60

  اندیشکده بین المللی فرهیــخت 

  11 سال دیده بان و مستندنگار   رویکرد بین المللی   مشهد
  رصد   شش هزار  رویداد و تعامل در قالب 21 دیپلماسی
دستاورد صدها خادم بین المللی رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir

اندیشکده بین المللی فرهیخت» ، پژوهشگاهی است سایبری و قرارگاهی است مردمی که با رسالت دیده بانی و مستندنگاری «رویکرد بین المللی» کلان شهر «مشهد»، فعالیت خود را از تاریخ سوم خرداد 1388 به همت خادمان بین المللی امام رضا(ع) در سرتاسر جهان آغاز نموده و تاکنون بیش از یازده سال، توفیق رصد و پایش نزدیک به شش هزار رویداد و مناسبات و تعاملات توسعه ی روابط خارجی کلان شهر رضوی را با جهان پیرامون در عرصه های مختلف دیپلماسی داشته است. شما فرهیخته ی گرامی نیز به جمع «خادمان بین المللی رضوی» بپیوندید.

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان ، افغانستان و در نهایت به دوحه قطر، بغداد و ترکیه
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

مقاومت / برگزاری نخستین همایش بین‌المللی لشکر فاطمیون افغانستان در حرم مطهر رضوی در مشهد با پیام رهبر شیعیان بحرین + گزارش تصویری + فیلم

   |  جمعه 24 مرداد 1399
align=bottom
نخستین همایش بین المللی لشکر فاطمیون پنجشنبه شب با پیام جمعی از رهبران جبهه مقاومت اسلامی در حرم امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد. یکی از مراجع تقلید شیعه در پیام خود به این همایش گفت: امروزه جریان های ضد اسلامی و استکباری خصوصا آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی سعی دارند تا مسلمانان منطقه را با حربه قدیمی تفرقه و اختلاف، به جان یکدیگر انداخته و با ایجاد فتنه، آشوب و جنگ، جبهه مقاومت را متزلزل نمایند...
 
و آنان را از مطالبه آرمان های اصیل اسلامی و مجاهدت در راه آن، باز داشته و سرمایه های آنان را چپاول و غارت کنند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی افزود: بی شک جبهه مقاومت افغانستان، جریان نوظهوری نیست. سالهای دور در دفاع از خاک و وطن علیه اشغالگران و امروز در مجاهدت های لشگر فاطمیون برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) متبلور و متجلی گشته است. شجاعت، استقامت و تلاش رزمندگانی غیور که در مبارزه با دشمن مرز و خاک و قومیت را نمی شناسند و همدوش دیگر برادران ایمانی خود با اتحاد و همدلی، امت واحده ای شده و برای پاسداری و دفاع از فرهنگ فاطمی خوش درخشیده و با نثار جان خویش، شهدای بزرگی را به اسلام تقدیم کرده‌اند.
وی اظهار داشت: از خداوند متعال می‌خواهم همه شهدای راه مقاومت، به خصوص شهدای افغانستانی و بالاخص سردار رشید این جبهه، حاج قاسم سلیمانی را با سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) محشور فرماید و همه رزمندگان اسلام را در این مسیر نورانی ثابت قدم دارد.

نقش مهم فاطمیون در وحدت

رهبر شیعیان بحرین نیز در پیام خود به این همایش گفت: شهدای فاطمیون افغانستان، نقش‌های جهادی شهادت طلبانه در دفاع از دین حرمت‌ها، سرزمین‌ها و وحدت داشته‌اند.
شیخ عیسی قاسم افزود: لشگر فاطمیون در ایستادگی قاطعانه در برابر طرحهایی که قصد پراکنده کردن امت و تصرف سرزمین، تحریف هویت و تغییر مسلمات را داشت نقش به سزایی ایفا کرد. مجاهدین فاطمیون افغانستان دشمن صهیونیستی و غرور آمریکایی را به خضوع در آوردند.
وی ادامه داد: جوانان فاطمیون روح‌های عزیز و شریف خود را فدا کردند تا از میلیون‌ها انسان بی گناه و صاحب دلهای پاک حمایت کنند، امنیت مردم را از دست جنایت حفظ کنند.  مجاهدین افغانستانی فاطمیون جان خود را فدا کردند و ضرر نکردند و آنچه را با شهادتشان به دست آوردند مساوی با خیر کل جهان نیست بلکه بیش از آن است.

فاطمیون برای نزدیکی ظهور تلاش می‌کنند

معاون فرهنگی حزب الله لبنان هم با ابلاغ سلام دبیر کل حزب الله لبنان به رزمندگان فاطمی گفت: درس عملی که از حاج قاسم آموخته‌ایم، یار حضرت مهدی(عج) کسی است که محدود به جغرافیا نیست، بلکه یک دید جهانی دارد.

شیخ اکرم برکات با بیان این که همه ما مدیون مجاهدان، شهدا و جانبازان لشگر فاطمیون هستیم افزود: این لشگر متشکل از کسانی است که در پیشانی هایشان عزت، پیروزی، شجاعت، فداکاری و صبر را ثبت کرده و از روی ایمان برای نزدیک شدن ظهور تلاش می‌کنند.

مشروعیت حکومت غاصب اسراییلی خیانت است

عضو شورای مرکزی جهاد اسلامی فلسطین هم گفت: باعث و مایه تاسف است که بعضی کشورهای امت اسلامی تسلیم تصمیمات اشغالگر صهیونیسم شدند و هر آنچه در حکومت آمریکا دیکته شده است را سر لوحه امور قرار دهند.
خالد بطش افزود: هدف استکبار این است که به اسراییل حق اثبات وجود و داشتن کشور بر سرزمین قدس را بدهند و با ایجاد توافق های کورکورانه که باعث ذلت است مشروعیت را اعلام کنند. مایه تاسف است که راه ورود صهیونیسم به کشورهای اسلامی و بر پایی کنفرانس‌های امنیتی و ورزشی و فرهنگی در آن ایجاد شود. این امور برای این است که امت اسلامی دیگر راهی برای مبارزه و الزامی برای آن بر خود نبیند.
وی با بیان این که تمام تاکید خویش را بر مبارزه و اصرار بر زوال اسراییل خواهیم گذاشت افزود: حق خود را در مبارزه با حقی مسلم می‌دانیم حقی که از امروز با اسلحه احقاق می‌شود. اسلحه‌هایی که نامشان فتحی شقاقی و عبدالله شلح و احمد یاسین است.
عضو شورای مرکزی جهاد اسلامی فلسطین گفت: از هر نقشه راه یا فتنه دیگری که بر مشروعیت حکومت غاصب اسراییلی صحه گذارد با نام خیانت یاد می‌شود و تمام مخالفت خود با آن نقشه را اعلام می‌داریم و از همه اطراف امت می‌خواهیم مشروعیت رژیم اشغالگر را پس گرفته و مشروعیت آن را باطل بدانند.
بطش اظهار داشت: از تمامی کشورهای اسلامی در تمام نشست ها و کنفرانس ها در کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهیم که این موضوع را اعلام کنند تا بتوان به غزه و فلسطین و رفع محاصره از آن کمک کرد.
عضو شورای مرکزی جهاد اسلامی فلسطین گفت: تاکید می‌کنیم که رژیم اشغالگر صهیونیستی تنهاست و هیچ دوستی در منطقه ندارد و تمام کشورهای اسلامی و عربی در منطقه بدانند که اسراییل تنها دشمن ماست و ما تمام مسوولیت قتل و غارت امت اسلامی را بر گردن این رژیم می‌دانیم.

بطش افزود: ما تمامی درخواست ها در حکومت لبنان مبنی بر اعلام حکومت اجنبی ها بر این کشور را غیر قابل اجرا و مخالف با آرمان‌های خود و امت اسلامی می‌دانیم و به کشور عزیز لبنان و نیروهای محور مقاومت سلام و درود می‌فرستیم که از طرف کشورهای مستبد غربی مورد هدف قرار گرفته تا بتوانند بر آن سلطه گری کنند.

هیچ قدرتی نمی‌تواند مبارزان را شکست دهد

سخنگوی مقاومت اسلامی نجبای عراق هم گفت: پرچم مقاومت برافراشته و مستحکم است، مسیر دنبال می‌شود زیرا فرماندهان شهید و پرافتخار اسلام همچون حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی آن را دنبال کردند و این انتهای راه نیست و نهایت این راه پیروزی است و به تمامی اهداف می‌رسیم و هیچ هدفی بالاتر از تشکیل دولت صاحب‌الزمان(عج) نیست.

نصر الشمری افزود: مبارزان، مبارزه با آمریکا را ادامه می‌دهند و هیچ قدرتی نمی‌توان آنها را شکست دهد. مستکبران امروز جنگ نرم را راه انداخته اند و البته این جنگ برخی فرومایگان را فریب داد اما در مقابل، خود مستکبران را بارها فریفته است زیرا زمینی که زیر پایشان می‌جوشد را نمی‌بینند.

وی با بیان این که پیروزی بزرگ نزدیک است افزود: آمریکا حزب شیطان است و شکست‌ها نشانه‌ای جز شکست اسرائیل ندارد و افزایش فشار و عربده‌های دشمن عامل پیروزی بزرگ مجاهدان است و این از حملات سنگین دشمن به محور مقاومت مشخص است.

در حاشیه این مراسم از همسر شهید ابوحامد بنیانگذار فاطمیون قدردانی و از کتاب روایت زندگی فرمانده و موسس لشکر فاطمیون شهید علیرضا توسلی رونمایی و مراسم وداع با پیکر شهیدان سید عبدالعلی حسینی و علی رضا نعیمی از شهدای فاطمیون همزمان با روز مقاومت اسلامی برگزار شد.

کتاب روایت زندگی موسس لشکر فاطمیون در مشهدمقدس رونمایی شد

خبر دیگر حاکی است:
کتاب روایت زندگی موسس لشکر فاطمیون در مشهدمقدس رونمایی شد

کتاب روایت زندگی موسس لشکر فاطمیون در مشهدمقدس رونمایی شد
گروه استان‌ها- در همایش بین‌المللی فاطمیون در حرم رضوی، کتاب روایت زندگی موسس لشکر فاطمیون در مشهدمقدس رونمایی شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، همایش بین‌المللی فاطمیون همزمان با سالروز گرامیداشت روز مقاومت اسلامی امشب در حرم منور رضوی در حال برگزاری است.

در حاشیه این مراسم از همسر شهید ابوحامد؛ بنیانگذار فاطمیون تقدیر و تشکر به عمل آمد. همچنین کتاب کتاب «خاتون و قوماندان» (روایت زندگی فرمانده و موسس لشکر فاطمیون شهید علیرضا توسلی) در اولین همایش بین‌المللی لشکر فاطمیون رونمایی شد.

این کتاب توسط انتشارات ستاره‌ها روانه بازار شده و روایتی خواندنی از زندگی شهدی علیرضا توسلی ارائه کرده است.


 

آخرین ویرایش: یکشنبه 26 مرداد 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی کلان شهر رضوی
تا 15 تیر ماه 99
  نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
  نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
  نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
  نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic