برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی زیارت؛ خبر خوش برای زوار غیرایرانی بارگاه رضوی: ابطال دریافت «عوارض از گردشگران غیرایرانی» در مشهد + تحلیل فرهیخت

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران غیر ایرانی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. اندیشکده بین المللی فرهیخت ، ضمن تشکر و قدردانی از درایت و تدبیر استاندار جدید، فهیم و مدبر خراسان رضوی جناب آقای علیرضا رزم حسینی، مراتب خرسندی خود را از بابت حذف این مصوبه ی غیرقانونی، ظالمانه، نابخردانه و بلکه تبعیض آمیز و ناجوانمردانه و عجولانه شورای شهر اعلام داشته، امید است نمایندگان منتخب مردم برای مدیریت شهر، از ابطال این مصوبه غیرکارشناسی شده و شتاب آمیز، این درس را آموخته باشند که:... | چهارشنبه 10 بهمن 1397

دیپلماسی ...

اقتصادی/ نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی استان با حضور وزیر اقتصاد، استاندار، شهردار و دیگر مسئولان مرتبط کشوری و استانی برگزار شد + گزارش تصویری

   |  جمعه 19 بهمن 1397
align=bottom
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: شش استان کشور که رتبه های بهتری در جذب سرمایه گذاری خارجی دارند از شرایط لازم برای تفویض برخی اختیارات به آنها در حوزه سرمایه گذاری خارجی برخوردارند. فرهاد دژپسند روز پنجشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی در مشهد افزود: از نظر قانونی وزارت امور اقتصادی و دارایی در تفویض اختیارات محدودیتهایی دارد. وی بدون ...
... ذکر نام استانهای مورد اشاره، ادامه داد: با این حال برای شش استانی که شرایط بهتری در جذب سرمایه گذاری خارجی دارند شرایطی فراهم می شود که با کمترین توقف بتوانند مجوزهای قانونی را به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی صادر کنند. 
وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از پیشرفته ترین قوانین و مقررات را در حوزه سرمایه گذاران خارجی دارد لذا در حوزه جذب سرمایه گذاران خارجی مشکلی وجود ندارد.
وی افزود: تا پایان پارسال 12.7 میلیارد دلار سرمایه خارجی در کشور جذب شد و براساس آخرین آمار این میزان در سال 1397 حدود 3.2 میلیارد دلار است. باید مشکلات را در حوزه جذب سرمایه گذاران خارجی شناسایی و رفع کنیم تا سرعت جلب و جذب سرمایه ها افزایش یابد.
دژپسند ادامه داد: رونق اقتصادی می تواند در دو بخش اثرگذار باشد. بخش نخست از طریق کنترل تورم و دیگری از طریق رشد اقتصادی است. دولت یازدهم اقتصاد کشور را در شرایطی تحویل گرفت که نرخ تورم در حال رسیدن به 40 درصد بود اما همان ابتدا دولت موفق شد این نرخ را در حد 32 درصد کنترل کند و بعد از آن این نرخ را به تک رقمی نیز برساند. 


وی گفت: اقتصاد ایران در ابتدای کار دولت یازدهم با رشد منفی هفت درصد روبرو بود اما هم اینک شرایطی بوجود آمد که رشد اقتصادی در کشور به دو رقم نیز رسید. به واسطه اینکه عمق مشکلات قبلی زیاد بوده هم اینک اقتصاد کشور وضعیت خوبی ندارد و مردم با مشکل مواجه هستند لذا دولت تلاش خود را بیشتر کرده تا روند بهبود شرایط اقتصادی را سرعت بخشد و به اهداف مدنظر برسد. 
نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی در حاشیه 'نمایشگاه بورس، بانک بیمه و رفتارهای اقتصادی' با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، سرپرست سازمان سرمایه گذاری این وزارتخانه، هیاتهای تجاری از افغانستان، عراق ترکیه و پاکستان و نیز فعالان بخشهای دولتی و خصوصی ایران برگزار شد. این نمایشگاه از 16 تا 19 بهمن در مشهد ادامه دارد. استاندار خراسان رضوی: زمینه برای جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: این استان را نیازمند سرمایه گذاری خارجی ذکر و بیان کرد: با توجه به ظرفیتهای منحصر به فرد خراسان رضوی زمینه های لازم را برای جذب سرمایه گذاری خارجی در حوزه های استان مختلف فراهم کرده ایم.
استاندار خراسان رضوی: زمینه برای جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم است
علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی در مشهد افزود: سرمایه خارجی مکمل سرمایه داخلی است و سرمایه معنوی و اجتماعی می تواند سرمایه مادی را به حرکت در آورد. 
وی ادامه داد: خراسان رضوی در حوزه انرژی مزیتهای زیادی برای جذب سرمایه گذار خارجی داشته و هم اینک آمادگی انعقاد قرارداد برای صدور سه هزار مگاوات برق از خراسان رضوی به کشورهای همسایه وجود دارد. 'پروژه شهر آفتاب' نیز با ظرفیت تولید 500 مگاوات انرژی خورشیدی برای ورود سرمایه گذار خارجی به خراسان رضوی در نظر گرفته شده است. 
استاندار خراسان رضوی تونل بادی نشتیفان در شهرستان خواف را از دیگر ظرفیتهای برای جذب سرمایه گذار خارجی در این استان ذکر و بیان کرد: در هر صورت نیازمند سرمایه گذاری خارجی در استان هستیم و با توجه به ظرفیتهای منحصر به فرد خراسان رضوی زمینه های لازم را برای جذب سرمایه گذاری خارجی در حوزه مختلف فراهم کرده ایم. 
وی گفت: در بخش کشاورزی نیز خراسان رضوی یک میلیون هکتار زمین دارد که با توجه به کم آبی موجود باید تغییر راهبرد و پیش رفتن به سمت کشت گلخانه ای را در نظر بگیریم. اینکه آب و زمین از کشاورز و سرمایه از سرمایه گذار باشد مدل موفقی است که تاکنون در نقاط مختلف کشور پاسخگو بوده لذا از سرمایه گذاران خارجی در حوزه کشت گلخانه ای استقبال می کنیم. 
رزم حسینی به همجواری خراسان با کشورهای افغانستان و ترکمنستان و امکان ورود این استان به بازار کشورهای آسیای میانه نیز اشاره و بیان کرد: می توانیم با همکاری سرمایه گذار خارجی در حوزه تولید محصولات گلخانه ای، صادرات محصولات آن را به کشورهای آسیای میانه داشته باشیم. 
وی گفت: در حوزه گردشگری نیز سالانه 30 میلیون زائر وارد مشهد می شوند لذا زمینه لازم برای جذب سرمایه گذار خارجی در حوزه خدمات گردشگری فراهم است.
استاندار خراسان رضوی در ادامه همچنین اظهارداشت: سیاسی ترین کار در کشور کار اقتصادی است لذا 'مثلث توسعه اقتصادی' برای خراسان رضوی طراحی و در این چارچوب 12 منطقه اقتصادی در استان تعریف شد. بر همین اساس تا دیروز 17 بهمن ماه شش معین اقتصادی تعیین و قرارداد با آنها امضا شده است، امروز نیز دو معین اقتصادی دیگر به جمع آنها خواهند پیوست. 
نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی در حاشیه 'نمایشگاه بورس، بانک بیمه و رفتارهای اقتصادی' با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، سرپرست سازمان سرمایه گذاری این وزارتخانه، هیاتهای تجاری از افغانستان، عراق ترکیه و پاکستان و نیز فعالان بخشهای دولتی و خصوصی ایران برگزار شد. این نمایشگاه از 16 تا 19 بهمن در مشهد ادامه دارد. 


شهرداری مشهد زمینه سرمایه گذاری خارجی را فراهم کرده است

مشهد- ایرنا- شهردار مشهد گفت: طی شش ماه اخیر اقداماتی از سوی شهرداری این کلانشهر برای فراهم کردن زمینه بهتر و موثرتر حضور و فعالیت سرمایه گذاران خارجی در مشهد صورت گرفته است.
شهرداری مشهد زمینه سرمایه گذاری خارجی را فراهم کرده است
محمدرضا کلایی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی در مشهد برخی از این اقدامات را شامل ارائه مشوقهای سرمایه گذاری و کاهش هزینه مبادلات مالی برای سرمایه گذاری ذکر و بیان کرد: فراهم آوردن دسترسی بهتر به اطلاعات پروژه‌ های مربوط به سرمایه گذاران خارجی، طراحی قراردادهای آسانتر و بسترسازی برای اقامت بیشتر سرمایه گذاران خارجی در مشهد از دیگر اقداماتی هستند که اخیرا توسط شهرداری مشهد صورت گرفته اند. 
وی افزود: برای جذب بیشتر سرمایه‌ گذاری خارجی لازم است واگذاری مجوزهای لازم در این حوزه تسهیل شود لذا به همین منظور برای افزایش مدت زمان اقامت سرمایه گذاران خارجی در مشهد، طی ملاقاتی با وزیر امور خارجه وی قول پیگیری برای تابعیت سرمایه گذاران خارجی و صدور مجوز لازم در این خصوص را داد.
شهردار مشهد ادامه داد: سبک کردن بار مدیریت شهری در گرو افزایش جذب سرمایه گذاریها است و تحقق این مهم زمینه توسعه اقتصادی را فراهم می کند. معتقدیم شهر مشهد برای پیداکردن جایگاه واقعی خود در میان کلانشهرهای جهان نیازمند نظم و رونق اقتصادی و تحقق این مهم در گرو فراهم کردن زیرساختهای توسعه است. 
وی گفت: نظم و رونق اقتصادی در شهر نیازمند افزایش پنج سرمایه شامل 'سرمایه اجتماعی، سرمایه دموکراتیک، سرمایه فرهنگی، سرمایه فنی و سرمایه زیست محیطی' است که مجموعه این سرمایه های پنجگانه را باید با هم دید. 
کلایی افزود: آنچه برای جذب سرمایه مالی در اختیار مدیریت شهری قرار دارد تجربه ‌ای است که ارزان بدست نیامده زیرا برای به دست آوردن آن 10 سال تلاش شده است. 
کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد سالانه پذیرای 30 میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است.
نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی در حاشیه 'نمایشگاه بورس، بانک بیمه و رفتارهای اقتصادی' با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، سرپرست سازمان سرمایه گذاری این وزارتخانه، استاندار خراسان رضوی هیاتهای تجاری از افغانستان، عراق ترکیه و پاکستان و نیز فعالان بخشهای دولتی و خصوصی ایران برگزار شد. این نمایشگاه از 16 تا 19 بهمن در مشهد ادامه دارد. 


126 طرح سرمایه گذاری خارجی برای خراسان رضوی مصوب شده است، 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون هیات سرمایه گذاری خارجی 126 طرح سرمایه گذاری به ارزش 964 میلیون دلار را برای این استان مصوب کرده است. سیدمهدی رمضانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس خراسان رضوی رتبه نخست کشور را به لحاظ تعداد طرحهای سرمایه گذاری مصوب دارد که علت آن جذابیتهای فراوان سرمایه گذاری در این استان برای سرمایه گذاران خارجی است. 
وی ادامه داد: از مجموع 964 میلیون دلار حجم سرمایه گذاری طرحهای مصوب بیش از 228 میلیون دلار آن تاکنون وارد خراسان رضوی شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: نکته قابل توجه طرحهای سرمایه گذاری خارجی در استان این است که با توجه به کوچک و متوسط بودن طرحها اغلب آنها به بهره برداری رسیده و به تولید، ارائه خدمت واشتغالزایی مناسب انجامیده اند. 
وی افزود: 75 درصد از مجموع 126 طرح مصوب سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی شروع شده و بالغ بر 60 درصد آنها به بهره برداری رسیده اند. 
رمضانی بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاریهای انجام شده تاکید و بیان کرد: در این چارچوب نشست هم اندیشی و حمایت از سرمایه گذاران خارجی پایان هفته جاری با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مسئولان وزارت کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. 
وی ادامه داد: در این نشست ضمن ارائه بسته فرصتهای سرمایه گذاری، 91 فرصت جدید و ارائه مشوقهای سرمایه گذاری، مسائل و مشکلات سرمایه گذاران خارجی مورد بررسی قرار گرفته و از سرمایه گذاران خارجی برتر در خراسان رضوی نیز تجلیل می شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: همچنین نمایشگاه جامع سرمایه گذاری فرصتها، خدمات و صنایع وابسته مشهد در روزهای 16 تا 19 بهمن ماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی مشهد برگزار می شود و سرمایه گذاران خارجی استان به نمایش دستاوردها و خدمات خود می پردازند. 
وی افزود: کتابی با عنوان 'فرصتهای سرمایه گذاری خراسان رضوی' نیز با معرفی 100 فرصت سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی استان به دو زبان در قالب الکترونیکی و کاغذی توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری تهیه و آماده ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری است.


آخرین ویرایش: جمعه 19 بهمن 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»