دیپلماسی❜ ورزشی/ مطالبات فرهیخت: پس چی شد؟ تقویم فرهیخت: اواخر مرداد ۱۴۰۲، برپایی دومین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام استاد تفرشی با حضور ۱۰ کشور خارجی در مشهد

  • بازدید: ۳۶۲
ورزشی/ مطالبات فرهیخت: پس چی شد؟ تقویم فرهیخت: اواخر مرداد ۱۴۰۲، برپایی دومین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام استاد تفرشی با حضور ۱۰ کشور خارجی در مشهد
فدراسیون شطرنج

برگزاری ۱۶ دوره مسابقات ریتد آزاد کشوری در خراسان رضوی از ابتدای ۱۴۰۲

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی از برگزاری ۱۶ دوره مسابقات ریتد آزاد کشوری در خراسان رضوی از ابتدای سال جاری خبر داد.

رضا پاشانجاتی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص رویدادهای پیش روی هیات شطرنج‌ خراسان رضوی اظهار کرد: اواخر مرداد ماه ۱۴۰۲دومین دوره مسابقات بین‌المللی جام استاد تفرشی را با حضور ۱۰ کشور در مشهد میزبانی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مسابقات قهرمانی زیر ۲۰ سال دختران و پسران از ۳۱ تیر تا چهارم مرداد در مشهد برگزار خواهد شد که این مسابقات، انتخابی تیم ملی شطرنج زیر ۲۰ سال نیز محسوب می‌شود.

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی در خصوص برنامه‌های این هیات در تعطیلات عید قربان بیان کرد: به مناسبت عید سعید قربان مسابقات ریتد آزاد و پس از آن مسابقات برق‌آسا را برگزار کردیم. همچنین نخستین دوره مسابقات شطرنج سیامی را برگزار خواهیم کرد. مسابقات سیامی را معمولا هر فصل یک بار برگزار می‌کنیم.

پاشانجاتی با اشاره به اینکه خراسان رضوی تنها استان کشور است که هر هفته مسابقات آزاد کشوری برگزار می‌کند، یادآور شد: حتی فدراسیون شطرنج در چهار ماه گذشته فقط چهار دوره مسابقه آزاد کشوری سریع و ریتد برگزار کرده اما هیات شطرنج خراسان رضوی از ابتدای سال ۱۶ دوره مسابقات ریتد کشوری برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه مسابقات ریتد آزاد در مشهد به صورت کشوری برگزار می‌شود، گفت: به طور معمول از تهران، گیلان و حتی افغانستان در این مسابقات شرکت‌کننده داریم. از آنجا که جدول این مسابقات برای فدراسیون جهانی شطرنج ارسال و درجه بین‌المللی برای شطرنج‌بازان محاسبه می‌شود، شطرنج‌بازان برای کسب این درجه بین‌المللی مایلند در این مسابقات شرکت کنند.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/8543


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

نظرات مخاطبان