستره فعالیت های شهرداری در بخش های مختلف، افزود: میان حوزه علمیه خراسان و شهرداری مشهد از گذشته تا کنون همکاری های خوبی بوده است که امیدواریم این تعامل روزافزون و بیشتر شود.
مدیر حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: ورود حوزه علمیه در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی می تواند مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به پاسخگویی حوزه به جامعه، نظام و بین الملل را عملیاتی کند که در واقع این امر، زیربنای فعالیت و همکاری با شهرداری است زیرا شهر مشهد جنبه بین المللی دارد و کارهای انبوهی در این خصوص می توان انجام داد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه به لزوم نظام سازی در زمینه مشارکت در مسائل فرهنگی اشاره و اظهار کرد: باید نظام جامع فرهنگی که جنبه ملی و بین المللی داشته باشد، تبیین و تعریف شود و کارگروهی متخصص و مجرب درباره این امر، فعالیت کنند.
آیت الله عاملی برنامه ریزی جامع و تربیت نیروی انسانی را دو بخش دیگر از زمینه های مشارکتی دانست و ابراز کرد: تربیت نیروی انسانی برای عمق بخشی به فعالیت ها، اولویت کار فرهنگی است که در هر بخش و نهادی باید نسبت به آن توجه داشت. در واقع نظام سازی جامع به اعتبار محتوا و شکل و تربیت نیروی متخصص برای این عرصه ها یک حرکت تحولی خوب است.
رئیس کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز منبر و محراب به تنهایی تاثیرگذاری مورد انتظار را ندارد، تاکید کرد: حوزه علمیه با این نگاه که عرصه های متنوعی در جامعه هست که هر کدام به یک نیروی متخصص احتیاج دارند، برنامه ریزی خود را انجام می دهد. به طور مثال، برای حضور یک طلبه در جمع دانش آموزان، تربیت تخصصی و مخاطب شناسی نیاز است.
آیت الله عاملی با بیان اینکه امروز به فعالیت عمیق و کارشناسی شده برای نظام سازی و برنامه ریزی و تربیت نیرو نیاز است، گفت: حوزه علمیه خراسان آمادگی دارد در عرصه های مختلف با هدف ایفای نقش حوزوی و فعال کردن روحانیت در مسیر رسالت خود و خدمت اجتماعی به مردم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اقدام کند.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم ارائه محتوا و روش با نگاه به اولویت بندی ها در کنار تربیت نیروی انسانی، یادآور شد: برای مثال، امسال برای دومین سال متمادی 103 جلسه قرآنی در مشهد با حضور طلاب متخصص با رویکرد توضیح کوتاه آیات منتخب در هر شب ماه رمضان برگزار شد که با استقبال مردم روبرو شده است.
در این دیدار، کلایی، شهردار مشهد همکاری و هماهنگی میان مسئولان استانی در خراسان رضوی را کم سابقه دانست و ابراز کرد: نماینده ولی فقیه، استاندار و تولیت آستان قدس رضوی در امور مختلف با شهرداری و سایر نهادها، همگام و همراه هستند.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد احساس مطلوب زندگی و داشتن حال خوب در میان مردم با توجه به وضع اقتصادی آنان، ابراز کرد: قلمرو دین نسبت به همه مسائل زندگی است و از این رو، محتوای لازم از سوی حوزه علمیه با یک روش موثر به جامعه ارائه می شود و شهرداری که ابزار سیما، منظر و فضایی مانند فرهنگ سرا را در اختیار دارد می تواند در امر اجرای آن اقدام کند.
کلایی، مفهوم صبر را از برنامه هایی دانست که در رفتار مردم می بایست فرهنگ سازی شود و حوزه علمیه می تواند با ارائه محتوای لازم در این زمینه همکاری کند.

روابط عمومی حوزه علمیه خراسان


آخرین ویرایش: جمعه 24 خرداد 1398
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 23 فروردین  ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  4.770
   اخبار    3423      بین  الملل   2836      آسیا    2372      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   987      دیپلماسی دانشگاهی    686      دیپلماسی اقتصادی    679      دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع) ،   658      افتخارات/خبرخوش/مفاخر    619      دیپلماسی گردشگری    578      جهان  اسلام   559      دیپلماسی علمی    556      اروپا    512      میهمان/میهمانان  خارجی   509      دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)    473      دیپلماسی آموزشی    469      دیپلماسی فرهنگی    463      آیا  می دانید که مشهد/ آماره   435      دانشگاه  فردوسی مشهد   403      شهرداری  مشهد   338      تصاویر  / گزارش های تصویری   312      آستان  قدس رضوی   303      دیپلماسی نمایشگاهی    283      استانداری  خراسان رضوی   266      عراق    258      سرمایه  گذاری داخلی   254      پاکستان    226      دیپلماسی شهری    218      صادرات  و واردات   214   افغانستان    210      دیپلماسی هنری    208      دیپلماسی سیاسی    202      دیپلماسی ورزشی    202      دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت   197      استاندار    179      آفریقا    171      اجتماعی/  دیپلماسی   171      جلسات،ملاقاتها،  بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   161      دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    151      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   145      مشهد  2017   139      دیپلماسی عمومی (حاکمیتی و ملی)/  130   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
23 فروردین ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

مندرج در سرویس اشتراک ویدئو «آپارات» farhikht