60

  اندیشکده بین المللی فرهیــخت 

  11 سال دیده بان و مستندنگار   رویکرد بین المللی   مشهد
  رصد   شش هزار  رویداد و تعامل در قالب 21 دیپلماسی
دستاورد صدها خادم بین المللی رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir

اندیشکده بین المللی فرهیخت» ، پژوهشگاهی است سایبری و قرارگاهی است مردمی که با رسالت دیده بانی و مستندنگاری «رویکرد بین المللی» کلان شهر «مشهد»، فعالیت خود را از تاریخ سوم خرداد 1388 به همت خادمان بین المللی امام رضا(ع) در سرتاسر جهان آغاز نموده و تاکنون بیش از یازده سال، توفیق رصد و پایش نزدیک به شش هزار رویداد و مناسبات و تعاملات توسعه ی روابط خارجی کلان شهر رضوی را با جهان پیرامون در عرصه های مختلف دیپلماسی داشته است. شما فرهیخته ی گرامی نیز به جمع «خادمان بین المللی رضوی» بپیوندید.

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان ، افغانستان و در نهایت به دوحه قطر، بغداد و ترکیه
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دانشگاهی/ مبلغان مسلط به زبان‌های آلمانی و روسی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی تربیت می‌شوند

   |  پنجشنبه 27 شهریور 1399
align=bottom
با راه‌اندازی مرکز تازه تأسیس «زبان‌آموزی» دانشگاه علوم اسلامی رضوی مبلغانی مسلط به زبان انگلیسی و آلمانی و روسی برای انتقال سیره رضوی تربیت می‌شوند. حجت‌الاسلام‌ سید حسن وحدتی ‌شبیری اظهار داشت: آزمون اختصاصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در 21 شهریورماه با حضور 3 هزار و 500 داوطلب در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری به‌صورت هم‌زمان در 20 نقطه کشور با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار شد...

وی اضافه کرد: به‌زودی نتیجه آزمون ورودی دانشگاه علوم اسلامی رضوی اعلام و سپس مصاحبه شفاهی برخی از داوطلبان پذیرفته‌شده در آزمون به‌صورت حضوری و بعضی به‌صورت مجازی انجام می‌شود و پس‌ازآن تحقیقات محلی آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به اینکه 29 شهریورماه طی مراسمی، ترم تحصیلی جدید این دانشگاه با حضور برخی از مسئولان عالی حرم مطهر رضوی شروع می‌شود، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تأکید ستاد ملی مبارزه با کرونا، شیوه آموزش درترم جدید دانشگاه علوم اسلامی رضوی به‌صورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی انجام می‌شود.

وحدتی شبیری ادامه داد: اساتید در ترم جاری دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیشتر نقش نظارتی دارند و دانشجویان بیشتر به ارائه کنفرانس می‌پردازند و به تحقیقات آموزشی بیشتر توجه می‌شود.

وی بابیان اینکه معاونت آموزشی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در ترم پیشرو طرح «پژوهانه» را با هدف حمایت مالی از فعالیت‌های علمی دانشجویان این دانشگاه در دستور کار خود قرار داده افزود: همچنین این معاونت بنا دارد با توجه به کسب تجربیات مفید در دوران کرونا، در سال جاری «مرکز آموزش الکترونیک» دانشگاه را تأسیس کند.

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به جهت‌دهی موضوعات پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه و ایجاد سابقه پژوهشی برای این پایان‌نامه‌ها اشاره کرد و گفت: همچنین در این حوزه، کرسی‌های علمی-ترویجی دانشگاه را از ترم گذشته شروع کرده و قصد ادامه آن را درترم جدید داریم، اما با این تفاوت که با هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی قرار بر برگزاری این کرسی‌ها در جمع زائران در صحن‌های متبرکه حرم مطهر باهدف معرفت افزایی زائران نسبت به معارف ناب رضوی شده است.

وحدتی شبیری از آغاز فعالیت مرکز تازه تأسیس «زبان‌آموزی» دانشگاه علوم اسلامی رضوی در ترم جدید خبر داد و اضافه کرد: هدف دانشگاه از تأسیس مرکز زبان‌آموزی، تربیت مبلغان به زبان‌های انگلیسی، روسی، فرانسوی، آلمانی و... برای انتقال معارف ناب رضوی و رساندن کلام  امام رضا(ع) به مردم جهان است.

وی درباره بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه علوم اسلامی رضوی از جمله مدرسه علمیه میرزاجعفر و خیرات خان درترم جدید گفت: دانشجویانی که به‌صورت حضوری درترم جدید دانشگاه تحصیل می‌کنند اغلب ساکن شهر مشهد هستند که نیازی به خوابگاه ندارند اما دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی که در حال تکمیل پایان‌نامه هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به‌صورت محدود خوابگاه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد ولی تصمیمی برای بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه نداریم.

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش دیگر از سخنانش از تشکیل مرکز «مطالعات اسلامی پیشرفته» مبتنی بر علوم حوزوی باهدف تربیت مجتهدان آگاه به زمان و توانمند در راستای تأمین نیازهای جامعه خبر داد، و بیان کرد: برنامه‌ریزی تشکیل این مرکز تدوین‌شده و با موافقت تولیت آستان قدس رضوی و رئیس سازمان علمی و فرهنگی این آستان مقدس به‌زودی تشکیل می‌شود.

وحدتی شبیری با اعلام اینکه مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت دانشگاه علوم اسلامی رضوی در راستای مطالبه تولیت معزز آستان قدس رضوی در حوزه کادر سازی، سرفصل‌های رشته «مدیریت وقف» را طراحی کرده و برای تأسیس این رشته در انتظار تأییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستیم.

وی در پایان به ارائه گزارشی در خصوص رویکرد مرکز مهارت‌آموزی و معرفت افزایی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، مرمت مدرسه میرزا جعفر، خیرات خان و مستحکم سازی بخشی‌هایی از ساختمان شماره 2 این دانشگاه در دوران شیوع کرونا، مدون شدن شیوه‌نامه جذب و تربیت دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه، فعالیت‌های دفتر مطالعات رسانه و مرکز تبلیغ دانشگاه و... پرداخت.

تسنیم آخرین ویرایش: پنجشنبه 27 شهریور 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی کلان شهر رضوی
تا 15 تیر ماه 99
  نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
  نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
  نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
  نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic