در دیدار استاندار با سفیر ایران در هند مطرح شد

دیپلماسی مذهبی: تلاش برای جذب   شیعیان هند   به منظور زیارت بارگاه منور امام رضا(ع)

دیپلماسی حمل و نقل: پیگیری برای راه اندازی پرواز   مشهد - حیدرآباد  پایتخت ایالت تلنگانای هندوستان

دیپلماسی شهری: آمادگی برای انعقاد   قرارداد خواهرخواندگی میان مشهد و حیدرآباد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

شهری/ دیدار «جوزپه پرونه» سفیر ایتالیا در ایران و هیئت همراه با محمدرضا کلایی در مشهد + گزارش تصویری

   |  چهارشنبه 1 آبان 1398
align=bottom
سفیر ایتالیا در ایران ابراز امیدواری کرد؛ تعامل با مشهد در زمینه ساخت پروژه فرودگاهی با وجود تحریم ها / مشهد شهری زنده، مرتب و سازمان یافته است که از این بابت به مدیریت شهری آن تبریک می گویم. سفیر ایتالیا در ایران ضمن اشاره به پیشنهاد همکاری در خصوص ساخت پروژه شهر فرودگاهی مشهد، گفت: امیدواریم این فرصت ایجاد شود چون همه بسیار هوشمندانه و شفاف در مورد تحریم‎ها عمل می کنیم ....
... تا با وجود این تحریم ها نیز بتوانیم این مهم را انجام دهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جوزپه پرونه در دیدار با شهردار مشهد، اظهار کرد: مشهد شهری زنده، مرتب و سازمان یافته است که از این بابت به مدیریت شهری آن تبریک می گویم. همچنین این کلانشهر از نظر مذهبی، فرهنگی و اقتصادی بسیار قوی است که این امر یک مزیت محسوب می شود.
وی با اشاره به لزوم افزایش ارتباط بین کشورهای ایران و ایتالیا، بیان کرد: هدف اصلی ما آموختن و برقراری ارتباط است و باید این همکاری را برای مراحل بعدی ارتقاء دهیم. همچنین در زمینه ارتقا و شناخت فرهنگی مشهد نیز کارهای خوبی صورت گرفته که از آن حمایت می کنیم.
پرونه خاطرنشان کرد: اطمینان دارم این مراودات منجر به ایجاد آگاهی در مورد ظرفیت های مشهد می شود چون در ایتالیا چنین شناختی وجود ندارد و ما از دیدن پیشرفت های موجود بسیار شگفت زده شدیم و مهم است که با یکدیگر همکاری های دوجانبه و گسترده داشته باشیم.

شهردار مشهد در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران تاکید کرد؛ تقویت همکاری بیشتر ایران و ایتالیا در جهت توسعه شهری

زمینه های همکاری و موقعیت ژئوپلیتیک مشهد و زمینه های اقتصادی که وجود دارد، دارای اهمیت است.
شهردار مشهد در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران بر همکاری های مشترک بین این دو کشور در جهت توسعه شهری تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در دیدار با «جوزپه پرونه» سفیر ایتالیا در ایران که در دفتر کاری وی برگزار شد، با اشاره به وجود زمینه های مختلف همکاری های اقتصادی بین ایران و ایتالیا، اظهار کرد: از فضای تحریم ها و موانعی که بین دولت ها برای همکاری های مشترک اقتصادی وجود دارد، اطلاع داریم، اما تجربه نشان می دهد شهرداری ها می توانند به عنوان مجموعه های غیردولتی نقش مهمی در دیپلماسی ایفا کنند و ما تجربه خوبی از اجرای دیپلماسی در این زمینه داریم.
وی ضمن اشاره به ماموریت شهرداری مشهد در ایجاد شهر فرودگاهی جدید برای این کلانشهر، بیان کرد: زمینه های همکاری و موقعیت ژئوپلیتیک مشهد و زمینه های اقتصادی که وجود دارد، دارای اهمیت است. مشهد ظرفیت افزایش فضاهای پروازی و کارکردهای مرتبط و تبدیل آن به ترمینال پروازی برای کشورهای منطقه را دارد.
شهردار مشهد با اشاره به اینکه شهرداری ها سازمان های غیر دولتی هستند، اظهار کرد: با وجود تحریم ها، منعی در همکاری های مشترک در این موضوع وجود ندارد و اجرای کار به نحوه همکاری مرتبط می شود.
کلائی با بیان اینکه شهرداری مشهد به نمایندگی از دولت مسئول ایجاد و ساخت این فرودگاه شده است، افزود: باید کار را از نقطه اول که مشاوره و تعیین مکان است شروع کرد و تا ساخت و بهره برداری از آن پیش برویم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود، اظهار کرد: با توجه به اینکه مشهد دومین شهر پرجمعیت ایران و قوی ترین شهر اقتصادی -با فاصله کمی از تهران- است، می تواند یک مکان اقتصادی به شمار آید و برای سرمایه گذاری جذاب باشد.
شهردار مشهد در معرفی این کلانشهر، گفت: مشهد، 3 ونیم میلیون نفر جمعیت دارد و از اقتصاد ثابتی برخوردار است. همچنین سالانه 30 میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان و ایران را به میزبانی می پذیرد.
کلائی تاکید کرد: جریان سرمایه ای که در شهر و از حوزه گردشگری به مشهد سرازیر شده سبب شده است، این شهر در حوزه های صنعتی و مالی بتواند به عنوان مرجع جدی در ایران مطرح گردد.
وی با اشاره به حضور حمیدرضا موحدی زاده، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در شهر ماترای ایتالیا و نامگذاری خیابانی به نام خراسان در این شهر، بیان کرد: ایشان پس از این سفر، گزارشی از میهمان نوازی گرم ایتالیایی ها در جلسه علنی شورای اسلامی شهر ارائه کردند و ما هم از این میزبانی تشکر می کنیم.

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛ همکاری در زمینه گردشگری فرهنگی با کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در صنعت تونل سازی، ساخت واگن، جاده سازی و ریل سازی نیز کشوری پویا محسوب می‎شود. وی اظهار کرد: در زمینه ساخت فرودگاه نیز می‎توان مطالعات دقیق تری داشت و با شهر مشهد که احداث زیرساخت های مهمی را در پیش دارد، همکاری شود
همکاری در زمینه گردشگری فرهنگی با کشور ایتالیا
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد هم گفت: مشهد در سال 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام بود و شهر ماترا نیز پایتخت فرهنگی اروپا محسوب می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حمیدرضا موحدی زاده در حاشیه دیدار جوزپه پرونه، سفیر ایتالیا در ایران با شهردار مشهد، با تاکید بر اینکه در زمینه گردشگری فرهنگی می توانیم مراودات جدی تری داشته باشیم، خاطر نشان کرد: شهر رم نمایشگاهی بزرگ است و کشور ایتالیا نیز در صنعت تونل سازی، ساخت واگن، جاده سازی و ریل سازی نیز کشوری پویا محسوب می‎شود. وی اظهار کرد: در زمینه ساخت فرودگاه نیز می‎توان مطالعات دقیق تری داشت و با شهر مشهد که احداث زیرساخت های مهمی را در پیش دارد، همکاری شود.

نجمه کیشی

>>> مشاهده گزارش تصویری ...

آخرین ویرایش: پنجشنبه 2 آبان 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»