گنبد امام رضا ع

دیپلماسی❜ دانشگاهی/ دعوت از دکتر محمدرضا فارسیان، عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، برای داوری پایان نامه دکترا در دانشگاه سوربن فرانسه

  • بازدید: ۷۹۷
دانشگاهی/ دعوت از دکتر محمدرضا فارسیان، عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، برای داوری پایان نامه دکترا در دانشگاه سوربن فرانسه

دکتر محمدرضا فارسیان، عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه فردوسی مشهد، به عنوان داور در هیأت داوران پایان نامه دکتری در دانشگاه سوربن کشور فرانسه شرکت می کند. جلسه دفاع روز 12 ژوییه در محل دانشگاه سوربن برگزار می گردد و از دیگر اعضای هیأت داوران می توان به پروفسور ژاک برتولد از کشور سوییس و پروفسور تیفن سوموا از پاریس اشاره کرد. تز مورد دفاع در خصوص ژان ژاک روسو، نویسنده و فیلسوف نامدار می باشد. اندیشه‌های او در زمینه‌های سیاسی، ادبی و تربیتی تأثیر بزرگی بر نویسندگان سراسر دنیا از جمله ایران گذاشته است. روسو به عنوان یکی از راه‌گشایان انقلاب کبیر فرانسه و از نخستین روشنگرانی است که مفهوم حقوق بشر را به‌طور مشخص به کار گرفت.

این تز در گروه ادبیات تطبیقی دانشگاه سوربن دفاع می شود. دکتر فارسیان دبیر علمی سه دوره همایش بین المللی ادبیات تطبیقی با دانشگاه های فرانسه بوده است و هم اکنون مدیر گروه زبان فرانسه و مسئول میز فرانسه دانشگاه می باشد.

دانشگاه سوربن فرانسه دانشگاهی در شهر پاریس، پایتخت فرانسه است که از به هم پیوستن دانشگاه‌های پاریس سوربن (پاریس ۴) و پی‌یر و ماری کوری (پاریس ۶) تشکیل شده ‌است.


 

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/7995


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

نظرات مخاطبان