اندیشکده بین المللی فرهیــخت 

  11 سال دیده بان و مستندنگار   رویکرد بین المللی   مشهد
  رصد   شش هزار  رویداد و تعامل در قالب 21 دیپلماسی
دستاورد صدها خادم بین المللی رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir

اندیشکده بین المللی فرهیخت» ، پژوهشگاهی است سایبری و قرارگاهی است مردمی که با رسالت دیده بانی و مستندنگاری «رویکرد بین المللی» کلان شهر «مشهد»، فعالیت خود را از تاریخ سوم خرداد 1388 به همت خادمان بین المللی امام رضا(ع) در سرتاسر جهان آغاز نموده و تاکنون بیش از یازده سال، توفیق رصد و پایش نزدیک به شش هزار رویداد و مناسبات و تعاملات توسعه ی روابط خارجی کلان شهر رضوی را با جهان پیرامون در عرصه های مختلف دیپلماسی داشته است. شما فرهیخته ی گرامی نیز به جمع «خادمان بین المللی رضوی» بپیوندید.

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان ، افغانستان و در نهایت به دوحه قطر، بغداد و ترکیه
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

مقاومت/ پیام آیت الله شیخ عیسی قاسم، سید الیاس، خالد بطش، نصر الشمری و شیخ اکرم برکات از فرماندهان جبهه مقاومت به همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان در مشهد

   |  جمعه 24 مرداد 1399
align=bottom
آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین به همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان پیامی صادر کرد. به گزارش آستان نیوز؛ پیام تصویری آیت الله شیخ عیسی قاسم به همایش لشکر فاطمیون که امشب در حرم مطهر رضوی برگزار گردید پخش شد. در این پیام رهبر نهضت اسلامی بحرین بیان کرد: شهدای فاطمیون افغانستان، نقش های جهادی شهادت طلبانه در دفاع از دین خود، حرمت ها ، سرزمین ها و وحدت داشته است....

وی افزود: لشکر فاطمیون در ایستادگی قاطعانه در برابر پروژه هایی که قصد پراکنده کردن امت و تصرف سرزمین ها و تحریف هویت و تغییر مسلمات را داشت نقش بسزایی ایفا کرد. مجاهدین فاطمیون افغانستان دشمن صهیونیستی و غرور آمریکایی را به خضوع در آوردند.

رهبر نهضت اسلامی بحرین ادامه داد: جوانان فاطمیون روح های عزیز و شریف خود را فدا کردند تا از میلیون ها انسان بی گناه و صاحب دلهای پاک حمایت و امنیت مردم را از دست جنایت کاران حفظ کنند.

وی افزود: مجاهدین افغانستانی فاطمیون جان خود را فدا کردند و ضرر نکردند و آنچه را با شهادتشان به دست آوردند مساوی با خیر کل جهان نیست بلکه بیش از آن است.

شیخ عیسی قاسم با اشاره به اینکه؛ خدای متعال می فرمایند هر نیرویی در توان دارید، برای مقابله با دشمنان آماده سازید تا به این وسیله دشمن خدا را بترسانید و هر چه در راه خدا و تقویت قدرت دفاعی اسلام انفاق کنید، بطور کامل به شما بازگردانده می‌شود؛ گفت: در ایستادگی قاطعانه در برابر پروژه هایی که قصد پراکنده کردن و انشقاق در امت اسلامی و تصرف سرزمین و تحریف هویت و تغییر مسلمات اعتقادی که توسط دشمنان صهیونیستی و آمریکایی صورت می گیرد استقامت داشته باشید. خداوند متعال به مجاهدین فی سبیل الله امت اسلامی جزای خیر دهد.


فرمانده ارشد لشکر فاطمیون در پیامی به نخستین همایش این لشکر؛ تا نابودی رژیم صهیونیستی و تحقق تمدن اسلامی از پای نخواهیم نشست

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون گفت: کسی گمان نبرد که ماموریت الهیِ لشکر فاطمیون به پایان رسیده است‌. خیر؛ بلکه این لشکر مجاهدِ فی سبیل الله، اهداف بسیار بزرگی داشته و تا نابودی رژیم اشغالگر قدس شریف و پس از آن تلاش برای ایجاد تمدن نوین اسلامی از جهاد دست نخواهند کشید.
به گزارش آستان نیوز، سید الیاس، در اولین همایش بین‌المللی لشکر فاطمیون افغانستان که امشب در صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر برگزار شد، در پیامی تصویری گفت: لشکر فاطمیون افغانستان که به عنایت خداوند متعال و تحت توجه حضرت ولیعصر(عج) از جمع جوانان مومن، غیور و شجاع افغانستان و از میان رزمندگان و جانبازان افغانستانیِ دوران دفاع مقدس در مقابل حزب بعث عراق، سر برآورد بی‌تردید یکی از مصادیق شجره‌ طیبه‌ایست که قرآن کریم اشاره فرموده است.

وی تصریح کرد: لشکری از جوانان مخلص که به محض آنکه خطر را در حوالی اعتاب مقدسه و حرم‌های اهل بیت(علیهم‌السلام) احساس کردند لحظه‌ای تعلل نکردند و زن و فرزند و خانواده و کار، آنان را در مَظانّ تردید قرار نداد و به صورت خودجوش و به دور از اوامر و دستورات، اجتماعی تشکیل داده، با دست کشیدن از همه تعلقات دنیا، بالاترین داشته خود که جان عزیزشان بود را در طبق اخلاص تقدیم راه خدا و حفظ حریم ولایت نمودند.

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون اضافه کرد: شاهد بر این مدعا، خون مطهر صدها و هزاران شهید والامقام لشکر فاطمیون است که در جای‌جای کشورهای اسلامی و محور مقاومت همچون سوریه و عراق و سایر بلاد همچون لاله‌ای روئیده است و حریم آل‌لله را در آغوش کشیده است.

سید الیاس افزود: لشکری که همیشه پرچم آخر را به دست داشت و آنجا که کارها گره می‌خورد با مجاهدت و توکل بر خدا گره‌گشایی و دشمن را منکوب و وادار به عقب‌نشینی ‌می‌کرد.

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون با اشاره به اینکه در ورای این فضیلت‌های بزرگ لشکر فاطمیون، عنصری اساسی خودنمایی می‌کند، بیان کرد: عنصری که شاید بتوان گفت، سهم کمتری از آن مجاهدان در مجاهدتشان ندارد‌. خانواده‌هایی که فرزند یا همسر یا پدر و برادر خود را با دعای خود راهی میدان نبرد حق علیه باطل و دفاع از عزت اهل‌بیت(علیهم السلام) می‌کردند. خانواده‌هایی که برخی به یک و دو شهید بسنده نکرده و چهار شهید به این راه مقدس تقدیم کرده‌اند‌.

وی ادامه داد: باید روشن بگویم اکنون که به فضل الهی و به سبب مجاهدت مردان بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی حرم‌های اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در امنیت به سر می‌برند، کسی گمان نبرد که ماموریت الهیِ لشکر فاطمیون به پایان رسیده است‌. خیر؛ بلکه این لشکر مجاهدِ فی سبیل الله، اهداف بسیار بزرگی داشته و تا نابودی رژیم اشغالگر قدس شریف و آزادی آن حرم امن الهی و پس از آن تلاش برای ایجاد تمدن نوین اسلامی که تحقق آن از فرامین محوری ولی امر مسلین حضرت امام خامنه ای است از جهاد دست نخواهند کشید و به فضل الهی این مبارزه را تا ظهور ولیعصر(عج) ادامه داده و پس از آن در رکاب قطب عالم امکان به مجاهدت خواهند پرداخت.

سید الیاس یادآور شد: لشکر غیرتمند فاطمیون هیچگاه تعرض بزدلانه رأس استکبار یعنی آمریکای جنایتکار در حمله شبانه به سردار مقاومت و فرمانده بزرگ خود یعنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را فراموش نکرده و تا گرفتن انتقامِ سخت از عاملان این فاجعه از پای نخواهند نشست، با تمام قدرت در کنار گروه‌ها و دولت‌های حامی مقاومت جز به اخراج مفتضحانه‌ تروریست‌های آمریکایی از منطقه رضایت نخواهند داد.

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون گفت: این جوانان رزمنده الگوی خود را از فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها گرفته‌اند و تا آن زمان که جانی در بدن و خونی در رگ برای مجاهدت و مقاتله در رکاب ولایت باقی باشد، به این میدان پشت نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه ما انگیزه خود را از انقلاب حضرت امام خمینی(ره) گرفتیم، عنوان کرد: بزرگ‌مردی که به حکم عقل و قرآن در برابر طاغوت و استکبار جهانی ایستاد و آنان را به مدد الهی به زانو درآورد و نشان داد که رمز پیروزی استقامت است.

سید الیاس اضافه کرد: فاطمیون با درک شرایط امروز جهان، به رزم نظامی بسنده نکرده و با ورود موثر در حوزه فرهنگ و اجتماع و تربیت نیرو سعی بر مقابله تام و تمام به جبهه فرهنگی غرب و استکبار دارد و این مسیر پراهمیت را بی‌تردید توسعه خواهد داد.

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون افزود: ان‌شاءالله خداوند همه ما و شما را در این مسیر مقدس و دشوار ثابت‌ قدم بدارد تا لحظه‌ای و ذره‌ای از فرامین ولایت تخطی نکرده و در پایان با شهادت خدای بزرگ را ملاقات کنیم.


پیام  خالد بطش عضو شورای مرکزی جهاد اسلامی فلسطین به همایش لشکر فاطمیون

خالد بطش عضو شورای مرکزی جهاد اسلامی فلسطین در پیامی تصویری به نخستین همایش لشکر فاطمیون افغانستان گفت: حق مبارزه با اسرائیل را برای خود حقی مسلم می دانیم.
به گزارش آستان نیوز، متن این پیام که به صورت تصویری در این همایش پخش شد به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام خدمت اقایان و خانمهای محترم که در تشکیل همایش جوانان محور مقاومت در مشهد شرکت کرده اند.

 خداوند  بزرگ در سوره انبای می فرماید : شما یک امت واحد هستید و من خدای شما .پس مرا عبادت کنید . با سلام و درود بر پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و آل و خاندان مطهرش..سید و آقای تمامی فرستادگان خدا .

از فلسطین اشغالی و از غزه که تحت حمله های وحشیانه رژیم اشغالگر شب و روز خود را سر می کند با شما سخن می گوییم .و از گوشه گوشه قدس شریف  که همان محل محشر خداوند است .

درود و سلام بر جوانان امت اسلامی می فرستیم .

جوانان مقاومت اسلامی که تمام وظیفه خود را بر آزادی قدس می دانند و برخورد با تمامی فتنه ها و مصالحه های غرب گرایانه و قبول اشغالگر اسراییلی که جز ذلت با خود به این خاک نیاورده است و نخواهد آورد .

جوانانی که آبروی اسراییل را خواهند برد و آنان ‌را به ذلت خواهند کشاند .

جوانانی که تصمیم به جنگ و رویارویی با استکبار آمریکا و رژیم صهیونیسم گرفته اند و در هر میدان و عرصه ای آماده مقابله و جنگ با این دشمن شوم هستند .مجاهدانی که خود را برای آزادی قدس آماده کرده اند .جوانان و مجاهدینی که هیچ گاه تسلیم نخواهند شد و هیچ ترسی از استکبار ترامپ و نه وحشیگری رژیم صهیونیسم اشغالگر ندارند .

هر چند که شب و روز زیر شلاق بمباران و گلوله های اشغالگران باشیم و آن را وسیله تهدید برای ما قرار داده است و تمامی بزرگان و فرماندهان محور مقاومت را که اسوه مقاومت در کشورهای عربی و اسلامی هستند را تهدید می کنند.

فرماندهانی که کارشان مبارزه با نقشه های شوم صهیونیستی است ‌و از میان آتش و دوی که اشغالگر به راه انداخته در حال مبارزه با استکبار جهانی هستند .و از شرف امت اسلامی و کرامت آن دفاع می‌کنند که تمامی کرامت ما به همین قدس شریف منتهی است و امروز بدست اسراییل اشغالگر تهدید و اشغال شده است.

سلام و درود ما بر جوانان غیور و فاطمیون افغانستان که در حال دفاع از قدس هستند ؛ مجاهدانی که حضرت فاطمه(س) به آنها این درجه را اعطای کرده است؛ و تمام جوانان امت اسلامی .

برادران گرامی مجاهدین آینده و جاماندگان از شهادت و نسل پدران مقاومت ؛ حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه و حاج ابوالعطائ و حاج احمد جعفری و ای کسانی که برای مقاومت و نجات بلاد اسلامی بوجود آمده اید و آزادی فلسطین را خواستار بودید؛ امروز امت اسلامی در راهی سخت و پر پیچ و خم قرار دارد. راهی که پر از موانع است موانعی که آمریکا و اسراییل بر سر راه شما قرار می دهد آن هم با همکاری بعضی متحدانشان در منطقه و با ریاست بی عقلی همانند ترامپ‌ دیوانه که سعی می کنند به نقشه خود که چپاول این امت است جامه عمل بپوشانند .

 هم اکنون اسراییل و آمریکا در کشورهای دیگر نیز همین رویه را دارند و تمام آنچه سرمایه امت اسلامی است را در این کشورها تهدید می کنند .

دزدی و چپاول امت اسلامی نقشه همین رژیم منحوس است .تا جایی که تمام اعضای امت اسلامی ضعیف باشد و از هیبت درهم شکسته اسراییل اشغالگر حمایت کنند و هر آنچه که بخواهد با قتل و غارت از این امت بگیرد و با ویرانی و اشغال تمام ممالک امت اسلامی را تهدید کند و امنیت فلسطین را ازبین ببرد، اینجاست که باید گفت: مایه تاسف است که بعضی کشورهای امت اسلامی تسلیم تصمیمات صهیونیسم اشغالگر شدند و هر آنچه در حکومت آمریکا دیکته شده است را سر لوحه امور خود قرار می دهند .

هدف استکبار این است که به اسراییل حق اثبات وجود و داشتن کشور در سرزمین قدس را بدهد و با ایجاد توافق های کورکورانه که باعث ذلت است مشروعیت آن را اعلام کنند .

مایه تاسف است که راه ورود صهیونیسم به کشورهای اسلامی، برپایی کنفرانس های امنیتی،  ورزشی و فرهنگی باشد. این امور برای این است که امت اسلامی دیگر راهی برای مبارزه و الزامی برای آن بر خود نبیند .

اینجاست که تشکیل محور مقاومت و اهمیت آن به چشم می آید این محور برای مبارزه با راه های غلط، سیاست های کج و اتحاد تمام مسلمانان و ایجاد هدفی مشترک به نام آزادی فلسطین و حمایت از آبروی امت اسلام است.

در برابر نقشه های شوم غربی و اسراییل منحوس و اشغالگر محوری داریم که ستون فقرات این امت است همان محوری که نامش نشان از آزادی قدس و ویرانی اشغالگران دارد و به همین علت است که جمهوری اسلامی ایران امروزه تحت فشار قرار گرفته است تا اراده این ملت و کشور بزرگ در هم بشکند .

اما تمامی تجربه ها نشان از این دارد که جمهوری اسلامی اراده ای شکست ناپذیر دارد و هیچ گاه عقب نشینی نخواهد کرد‌.

امروزه جهان ما با بدترین فتنه و توطئه ها روبروست آن هم برای از بین بردن نام فلسطین و دور راندن ساکنان اصلی آن که مسلمانان مهاجرانی هستند که خانه هایشان را به زور از آنها گرفته اند  .

نقشه شوم معامله قرن که تمام خباثت آمریکا در آن عیان است و یکی از این نقشه های خبیثانه که به تازگی رو شده است الحاق منطقه الأغوار فلسطین به اسراییل اشغالگر است .

کشوری که به خودی خود وجود ندارد و به زور وجود خود را نگه داشته است و به زعم آمریکا فقط کشور به حساب می آید.

این همان مرحله مورد نظر آنها است تا تمام امت اسلامی هیچ کمکی به فلسطین نکرده بلکه برای دوستی با غرب و منفعت بردن از دوستی اسراییل بر مردم فلسطین فشار نیز بیاورند و از اینکه خانه های هم‌کیشان آنها بدست اسراییل اشغال شود راضی باشند .

سلام و درود بر روح پاک شهدا و در ابتدای آنها فرماندهان محور مقاومت دکتر رمضان عبدالله، سردار و دوست ما قاسم سلیمانی، شهید المهندس، مجاهد عماد مغنیه  و تمامی شهیدان گران قدر ما در جای جای جهان .

ما تمام تاکید خویش را بر مبارزه و اصرار بر زوال اسراییل خواهیم گذاشت و حق خود را در مبارزه حقی مسلم می دانیم . حقی که با اسلحه احقاق می شود. اسلحه هایی که نامشان  فتحی شقاقی ؛ عبدالله شلح و احمد یاسین است .

برای آزادی فلسطین از دست صهیونیست اشغالگر؛ تمام تاکید خود بر تشکیل جامعه ای متحد با تمام اعضای آن را داریم؛ که خود باعث پیشگیری از هم پاشیدگی می شود و اتحاد یکی از دلایل عدم شکست است .

 از هر نقشه راه یا فتنه دیگری که بر مشروعیت حکومت غاصب اسراییلی صحه گذارد با نام خیانت یاد میشود و تمام مخالفت خود با آن نقشه را اعلام میداریم و از همه اطراف امت خواهانیم مشروعیت رژیم اشغالگر را پس گرفته و مشروعیت آن را باطل بدانند .

و از تمامی کشورهای اسلامی در تمام نشست ها و کنفرانس ها در کشورهای عربی و اسلامی میخواهیم که این موضوع را اعلام کنند تا بتوانند به کمک غزه و فلسطین و رفع محاصره از آن و ظلمی که استبداد گران بر آن قائل شده است را کنار زد.

از تمام امت اسلامی خواهانیم که با یکدیگر متحد شده ؛ با تمام اعضا بر سر نابودی اسراییل و رژیم صهیونیستی_آمریکایی متحد شوند.

ما با مقاومت خود در قرن های گذشته این را ثابت کرده و تمام حمله های دشمانان و غربی ها را ناکام گذاشتیم پس بار دیگر نیز می توانیم .

اما امانتی که در دست جوانان محور مقاومت است که همان نگه داشتن و در امان ماندن از شکست ها در برابر اسراییل و امریکا است را خواهانیم و ماموریت این محور حفظ آبروی امت اسلامی است و باید در حفظ آن کوشا بود .

و ما تاکید می کنیم مسئله فلسطین مهم ترین و اصلی ترین ماموریت ماست و باید تمام امت عرب و مسلمانان جهان این گونه باشند .

تاکید می کنیم که رژیم اشغالگر صهیونیستی تنهاست و هیچ دوستی در منطقه ندارد و تمام کشورهای اسلامی و عربی در منطقه بدانند که اسراییل تنها دشمن ماست و ما تمام مسئولیت قتل و غارت امت اسلامی را بر گردن این رژیم میدانیم .

ما تمامی در خواست ها در حکومت لبنان مبنی بر اعلام حکومت اجنبی ها بر این کشور را غیر قابل اجرا و مخالف با آرمان‌های خود و امت اسلامی میدانیم و به کشور عزیز لبنان و نیروهای محور مقاومت سلام و درود میفرستیم که از طرف کشورهای مستبد غربی مورد هدف قرار گرفته تا بتوانند بر آن سلطه گری کنند .

از خداوند متعال خواهان شادی روح شهیدان در بندر بیروت هستیم که دلیلی بر دخالت‌های غربی و ایجاد نقطه هدفی برای سلطه گری و زیر سلطه بردن لبنان شده است .

همان هدفی که بتوان میان امت اسلامی اختلاف بیفکنند .

تمام این اهداف باید ناکام بماند و ماموریت ما ناکام گذاشتن آنهاست. تمام توطئه های مستبدان و سلطه گران باید در نطفه خفه شود و ان شاالله با اتحاد بتوانیم به آن برسیم.

از خداوند خواهان عمر با عزت برای تمام جوانان غیور محور مقاومت و امت اسلامی هستیم .

باشد تا بتوانیم روزی تمام اشغالگران را بیرون رانده، اهداف آنان را ساقط کرده و رژیم منحوس صهیونیستی اسراییل را ازبین ببریم .

و سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 لازم بذکر است امشب نخستین همایش لشکر فاطمیون افغانستان در صحن امام حسن(ع) حرم مطهر رضوی برگزار شد.پیام شیخ اکرم برکات؛ معاون فرهنگی حزب الله لبنان به همایش لشکر فاطمیون

شیخ اکرم برکات؛ معاون فرهنگی حزب الله لبنان برای نخستین همایش لشکر فاطمیون در حرم مطهر رضوی، پیامی تصویری صادر کرد.
به گزارش آستان نیوز، متن این پیام که به صورت تصویری در این همایش پخش شد به شرح زیر است:

ای مجاهدین ، لشکر فاطمیون عزیز ، ای حضار محترم:

وقتی در چهره های شما ، ای مجاهدین لشکر فاطمیون نگاه می کنیم ، آن شهید بزرگوار ، سردار حاج قاسم سلیمانی را به یاد می آورم. ما به یاد مهدویت و یاران حضرت مهدی(عج) می افتیم.

درس عملی که از حاج قاسم آموخته ایم این است که یار حضرت مهدی(عج) کسی است که محدود به جغرافیا نیست، بلکه یک دید جهانی دارد.

مهدی یاور کسی است که در کانون ولایت مداری می باشد و تقوا گونه زندگی می کند و همان طور که سید مقاومت، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن نصرالله می گویند، هر جا که باید باشد، هست؛ این تقوا است.

مجاهدین و یاران حضرت مهدی(عج) ایرانی، در همه عرصه های ولایت با تقوا هستند و مجاهدین مهدی یاور عراقی محدود به جغرافیای عراق نیستند و همان گونه که مجاهدین و مهدی یاوران بحرینی مرز و جغرافیایی را نمی‌ شناسند و  همانگونه که بواسطه ی فرهنگ مهدویت، مهدی یاوران مجاهدین لبنانی در فلسطین تأثیر گذارند، در یک کشور عربی برای فلسطین زندانی می شوند و در بوسنی و هرزگوین کشته می شوند و یک نفر در راه تحقق فتوای امام در انگلیس به شهادت می رسد.

مهدی یاوران در لشکر فاطمیون که از وسط مزار شریف به راه افتادند و در قلبشان عاشقانه مقدسات پیغمبر(ص) و اهل بیت(ع) را نهادینه کردند؛ در همه ساحت های ولایت مداری حاضر شدند. آمدند تا در مقابل دشمن طرد شده بایستند و موانع ظهور حضرت مهدی(عج) را طرد کردند.

به همین دلیل همه ما مدیون مجاهدین، شهدا و جانبازان لشکر فاطمیون هستیم؛ همانان که در پیشانی هایشان عزت و پیروزی و شجاعت و فداکاری و صبر را ثبت کردند. آنان مردانی هستند که (با ایمان) از دورترین نقطه شهر تلاش کردند؛

تلاش کردند برای نزدیک شدن ظهور مهدوی.

به این جهت همه ی ما مدیون رزمندگان فاطمیون هستیم به خاطر مجاهدت هایشان. از لبنان، از طرف مجاهدین لبنان، از سید مقاومت در لبنان و از کل منطقه که دغدغه ی فلسطین دارند درود و سلام را به مجاهدین لشکر فاطمیون تقدیم می کنیم.سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء در پیامی به اولین همایش لشکر فاطمیون: نیروهای آمریکایی هر روز در عراق شاهد بخشی از #انتقام-سخت هستند

سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء در پیامی به اولین همایش لشکر فاطمیون گفت: نیروهای آمریکایی بخشی از انتقام سخت خون شهید حاج قاسم سلیمانی را هر روز توسط برادران عراقی شما شاهد هستند.
به گزارش آستان نیوز؛ نصر الشمری امشب در اولین همایش بین‌المللی لشکر فاطمیون افغانستان که در صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر برگزار شد، در پیامی تصویری بیان کرد: از طرف برادران شما در عراق اعلام می کنم ما در کنارتان هستیم و شما را مجاهدانی بایقین و دارای بصیرتی راسخ یافتیم و شجاعت شما غیرقابل انکار است.

وی در این پیام تصویری با اشاره به اینکه پرچم مقاومت برافراشته و مستحکم است، بیان کرد: مسیر دنبال می‌شود زیرا فرماندهان شهید و پرافتخار اسلام همچون حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی آن را دنبال کردند و این انتهای راه نیست و نهایت این راه پیروزی است و به تمامی اهداف می‌رسیم و هیچ هدفی بالاتر از تشکیل دولت صاحب‌الزمان نیست. در این فرصت از سوی تمام گروه‌های اسلامی و مقاومت عراق از شما تقدیر می‌کنم، زیرا خون‌های گرانقدری در این راه تقدیم کردید و شجاعتی حیدری نشان دادید.

سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء عراق تصریح کرد: ای مجاهدان صبور ما به شما افتخار می‌کنیم و در مسیری که شما بودید ما در کنار شما بودیم و احساس می‌کنیم با شما یکی هستیم و فاصله‌ای با شما نداریم و هدف ما و شما یکی است و آن نابودی استکبار و مستکبران است. هدف امروز ما پیروزی در اینجا و آنجا نیست، بلکه هدف نابودی کامل اسرائیل و اخراج آمریکا و متحدانش است.

الشمری ادامه داد: ترور بزدلانه شهید حاج قاسم سلیمانی مسائل زیادی را نشان داد؛ نیروهای آمریکایی بخشی از این انتقام سخت را هر روز توسط برادران عراقی شما شاهد هستند؛ برادران شما تکبر آمریکا را به حقارت کشاندند، اما این ایثارگری جز با پشتیبانی حاج قاسم و رهبر معظم انقلاب میسر نبود.

وی با بیان اینکه مبارزان، مبارزه با آمریکا را ادامه می‌دهند و هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را شکست دهد، گفت: مستکبران امروز جنگ نرم را راه انداخته و البته این جنگ برخی فرومایگان را فریب داد، اما در مقابل خود مستکبران را بارها فریفته است زیرا زمینی که زیر پایشان می‌جوشد را نمی‌بینند.

سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء عراق متذکر شد: پیروزی بزرگ نزدیک است؛ آمریکا حزب شیطان است و شکست‌ها نشانه‌ای جز شکست اسرائیل ندارد و افزایش فشار و عربده‌های دشمن عامل پیروزی بزرگ مجاهدان است و این از حملات سنگین دشمن به محور مقاومت مشخص است.


آخرین ویرایش: یکشنبه 26 مرداد 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی کلان شهر رضوی
تا 15 تیر ماه 99
  نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
  نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
  نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
  نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic