دیپلماسی های دینی و سلامت، فعال ترین های هفته در مشهد

بسیج آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به   زوار اربعین حسینی   از میرجاوه تا کربلا

آغاز به کار   ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم   با حضور ۲۴ کشور در مشهد

آغاز سفر قطار بین المللی گردشگران خارجی از قاره های   آمریکا، اروپا و آسیا   از مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

اقتصادی/ 29 بهمن تا 1 اسفند، برپایی نخستین اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی با محوریت ایرانیان خارج از کشور + تصاویر

   |  یکشنبه 31 شهریور 1398
alt=
استاندار خراسان رضوی: زمینه سرمایه گذاری سودآور در خراسان رضوی فراهم است/ اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری استان برگزار می‌شود؛ علی‌رضا رزم‌حسینی در مراسم هم‌اندیشی و رونمایی از پوستر اجلاس بین‌المللی فرصت های سرمایه گذاری استان که در محل هتل پارس مشهد برگزار شد، با بیان اینکه باید از ایرانیان مقیم خارج از کشور برای حضور در این اجلاس دعوت شود، اظهار کرد:...
... ایرانیان شرافتمندی در خارج حضور دارند که به کشور خود عشق می‌ورزند و علاقمند هستند تا در مکان های مطمئن سرمایه گزاری کنند.

وی با بیان اینکه زمینه سرمایه گزاری سودآور در خراسان رضوی فراهم است، افزود: فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف باید در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امیدوارم این اجلاس در شأن خراسان رضوی برگزار شود، بیان کرد: خراسان رضوی علاوه بر میزبانی بیش از ۳۰ میلیون زائر در سال، به برکت وجود شریف امام رضا(ع) مورد توجه همه عالمیان است، بنابراین تلاش می کنیم تا این اجلاس با حضور مقامات عالی نظام برگزار شود.

رزم حسینی ادامه داد: در حال فراهم کردن مقدمات حضور رئیس جمهور در این اجلاس هستیم چراکه ایشان برای حضور در این برنامه ابراز علاقمندی کرده اند.

اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

سه خبر دیگر در همین زمینه: 

خراسان رضوی محل امن و مناسب برای سرمایه گذاری است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: این استان محل امن و مناسب برای سرمایه گذاری است و از همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این زمینه دعوت می کنیم.

علیرضا رزم حسینی شنبه شب در مراسم رونمایی از پوستر همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی و سومین نمایشگاه اختصاصی صنعت گردشگری، غذا و شیرینی در مشهد افزود: این اهمیت به خاطر حضور ۴۰ میلیون زائر است که به برکت حضرت امام رضا (ع) به این استان سفر می کنند و مورد توجه همه عالمیان است.

وی اظهار داشت: در حال رایزنی برای حضور رئیس جمهوری و مقامات عالی رتبه کشور در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی هستیم.

وی گفت: امیدوارم این حرکت های اقتصادی که در استان پیگیری می شود و شایسته یک الگوی حکومتی است با همراهی مردم به خوبی به سرانجام برسد.

مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به ارتباطی که این مجموعه با سرمایه گذاران خارجی دارد به دنبال معرفی پروژه های استان به مخاطبان سرمایه گذار هستیم.

حسن فاضل خیاط افزود: قصد داریم ضمن دعوت از سرمایه گذارانی که در گذشته با این استان  همکاری داشته اند و همچنین با توجه به ارتباطات خوبی که با کنسولگری های کشورمان در خارج از کشور انجام شده است از سرمایه گذران جدید، برای طرح ها و برنامه های توسعه ای که به تازگی برای استان تعریف شده است در این همایش دعوت نمائیم.

وی ادامه داد: با حضور این افراد می توانیم به کمک طرح ها و پروژه های دستگاه های اجرایی استان برویم تا آنها را وارد فاز اجرایی کنیم. وی گفت: با توجه به طرح های تعریف شده در سطح های کوچک، متوسط و کلان از سرمایه گذاران خارجی دعوت به عمل می آید.

معاون سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی سازمان اقتصادی رضوی هم به خبرنگار ایرنا گفت: این سازمان با توجه به ارتباطات بین المللی خود برای کمک به حل مشکلات اقتصادی موجود در کشور برنامه هایی در دست اجرا دارد.

امیر رضا رجبی افزود: آستان قدس رضوی می تواند در داخل و خارج از کشور به عنوان سرمایه گذار و سرمایه پذیر در پروژه ها حضور داشته باشد.

وی اظهار داشت: به دلیل علاقه ای که بسیاری از سرمایه گذاران کشورهای همسایه به آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) دارند، برخی از آنها اعلام کرده اند که نمی خواهند دوستداران این امام در ایران دچار مشکل اقتصادی باشند و با این نگاه که صرفا اقتصادی نیست بلکه انسان دوستانه است برای حل مشکلات ایران و استان خراسان رضوی اقدام می کنند.

رجبی گفت: همچنین این سازمان توانسته است ارتباطات خوبی با مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت برقرار کند و از طریق افراد و کانالهایی که در خارج از کشور هستند برنامه هایی برای گره گشایی از مشکلات کشور اجرایی کند.

وی افزود: این سازمان در حوزه های خاصی که با سلامت مردم و زیر ساخت های کشاورزی و غذایی و همچنین حوزه شرکت های توسعه اقتصاد کلان کشور مرتبط است سرمایه گذاری می کند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی سازمان اقتصادی رضوی اظهار داشت: در حوزه دارو توانسته ایم انحصار شرکت های خارجی را بشکنیم و داروهای نو ترکیب را نیز برای حل مشکلات دارویی کشور تولید نمائیم.

وی ادامه داد: در زمینه زیر ساخت های کشاورزی شامل بذر و نهال نیز سرمایه گذاریهایی انجام شده است تا نیاز کشور به خارج در این زمینه قطع شود. رجبی گفت: در منطقه ویژه اقتصادی سرخس که در حال تبدیل شدن به منطقه آزاد است به دلیل فراهم بودن زمین فراوان و مناسب و همچنین ایجاد زیر ساخت های لازم برای حمل و نقل ریلی و فرودگاهی امکان جذب سرمایه گذار وجود دارد.

مدیر اجرایی همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش سعی می شود ارتباط مناسبی بین سرمایه گذار و سرمایه پذیر برقرار شود تا مذاکرات و تفاهم نامه ها، به عقد قرارداد منجر گردد.

آرزو رجب پور افزود: برای برپایی این همایش دعوت از ایرانیان مقیم خارج از کشور در دستور کار است و پیش بینی شده است حدود ۲۰۰ نفر به  نمایندگی از ۲۰۰ مجموعه سرمایه گذاری خارجی از ۲۹ بهمن تا اول اسفند سال جاری در این همایش شرکت کنند.

وی اظهار داشت: سومین نمایشگاه اختصاصی صنعت گردشگری، غذا و شیرینی در مشهد نیز پس از سه دوره برگزاری امسال با حجم بیشتری از میهمانان بین المللی و تجّار و رایزن های کشورهای خارجی روبروست.

وی گفت: در این نمایشگاه  حدود ۱۰۰ میهمان خارجی از هفتم تا ۱۰ آذر ماه سال جاری حضور خواهند داشت.  

رونمایی پوستر اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی

پوستر اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی در مراسمی رونمایی شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در حاشیه این مراسم گفت:  خراسان رضوی همواره  ازرونمایی پوستر اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی مکان های بسیار مطمئن در کشور برای سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی بوده است و با استفاده مناسب از ظرفیت های عظیم این استان می توان به سود آوری کلانی دست یافت.
علیرضا رزم حسینی افزود: خراسان رضوی به برکت وجود مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و حضور سالیانه بیش از 30 میلیون زائر داخلی و خارجی از ظرفیت های بسیاری برای سرمایه گذاری برخوردار است ودر تلاش هستیم تا با حمایت از تولید کنندگان زمینه سرمایه گذاری بیشتری را در استان فراهم آوریم.

اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی 29 بهمن تا اول اسفند امسال در کلانشهر مشهد برگزار می شود.

خبر دیگر نیز حاکی است:

اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در تلاش هستیم که اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی در بهمن ماه سال جاری با حضور مقامات عالی کشور برگزار شود، گفت: سعی می‌کنیم که زمینه‌ را برای حضور رئیس جمهور در این اجلاس فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری رضوی، علیرضا رزم‌حسینی شب گذشته در نشست هم‌اندیشی اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی که در هتل پارس مشهد برگزار شد، با بیان اینکه تلاش داریم که این اجلاس در بهمن ماه سال جاری با حضور مقامات عالی کشور برگزار شود، گفت: سعی می‌کنیم که زمینه‌ را برای حضور رئیس جمهور در این اجلاس فراهم کنیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در خارج از کشور سرمایه‌گذاران ایرانی داریم که علاقمند به سرمایه‌گذاری در کشور هستند که باید از آن‌ها جهت سرمایه‌گذاری در استان دعوت کنیم.

وی افزود: استان ما می‌تواند یکی از مکان‌های سرمایه‌گذاری سودآور برای این سرمایه‌گذاران باشد. رزم حسینی بیان کرد: خراسان رضوی هر سال 40 میلیون جمعیت را مدیریت می‌کند و از نظر فرهنگی و اجتماعی خاص است و به‌خاطر بارگاه منور امام هشتم(ع) مورد توجه جهانیان قرار دارد، از این فرصت‌ها می توان در جذب سرمایه‌گذار استفاده کرد.

توانسته‌ایم سرمایه‌گذارانی را از هند جذب کنیم

در ادامه این اجلاس معاون امور سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به اینکه فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس در هشت هلندینگ متمرکز است، گفت:  آستان قدس در زمینه‌های کشاورزی، صنعت غذا، صنعت ماشین آلات کشاورزی، تولید خودروی برقی و عمومی، نخریسی و بافت فرش، صنایع‌ بازی و سرگرمی و سلامت و دارو فعال است.

امیررضا رجبی افزود: پروژه‌های عمرانی در دست کار داریم که نیازمند سرمایه‌گذار است و توانسته‌ایم سرمایه‌گذارانی را از هند جذب کنیم. وی با بیان اینکه منطقه سرخس ظرفیت‌های زیادی برای توسعه دارد که از آن‌ها استفاده نشده است، بیان کرد: البته در 2 ـ 3 سال اخیر تغییرات زیادی در این منطقه حاصل شده که شرایط صادرات و واردات را تسهیل کرده است.

فرهنگ حمایت از سرمایه‌گذار اقتصادی باید فراگیر شود

در ادامه مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذارن گفت: سرمایه‌گذاری خارجی در توسعه اقتصادی استان تأثیرگذار است در نتیجه باید از این سرمایه‌گذاران حمایت شود. فاضل خیاط افزود: فرهنگ حمایت از سرمایه‌گذار و فعالان اقتصادی باید فراگیر شود.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی بیان کرد: در جهت جذب سرمایه‌گذاری با همکاری استانداری و اتاق بازرگانی برنامه شناسایی و مطالعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری را داریم و پروژه‌های ما در سطح کلان و خرد است، همچنین قرار است کمیته تسهیلات ویژه در استان نیز شکل بگیرد.

گفتنی است در این مراسم از پوستر اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی و پوستر نمایشگاه صنایع غذایی و شیرینی رونمایی شد. این اجلاس با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی، حمایت از سرمایه‌گذاران، معروفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه فرهنگ کار در اواخر بهمن ماه سال جاری در مشهد برگزار می‌شود.
 


آخرین ویرایش: یکشنبه 31 شهریور 1398
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»