اندیشکده بین المللی فرهیــخت 

  11 سال دیده بان و مستندنگار   رویکرد بین المللی   مشهد
  رصد   شش هزار  رویداد و تعامل در قالب 21 دیپلماسی
دستاورد صدها خادم بین المللی رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir

اندیشکده بین المللی فرهیخت» ، پژوهشگاهی است سایبری و قرارگاهی است مردمی که با رسالت دیده بانی و مستندنگاری «رویکرد بین المللی» کلان شهر «مشهد»، فعالیت خود را از تاریخ سوم خرداد 1388 به همت خادمان بین المللی امام رضا(ع) در سرتاسر جهان آغاز نموده و تاکنون بیش از یازده سال، توفیق رصد و پایش نزدیک به شش هزار رویداد و مناسبات و تعاملات توسعه ی روابط خارجی کلان شهر رضوی را با جهان پیرامون در عرصه های مختلف دیپلماسی داشته است. شما فرهیخته ی گرامی نیز به جمع «خادمان بین المللی رضوی» بپیوندید.

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان ، افغانستان و در نهایت به دوحه قطر، بغداد و ترکیه
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

هنری/ سریال ادامه دار موفقیت «فیلمرغ» در جشنواره های بین‌المللی، حضور در ۱۰۰ جشنواره و دریافت ۱۰ جایزه و این بار از غنا

   |  جمعه 10 مرداد 1399
align=bottom
مدیر انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی از تلاش برای حمایت از فیلم‌سازان می‌گوید:یک سکانس از آینده سینمای مشهد، این روزها خبرهای متفاوتی درباره فیلم‌سازان مشهدی و موفقیت آن‌ها می‌شنویم. حضور فیلم‌های کوتاه مشهدی در جشنواره‌های بین‌المللی و درخشش آن‌ها موضوعی مهم است که می‌تواند ارتباط نزدیکی با آینده سینمای مشهد داشته باشد. امیری از شهرآرانیوز گزارش می دهد: ....

دو فیلم از اولین مجموعه فیلم‌های کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران که قرار است پخش اینترنتی آن از این هفته آغاز شود، تولید فیلم‌سازان جوان مشهدی است. همین خبر بهانه‌ای است برای پرداختن به فعالیت‌های انجمن سینمای جوانان ایران در مشهد که این روزها خبرهای خوبی از آن به گوش می‌رسد.
فیلم‌های «من قدیمی هستم» اثر عادل تبریزی و «پیژامه راه‌راه پدر را باد برد» اثر محمد صادقی، ۲ فیلم تولید انجمن سینمای جوانان ایران در مشهد هستند که قرار است هفته آینده نمایش اینترنتی آن‌ها آغاز شود.

در حقیقت این روزها خبرهای متفاوتی درباره فیلم‌سازان مشهدی و موفقیت آن‌ها می‌شنویم. حضور فیلم‌های کوتاه مشهدی در جشنواره‌های بین‌المللی و درخشش آن‌ها موضوعی مهم است که می‌تواند ارتباط نزدیکی با آینده سینمای مشهد داشته باشد.

یک سکانس از آینده سینمای مشهد

فیلم‌هایی که هر روز در دنیا می‌درخشند
«فیلمرغ» اثر امیرمسعود سهیلی،‌ پس از حضور در ۱۰۰ جشنواره و دریافت بیش از ۱۰ جایزه در دومین جشنواره بین‌المللی فیلم غنا هم درخشید و تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی را از آن خود کرد. انیمیشن «من آلیس نیستم ولی اینجا سرزمین عجایب است» در جشنواره بین‌المللی فیلم اوکراین به نمایش درآمد و فیلم «بی‌دادگاه» در ادامه موفقیت‌هایش در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم ترکیه پذیرفته شد که شاید انگیزه خوبی برای فیلم‌سازان جوان مشهدی و پرداختن آن‌ها به ایده‌های نو ایجاد کرده است.

 یک سکانس از آینده سینمای مشهد

بحث‌های تخصصی اینستاگرامی
پرداختن به موضوعات تخصصی فیلم کوتاه در گفت‌وگو با کارشناسان از فعالیت‌های مهم این روزهای انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی است که سعی دارد در روزهای کرونایی تنور فیلم‌سازی مشهد را گرم نگه دارد. برگزاری برنامه‌های زنده اینستاگرامی و گفت‌وگو با فیلم‌سازان و نویسنده‌های مطرح از جمله فرهاد توحیدی، فیلم‌نامه‌نویس، و گفت‌وگو درباره فیلم کوتاه و روایت‌های مدرن با شادمهر راستین از جمله این مباحث است.

یک سکانس از آینده سینمای مشهد
 
حمایت از فیلم اولی‌ها
ایده‌یابی و حمایت از فیلم اولی‌ها از دیگر برنامه‌های این انجمن است که به فیلم‌سازان جوان تازه‌کار کمک می‌کند تا کارشان را با قوت و پشتیبانی آغاز کنند.
در دور قبلی این برنامه، برخی ایده‌ها فیلم‌های خوبی شدند و اکنون در جشنواره‌ها حاضر می‌شوند.
اکنون هم دور جدید این حمایت آغاز شده است و علاقه‌مندان به فیلم‌سازی می‌توانند تا ۳۰ مردادماه ایده‌های خود را در موضوعات افزایش سرمایه اجتماعی، اهمیت خانواده و سبک زندگی، افزایش امید و نشاط اجتماعی، عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد، خودباوری، اراده و قدرت ملی، توجه به ثبت و ضبط میراث فرهنگی اقلیت‌های مختلف و مراسم آیین و ارزش‌های اخلاقی و اهمیت سلامت جسم و روان و تلاش برای مقابله با کرونا به دفتر انجمن فرستادند. پس از فرستادن ایده‌ها، صاحبان طرح‌های برگزیده در برنامه پیچینگ حاضر می‌شوند و به ارائه شفاهی طرح خود می‌پردازند. روال به این صورت است که طرح‌های برگزیده با حمایت مالی و فنی ساخته می‌شود و به مرحله نمایش درمی‌آید.

درخشش فیلم‌سازان مشهدی تلخی کرونا را کم کرده است
سیدوحید حسینی، مدیر انجمن سینمای جوانان ایران خراسان رضوی، با بیان اینکه درخشش فیلم‌سازان مشهدی در جشنواره‌ها و رویدادهای بین‌المللی تاحدی تلخی ویروس کرونا را برای آن‌ها کم کرده است، می‌گوید: راهیابی تولیدات انجمن سینمای جوانان در مشهد به جشنواره‌های داخلی و خارجی و کسب جوایز ویژه از این جشنواره‌ها، اتفاق مهمی است که فیلم‌سازان جوان مشهدی و اعضای انجمن رقم زده‌اند.
سیدوحید حسینی در ادامه از برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی به‌صورت آنلاین در صفحه اینستاگرام این انجمن خبر می‌دهد. به گفته او رضا کیانیان، مجید برزگر، داوود رحمانی، فرزاد مؤتمن، ابوالحسن داوودی و بسیاری از استادان مشهدی از جمله احمد شادکامی، فرامرز عامل بردبار، امیر حاج عباسی، مهدی رضایی، جمشید مجددی و محسن طیبی از جمله افرادی هستند که درباره مباحث مختلف فیلم و فیلم‌نامه کوتاه گفت‌وگو کرده‌اند.
به گفته حسینی این مباحث تخصصی کمک زیادی به فیلم‌سازان می‌کند، از این رو تلاش می‌شود این برنامه‌ها با قوت ادامه یابد.
آخرین ویرایش: جمعه 10 مرداد 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی کلان شهر رضوی
تا 15 تیر ماه 99
  نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
  نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
  نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
  نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات