دیپلماسی❜ زیارت / بررسی برگزاری نخستین اجلاسیه سفرای کشور‌های زائرفرست در مشهد در دومین نشست کارگروه ملی امام‌رضا(ع)

  • بازدید: ۲۱۱
زیارت / بررسی برگزاری نخستین اجلاسیه سفرای کشور‌های زائرفرست در مشهد در دومین نشست کارگروه ملی امام‌رضا(ع)
آستان قدس رضوی

دومین نشست کارگروه ملی امام‌رضا(ع) به میزبانی معاونت امور بین‌الملل آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش شهرآرانیوز، سال گذشته به دستور وزیر امور خارجه و با مسئولیت وزارت امور خارجه، نخستین نشست کارگروه ملی امام‌رضا(ع) با محوریت رفع مسائل زائران بین‌الملل برگزار شد و سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳، دومین نشست آن به میزبانی آستان قدس با حضور حجت‌الاسلام فقیه اسفندیاری (معاون امور بین‌الملل آستان قدس رضوی)، علیرضا بیگدلی (معاون وزیر امور خارجه) و حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد (معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان‌رضوی) در اتاق جلسات معاونت امور بین‌الملل آستان قدس رضوی برگزار شد.

دومین نشست کارگروه ملی امام‌رضا(ع) در مشهد برگزار شد

در این جلسه، درباره فضای ظرفیت بین‌الملل شهر مشهد مقدس و مزیت‌های نسبی این شهر به عنوان شهر بین‌المللی و همچنین برگزاری نخستین اجلاسیه سفرای کشور‌های زائرفرست در مشهد بحث و تبادل‌نظر شد.

دیپلماسی زیارت، حضور آستان قدس رضوی در رویداد‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی و همچنین حضور مؤسسات فرهنگی در نمایشگاه‌های مشهد از دیگرموضوعات مطرح‌شده در این نشست بود.

همچنین از دیگرموضوعاتی که در این نشست درباره آن بحث و تبادل‌نظر شد، در خصوص مردمی‌سازی بحث زیارت در کشور‌های هدف بود که چگونه مؤسسات و تشکل‌های مردمی در اقصی نقاط جهان به‌ویژه کشور‌های هدف بتوانند درخصوص گسترش کمی و کیفی زیارت تلاش کنند و بتوانیم با بهره‌مندی از ظرفیت مردمی، در مسیر گسترش امر زیارت گام‌های مثبتی برداریم.

رضا نوایی - خبرنگار


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/6670


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها