اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

فرهنگی/ هحدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) به شیوه متفاوت برگزار می‌شود

   |  سه شنبه 3 تیر 1399
align=bottom
به دلیل شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) طی دهه کرامت روال گذشته را ندارد و از طریق فضای مجازی و رسانه‌ای برگزار می‌شود. جلال فیاضی افزود: یکی از برنامه‌های همه ساله بنیاد امام رضا (ع) برگزاری مراسم پایانی جشنواره امام رضا (ع) طی دهه کرامت است که امسال به دلیل شیوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا شیوه برگزاری آن تغییر کرده است....

مشاور عالی مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مراسم که هر سال با حضور اصحاب فرهنگ و هنر در مشهد برگزار می‌شد، امسال لغو شده و به جای آن برنامه تلویزیونی با همکاری صدا و سیما با عنوان "چراغانی" ویژه شب‌های دهه کرامت تولید شده است.

مشاور عالی مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) گفت: در همین ارتباط "ویژه برنامه چراغانی" از امشب و همزمان با آغاز دهه کرامت تا شب میلاد حضرت امام رضا (ع) ساعت ۱۸ از شبکه سوم سیما پخش می‌شود.

وی افزود: هر سال در مراسم پایانی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از هشت خادم نمونه رضوی در سطح ملی و بین‌المللی تجلیل می‌شد که امسال به دلیل محدودیت‌های رفت و آمد ناشی از شیوع کرونا فقط پنج خادم نمونه ملی در این برنامه معرفی و از آنان تجلیل می‌شود.

فیاضی ادامه داد: مراسم پایانی همایش ها و برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) نیز که هر سال طی دهه کرامت در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شد امسال لغو و برگزاری ۱۵ برنامه از این سری همایش‌ها و برنامه‌های هجدهمین جشنواره امام رضا (ع) به نیمه دوم امسال موکول شده است که امکان برگزاری آن در فضای مجازی میسر خواهد بود. 

وی گفت: آلبوم آهنگ با عنوان "آواها و نواهای اقوام رضوی" که مشتمل بر ۵۰۰ دقیقه نواها و آهنگ‌های اقوام ایرانی در باره حضرت امام رضا (ع) توسط بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) با همکاری مرکز آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تهیه شده است طی دهه کرامت امسال در فضای مجازی و رسانه‌ای رونمایی می‌شود.

مشاور عالی مدیر عامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) افزود: هشت نمایشنامه با موضوع امام رضا (ع) توسط نمایشنامه نویسان برتر کشور تهیه و نهایی شد که همزمان با دهه کرامت با حضور خبرنگاران در تهران رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: ۱۰۰ اثر تولید شده کارگاه گرافیک با عنوان "مردمداری و کرامت انسانی در سیره رضوی" که چندی قبل با حضور گرافیست‌هایی از سراسر کشور در مشهد برگزار شد، به شهرداری‌ها و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور ارسال شده تا در دهه کرامت آنها را به نمایش بگذارند.

فیاضی گفت: در مجموع برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) به دلیل شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت غیرحضوری و در فضای مجازی و رسانه‌ای برگزار می‌شود.

ایام دهه کرامت از اولین روز ماه ذی‌القعده و سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز شده و تا ۱۱ این ماه و سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) ادامه دارد، هر سال مراسم پایانی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با معرفی برگزیدگان برنامه‌های مختلف آن در مشهد برگزار می‌شد.

جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) که ۱۷ دوره از برگزاری آن می‌گذرد شامل چندین بخش فرهنگی، هنری، سینمایی، مطبوعاتی و دانشگاهی است که هر یک از استان‌های کشور مجری برگزاری یکی از همایش‌های مرتبط با این جشنواره هستند.


آخرین ویرایش: سه شنبه 3 تیر 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات