60

  اندیشکده بین المللی فرهیــخت 

  11 سال دیده بان و مستندنگار   رویکرد بین المللی   مشهد
  رصد   شش هزار  رویداد و تعامل در قالب 21 دیپلماسی
دستاورد صدها خادم بین المللی رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir

اندیشکده بین المللی فرهیخت» ، پژوهشگاهی است سایبری و قرارگاهی است مردمی که با رسالت دیده بانی و مستندنگاری «رویکرد بین المللی» کلان شهر «مشهد»، فعالیت خود را از تاریخ سوم خرداد 1388 به همت خادمان بین المللی امام رضا(ع) در سرتاسر جهان آغاز نموده و تاکنون بیش از یازده سال، توفیق رصد و پایش نزدیک به شش هزار رویداد و مناسبات و تعاملات توسعه ی روابط خارجی کلان شهر رضوی را با جهان پیرامون در عرصه های مختلف دیپلماسی داشته است. شما فرهیخته ی گرامی نیز به جمع «خادمان بین المللی رضوی» بپیوندید.

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان ، افغانستان و در نهایت به دوحه قطر، بغداد و ترکیه
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

اقتصادی/ محمدصادق معتمدیان استاندار: ساماندهی مبادلات بین‌المللی اولویت خراسان رضوی است

   |  دوشنبه 26 آبان 1399
align=bottom
استاندار خراسان رضوی گفت: توجه به ظرفیت‌های مرز، ساماندهی مبادلات تجاری و بین‌المللی و توسعه صادرات از مهم‌ترین برنامه‌های استان است. محمدصادق معتمدیان روز دوشنبه در نشست با فرمانداران شهرستانهای این استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد افزود: تدوین و اجرایی نمودن برنامه‌های جهش تولید و حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی نیمه فعال استان مورد تاکید است....

وی تلاش برای بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای حاکمیتی در راستای کمک به توسعه مناطق کمتر برخوردار استان را مهم دانست و ادامه داد: تمرکز بر اجرای سند سازگاری با شرایط کم آبی استان با اجرای برنامه‌هایی همچون توسعه کشت گلخانه‌ای، تغییر الگوی کشت و تغییر زمان کشت، مدیریت مصرف منابع موجود آب با اجرای تکالیف مشخص شده برای دستگاه‌هایی همچون آب و فاضلاب، آب منطقه‌ای، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی از اولویت‌های کاری در این بخش است.

استاندار خراسان رضوی همچنین تعیین تکلیف معادن راکد، واگذاری و آزادسازی محدوده‌های بلوکه شده معدنی در استان و سرمایه‌گذاری در زمینه فرآوری محصولات معدنی استان برای جلوگیری از خام فروشی را از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های استان در بخش معادن برشمرد.

وی با تاکید بر تلاش شبانه‌روزی برای رفع مشکلات مردم و اجرای برنامه‌های دولت در شهرستان‌ها، تسری و تقویت روحیه جهادی در لایه‌های مختلف مدیریتی و به ویژه کارکنان دستگاه‌های اجرایی را خواستار شد.

معتمدیان بر استمرار همکاری و وحدت میان ارکان مدیریتی شهرستان تاکید کرد و گفت: هیچ وظیفه‌ای بالاتر از خدمت‌رسانی به مردم نداریم اما مهم‌ترین اولویت در شرایط فعلی کنترل شیوع ویروس کرونا است و باید با استفاده از همه ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم، برای کاهش آمار مبتلایان تلاش کنیم.

وی وظیفه همه فرمانداران را نظارت بر اجرای مصوبات دانست و افزود: همه باید تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم و مصوبات این ستاد را اجرایی کنیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان لزوم همراه‌سازی مردم در اجرای سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، بر حمایت و پشتیبانی از مردم از سوی همه دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی تاکید کرد و ادامه داد: باید مطالبات به حق مردم شناسایی و پاسخ داده شود.

وی همچنین بر هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در استان اشاره کرد و گفت: ایجاد وفاق، همدلی، تلاش مضاعف و شبانه روزی از جمله مهم‌ترین انتظارات ما از فرمانداران است.

معتمدیان وجود ظالمانه‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها علیه کشور را همزمان با شیوع ویروس کرونا و حوادث غیرمترقبه یادآور شد و افزود: در چنین شرایط جنگی باید صددرصد آماده باشیم و نسبت به ایفای وظایف خود تعهد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان نباید اجازه دهیم یأس و ناامیدی بر مردم راه پیدا کند ادامه داد: افزایش تعامل و ارتباط بی‌واسطه با مردم با حفظ پروتکل‌های بهداشتی از جمله اقدام‌های موثر در شناسایی مشکلات و مطالبات مردمی است.

استاندار خراسان رضوی بر برخورد با دستگاه‌هایی که از وظایف خود در قبال شهروندان تخطی می‌کنند تاکید کرد و گفت: باید هر چه سریع‌تر کمیته رصد و پایش برای پیگیری مشکلات و موانع شهرستان و جلوگیری از انباشت مطالبات مردم در شهرستان‌ها تشکیل شود.

وی بر توجه ویژه به توان و ظرفیت بومی هر منطقه و تمرکز بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی تاکید کرد و افزود: پیگیری و مطالبه‌گری برای اجرای طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری توسط معین‌های اقتصادی باید مدنظر قرار گیرد.  

استاندار: ساماندهی مبادلات بین‌المللی اولویت خراسان رضوی است
آخرین ویرایش: دوشنبه 26 آبان 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی کلان شهر رضوی
تا 15 تیر ماه 99
  نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
  نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
  نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
  نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic