دیپلماسی❜ نمایشگاهی/ تقویم فرهیخت: ۱۷ تا ۲۰ مهر ۱۴۰۱، برپایی دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در قرقیزستان

  • بازدید: ۵۶۱
نمایشگاهی/ تقویم فرهیخت: ۱۷ تا ۲۰ مهر ۱۴۰۱، برپایی دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در قرقیزستان
نمایشگاه بین المللی م.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد: دومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قرقیزستان آغاز به کار کرد
صیفی گفت: دومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قرقیزستان با حضور جمعی از مدیران دوکشور و فعالان اقتصادی در شهر بی شک پایتخت قرقیزستان فعالیت خود را آغاز کرد.
سعید صیفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از خراسان رضوی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه در تمامی نقاط جهان به مثابه بهترین فرصت برای ترویج، توسعه و رشد فنی، تبادل تجاری، بازاریابی، بازارسازی و حفظ و ماندگاری در بازارهای هدف صادراتی، جایگاه گردهمایی تولید کنندگان و مشتریان و مرکزی برای تبادل فن آوری و تجارت و اقتصاد است. از این رو، نه تنها برای کلیه کشورهای جهان ابزاری جهت هدایت داد و ستدی دوستانه و تقویت شناخت و آگاهی به شمار می رود که تاثیر زیادی بر تجارت خارجی به صورت مستقیم دارد، بلکه از نظر جهانی به عنوان یک رویداد سیاسی بین المللی عمل می کند. 
رئیس انجمن نمایشگاه های بین المللی ایران با بیان اینکه امروزه اقتصاد جامعه گسترش و توسعه بسیاری داشته و با توجه به تغییر سریع در بازار، استفاده از نمایشگاه برای توسعه بازارها و رشد تجاری، تجربه ای موفق برای تمام کشورهای جهان است، افزود: نمایشگاهها نه تنها این قدرت را دارند تا موجب توسعه بازارها و صنایع بشوند بلکه در رشد اقتصادی و توسعه زیرساخت ها نیز موثرند. حتی در عصر ارتباطات اینترنتی و چند رسانه ای امروز، ضرورت تعامل فردی بیشتر از همیشه محسوس است. 
وی خاطرنشان کرد: کشور ما به عنوان یکی از مهمترین اقتصادهای منطقه در صنعت نمایشگاه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و این صنعت جایگاه خود را در میان صنایع، اصناف، فعالان اقتصادی و بخش های خدماتی و بطور کلی غرفه داران و بازدیدکنندگان یافته است و از این منظر به لحاظ نقشی که در بازاریابی و رونق اقتصادی ایفا می کند کامل شناخته شده است. 
صیفی اظهارداشت: تجارب بین المللی نشان میدهد که بسیاری از روابط سیاسی در سایه روابط تجاری و با استفاده بهینه از رویدادهای تجاری و در راس آنها، نمایشگاه های تجاری گسترش و بهبود یافته است. بر همین اساس، نمایشگاه بین المللی مشهد، بزرگترین مرکز نمایشگاهی شرق کشور، از سال های گذشته، گسترش تبادلات تجاری هموطنان با سایر کشورها را در دستور کار خود قرار داده است و در این راستا موفق شده نمایشگاه های متعددی را در سایر کشورها برگزار نماید.
وی اضافه کرد: نمایشگاه بین المللی مشهد ضمن بهره گیری از مزیت موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب خود ، ۷۳ رویداد خارجی به ویژه در کشورهای همسایه و کشورهای آسیای میانه (هدف صادراتی ) در قالب برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران ، مشارکت در نمایشگاه های بین المللی و تخصصی و همچنین اعزام ۱۲ هیأت تجاری تخصصی به خارج از کشور را در کارنامه خود دارد .
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد تصریح کرد: روابط دوستی و همکاری متقابل تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی با قرقیزستان از سابقه خوبی برخوردار است . با توجه به اهمیت توسعه روابط با کشورهای منطقه و از جمله آسیای مرکزی و چشم اندازهای بسیار روشن برای توسعه مبادلات تجاری ایران و قرقیزستان، این کشور از مهمترین کشورها برای تبادلات تجاری است. 
صیفی ادامه داد: جای بسی خرسندیست که با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان وسازمان توسعه تجارت ایران، در دومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بیشکک قرقیزستان ، از ۱۷ لغایت ۲۰ مهرماه سالجاری میزبان شرکت ها و بازرگانان ایرانی در کاخ ورزش شهر بیشکک باشیم. 
وی همچنین گفت: این نمایشگاه با حضور واحدهای تولیدی و بازرگانی توانمند در پاویونهای مختلف و در زمینه های صنایع غذایی، بهداشتی، بخش های مختلف تولیدی، کشاورزی، نفت و پتروشیمی، مصالح ساختمان، صادرات خدمات فنی و مهندسی، فرش و لوازم خانگی،کالای خواب و بسیاری زمینه های دیگر برگزار می شود. امید آن داریم این دوره نمایشگاه نیز بتواند در جهت رضایت دو گروه شرکت کننده و بازدیدکننده نقش موثری ایفا نماید.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد افزود: در پایان برخود لازم  می دانم از آقایان نظری استاندار خراسان رضوی، ارجائی شهردار مشهد مقدس، خرازی، سفیر فوق العاده و نماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قرقیزستان، و سایر مسئولین استان و همچنین مقامات دولت جمهوری قرقیزستان که در برگزاری این نمایشگاه یاری رسان ما بودند و از تمامی مشارکت کنندگان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.
شایان ذکر است در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه اختصاصی ج.ا.ایران که ظهر امروز در بیشکک پایتخت کشور قرقیزستان برگزار شد، آقایان؛ سعید خرازی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان،  هیاتی از استانداری خراسان رضوی به سرپرستی ابوالفضل چمندی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با همراهی امیررضا رجبی، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان؛ غلامرضا قنبری ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان؛ محمدرضا تازیکی، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی؛ نماینده وزارت امور خارجه، حقیقی، مسئول بازارچه های مرزی استانداری خراسان رضوی ، شیردل، رئیس کمیته مشترک ایران و قرقیزستان و مشارکت کنندگان در نمایشگاه، فعالان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی کشورمان و خانم اوسنباکوا آیونا معاون وزیر اقتصاد و بازرگانی قرقیزستان، مارات شارشاکیف، رئیس اتاق بازرگانی بیشکک ، روبان قاسیمف، معاون اتاق بازرگانی قرقیزستان، شریم کولف، سفیر سابق قرقیزستان در ایران و  مقامات دولتی و بخش خصوصی از کشور قرقیزستان حضور داشتند.
گفتنی است این نمایشگاه باحضور واحد های تولیدی و بازرگانی توانمند درپاویون های مختلف ودر زمینه های صنایع غذایی ،بهداشتی،بخش های مختلف تولیدی ،کشاورزی،نفت،پتروشیمی،مصالح ساختمانی،صادرات خدمات فنی و مهندسی ،فرش ولوازم خانگی ،فولاد،محصولات چرم،فرش ماشینی و منسوجات از 17 تا 20 مهرماه 1401 در محل کاخ ورزش در بیشکک از ساعت 10صبح تا ۱۷عصر برای بازدید عموم آزاد خواهد بود.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/1893


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها