اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر و بغداد
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

سیاسی/ بازدید هیاتی متشکل از 30 تن از سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم از مرز دوغارون؛ سفیر سوئیس: خدمات ایران به اتباع بیگانه قابل قدردانی است

   |  چهارشنبه 19 تیر 1398
align=bottom
یک هیأت دیپلماتیک متشکل از ۳۰ نفر از سفرا ،دیپلمات‌ های خارجی مقیم تهران و مسئولان سازمانهای بین المللی مرتبط با امور پناهندگان در ایران صبح سه شنبه از مرز دوغارون شهرستان تایباد در خراسان رضوی دیدن کرد. اعضای این هیأت دیپلماتیک که سفیران کشورهای سوئیس و بلژیک نیز در بین آنها حضور دارند به سرپرستی "ایوو فریزان" رئیس نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، ...
... هفده تیر ماه وارد خراسان رضوی شده و تا ۱۹ تیر ماه در این استان اقامت دارند.
مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: اعضای این هیأت دیپلماتیک که شامل جمعی از سفرا، معاونان سفیران و اعضای کادر دیپلماتیک سفارتخانه‌های کشورهای مختلف و مسئولان سازمانهای بین المللی مرتبط با امور پناهندگان هستند مدت سه روز در مشهد و شهرستان های تایباد و تربت جام حضور خواهند داشت.
سید علی قاسمی، آشنایی با روند اجرای طرحهای مشترک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و روند بازگشت مهاجران را از اهداف سفر این هیأت دیپلماتیک به خراسان رضوی و شهرستان تایباد که هر سال یا دو سال یکبار انجام می‌شود، عنوان کرد.
وی افزود: اعضای کادر دیپلماتیک سفارتخانه های کشورهای بلژیک، اتریش، سوئیس، سوئد، چک، کره، لهستان، ترکیه، انگلستان و استرالیا در این سفر حضور دارند.
وی اظهار داشت: اعضای این هیأت از دفتر اداره کل امور اتباع مهاجرین خارجی در شهرستان تایباد و روند خروج اتباع افغانستانی از مرز دوغارون دیدن خواهند کرد.
قاسمی افزود: این هیات خارجی همچنین در ادامه سفر خود از نحوه ارائه خدمات به مهاجران افغانستانی در مهمانشهر تربت جام استان خراسان رضوی بازدید می کنند.
وی، بررسی بودجه و اعتبارات حوزه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران را از برنامه‌های سفر این هیأت عنوان کرد.
هم اکنون ۳۲۰ هزار تبعه کشور افغانستان به صورت قانونی در خراسان رضوی سکونت دارند و ۶۰ هزار نفر از این جمعیت به عنوان دانش آموز در مدارس این استان در حال تحصیل هستند.
طرح پوشش بیمه درمانی اتباع خارجی نیز در قالب قرارداد چهارجانبه اداره کل اتباع وزارت کشور، سازمان بیمه سلامت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از سال ۱۳۹۴ در خراسان رضوی در حال اجراست.
مهاجران افغانستانی مقیم خراسان رضوی در قالب ۱۶ مؤسسه دارای مجوز مشغول فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی هستند.
پایانه مرزی دوغارون به عنوان تنها گذرگاه رسمی کشور در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان واقع است و بطور میانگین روزانه سه هزار و ۵۰۰ نفر از این معبر رفت و آمد می کنند. تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

مشهد- ایرنا


خیر دیگر در همین زمینه حاکی است:

سفیر سوئیس: خدمات ایران به اتباع بیگانه قابل قدردانی است

سفیر سوئیس در تهران گفت: خدمات و امکانات ارائه شده از سوی جمهوری اسلامی ایران به اتباع بیگانه به ویژه شهروندان کشور افغانستان قابل قدردانی و تحسین است. مارکوس لایتنر امروز در بازدید ۳۰ نفر از سفرا، دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران و مسئولان سازمان‌های بین المللی مرتبط با امور پناهندگان در ایران از مرز دوغارون شهرستان تایباد در خراسان رضوی افزود: این بازدید‌ها برای کشور‌های اروپایی بسیار مهم و تأثیر گذار است.

وی گفت: با توجه به شرایط موجود و زندگی اتباع کشور‌های مختلف در جمهوری اسلامی ایران بازدید مستمر از مرز‌های ورودی و خروجی اتباع خارجی در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

هیأت ۳۰ نفره سفرا، دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران و مسئولان سازمان‌های بین المللی مرتبط با امور پناهندگان در ایران همچنین از مرکز آموزش‌های پیش آگاهی مرکز بهداشتی درمانی اتباع خارجی و دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و نقطه صفر مرزی ایران و افغاستان دیدن کرد.

این هیأت خارجی همچنین در ادامه سفر خود از نحوه ارائه خدمات به مهاجران افغانستانی در مهمانشهر تربت جام استان خراسان رضوی بازدید می‌کند.

خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی 

آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 تیر 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic