دیپلماسی❜ فرهنگی/ پرسش گلایه آمیز دکتر سید مصطفی احمدزاده پژوهشگر علوم و فرهنگ اسلامی و قرآنی درباره کمی شمار پروژه ها و برنامه ها و مراکز بین المللی در مشهد

  • بازدید: ۸۵۲
فرهنگی/ پرسش گلایه آمیز دکتر سید مصطفی احمدزاده پژوهشگر علوم و فرهنگ اسلامی و قرآنی درباره کمی شمار پروژه ها و برنامه ها و مراکز بین المللی در مشهد

مشهد مقدس با پیشینه ی هزار ساله تمدنی، هنری و زیارتی و به عنوان دومین کلان شهر کشور و نود پنجمین شهر پر جمعیت دنیا و پایتخت معنوی ایران و 30 میلیون زائر داخلی و خارجی، به جز حرم مطهر امام رضا علیه السلام و دانشگاه فردوسی مشهد، از مجموعه ها و مراکز بین المللی چندانی برخوردار نیست! در طول سه دهه گذشته، مشهد میزبان چند برنامه بین المللی بوده است؟ گفتنی است وی استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مدیر گروه قرآن و مطالعات اجتماعی پژوهشکده اسلام تمدنی در مشهد است.

اندیشکده بین المللی فرهیخت به عنوان تنها قرارگاه مردمی و پژوهشگاه سایبری که سیزده سال مستمر، رسالت دیده بانی، مستندنگاری و رصد رویدادهای بین المللی و مناسبات دیپلماتیک و و تعاملات توسعه ی روابط خارجی شهر و استان را با جهان پیرامون دنبال می کند، ضمن سپاس از دغدغه ی بجای این فعال فرهنگی و پژوهشگر دینی و تأیید شمار کم این پروژه ها و برنامه ها و مراکز کارآمد، خواستار مطالبات مشابه و درخواست فعال سازی ظرفیت های روابط خارجی شهر امام مهربانی ها از سوی دیگر صاحب نظران، نخبگان، کارشناسان و اساتید دانشگاه و فضلای حوزه از مسئولان ذیربط را دارد.

مسئولانی در بیش از دویست دستگاه های دولتی استان و بیش از شش هزار شرکت و واحد تولیدی و اقتصادی خصوصی و ده ها مراکز و نهادهای مرتبط با دیپلماسی زیارت و دینی، سلامت و گردشگری، حمل و نقل و تجارت، اقتصادی و مالی، اجتماعی و شهری و... بویژه مراکز مرتبط با زوار غیر ایرانی بارگاه رضوی که اگر این مطالبات، به صورت مستمر و متکثر از سوی صاحب نظران صورت گیرد، قطعاً تبدیل به یک مطالبه و دغدغه ی عمومی شده و گفتمان حاصل از آن، قدر مسلم، چهره ی بزرگترین کلان شهر مذهبی جهان (از نظر وسعت) را از حالت رکود و غیر فعال خارج کرده و به صورت جهان شهری پویا و بالنده به جهانیان معرفی خواهد کرد.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/7942


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها