دیپلماسی❜ حمل و نقل/ توسعه حمل و نقل ریلی کشور به همسایگان شرقی تحقق یافت، حرکت اولین قطار باری از خراسان رضوی به هرات

  • بازدید: ۱۷۰
حمل و نقل/ توسعه حمل و نقل ریلی کشور به همسایگان شرقی تحقق یافت، حرکت اولین قطار باری از خراسان رضوی به هرات
استانداری خراسان رضوی

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی از حرکت اولین قطار باری از خراسان رضوی به هرات خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، ابوالفضل چمندی امروز در جمع خبرنگاران گفت : اولین قطار باری راه آهن ایران از خراسان رضوی راهی افغانستان شد. 

وی افزود این قطار که ۱۷ واگن دارد به صورت آزمایشی از خواف حرکت کرده و بار مورد نظر را در مقصد تحویل داده است. 

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی افزود: این خط ریلی به دلیل تغییرات و تحولات اخیر در افغانستان توسط برخی گروه های ناشناس دچار مشکل شده بود و امکان تردد وجود نداشت، ولی در ۱۰ ماه گذشته مهندسان و متخصصین ایرانی موفق شدند این خط را آماده بهره برداری کنند. 

وی گفت: امیدواریم این اقدام استراتژیک و مهم در صنعت حمل ونقل کشور که با حمایت و همراهی مجموعه راه آهن جمهوری اسلامی و کنسرسیوم ریلی ایران و افغانستان صورت گرفته در چند روز آینده به شکل یک خط امن دائمی برای حمل بار فعال شده و بتواند دسترسی جدیدی را برای تجارت بین دو کشور ایجاد کند.

چمندی تاکید کرد: ایجاد این مسیر جدید، افغانستان را به آب‌های گرم جنوب وصل کرده و نقش مهمی در افزایش ترانزیت کالا و بهبود اقتصاد منطقه ایفا خواهد کرد.

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/1203


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها