دیپلماسی❜ ورزشی/ یادداشت فرهیخت؛ افشا شد: وجود برگ برنده در انتخابات فدراسیون، دستاویز کثیف خلع میزبانی مشهدالرضا از سومین مسابقات بین المللی دومیدانی جام امام رضا(ع)

  • بازدید: ۴۸۴
ورزشی/ یادداشت فرهیخت؛ افشا شد: وجود برگ برنده در انتخابات فدراسیون، دستاویز کثیف خلع میزبانی مشهدالرضا از سومین مسابقات بین المللی دومیدانی جام امام رضا(ع)
فدراسیون دومیدانی
افشای راز یک دروغ:

هم چنان که پیشتر در «گلایه ی فرهیخت» نگاشتیم، بسیار متعجب مانده بودیم که راز و رمز انتقال یهویی امتیاز میزبانی سومین دوره ی رقابت های بین المللی دومیدانی جام امام رضا(ع) و از مشهدالرضا به تهران چه بود؟ 

و این که مشهدی ها چه گناه و جرمی مرتکب شدند تا مستحق این ظلم فاحش باشند؟ آیا ستمی بالاتر از این هست که فقط ده روز مانده به شروع مسابقات، به دروغ، به مشهد و بهترین ورزشگاه مدرن و مجهز و تخصصی آن یعنی استادیوم امام رضا(ع) که دارای گرید A استاندارد اروپاست، برچسب اتهام بزنند که میزبانی را از دست دادند، چون ورزشگاه شان، فاقد تیر و تخته های دومیدانی بود و ما آنها را از تهران آوردیم؟!

در حالی که خبرگزاری تسنیم ورزشی، پس از انتشار گلایه های فرهیخت، بالاخره فریاد تظلم و دادخواهی ما را به موقع شنید و پته ی این داستان مضحک و چندش آور منقول از سرپرست موقت فدراسیون را روی آب ریخت که:

اولاً این که در دوره های قبلی، تمام!!! تجهیزات دومین دوره ی این مسابقات از تهران به مشهد منتقل شده، تماماً یک دروغ محض است! این کمبودها صرفاً در حد چند تشک بوده که آن هم از خرم آباد به مشهد منتقل شده و نه تهران!!!

ثانیاً انتقال میزبانی به بهانه های خنده داری چون «ترافیک کاری!» در تهران و «ضربه به اردوی تیم ملی» و «کمبود امکانات مشهدی ها»، همه و همه، چیزی نیست جز یک مشت بهانه های واهی و به تعبیر عوام، کشک و خالی بندی!

سخن را کوتاه کنیم که این داستان تهوع آور، دیگر بیش از این ارزش مجادله و دهن به دهن گذاشتن را ندارد، از این رو ادامه ی حرف های ناگفته یمان را به دانای هر راز، حافظ شیراز علیه الرحمه می سپاریم که: خوش بُوَد گر مَحَکِ تجربه آید به میان ... تا سِیَه روی شود هر که در او غَش باشد

و اما اصل خبر:

دوومیدانی و بهانه‌های فرار از یک میزبانی!

فدراسیون دوومیدانی در شرایطی دلایل تغییر میزبانی رقابت‌های جام امام رضا (ع) را اعلام کرد که به نظرم می‌رسد دلایل مطرح شده، بهانه‌هایی برای فرار از میزبانی در مشهد هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در شرایطی که قرار بود شهر مشهد میزبان سومین دوره رقابت‌های بین‌المللی دوومیدانی جام امام (ع) باشد، سرپرست فدراسیون به یک‌باره اعلام کرده که این رویداد بین‌المللی در تهران قرار است طی روزهای 17 و 18 خرداد به میزبانی تهران و در ورزشگاه آفتاب انقلاب برگزار شود!

* دلایل تغییر از زبان سرپرست فدراسیون

افشین داوری در این باره گفت: «به دلیل ترافیک مسابقات پیش‌رو و برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در تهران این تصمیم گرفته شد. با توجه به اینکه تمام تجهیزات برگزاری جام امام رضا (ع) از تهران به مشهد برده می‌شد، امسال به واسطه برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان در تهران، این شرایط فراهم نبود که بخواهیم تجهیزات را به شهر مشهد مقدس انتقال بدهیم، زیرا اردوهای تیم ملی تحت تاثیر نبود امکانات و تجهیزات استاندارد و خاص دوومیدانی قرار می‌گرفت که در شرایط کنونی و با توجه به زمان بسیار کم باقی مانده تا آغاز مسابقات جوانان و بزرگسالان آسیا این موضوع اصلاً به نفع ورزشکاران ملی‌پوش نبود. اکثر ورزشکاران در حال حاضر در تهران اردو دارند و اگر می‌خواستیم تجهیزات ورزشگاه آفتاب انقلاب را به مشهد منتقل کنیم، باید همه اردوها تعطیل می‌شد که منطقی نبود و ممکن بود ملی‌پوشان ضربه بخورند.»

داوری در شرایطی این صحبت‌ها را مطرح کرد که تا همین چند روز قبل، خبری از این مسائل نبود. او هفته قبل به مشهد رفته و در حضور تاج فیروز مدیر تربیت بدنی آستان قدس و مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، در نشست ستاد برگزاری سومین دوره رقابت‌های جام امام رضا (ع) در شهر مشهد شرکت کرده بود. اتفاقاً در آن جلسه نیز صحبت‌های خوبی مطرح شد، اما مشخص نشد که چرا سرپرست فدراسیون به یک‌باره تصمیم به برگزاری این رویداد در تهران گرفته است.

* مشهد تجهیزات دارد، کمبودها از خرم‌آباد ارسال شد

درباره صحبت‌های مطرح شده از سوی داوری که 17 اردیبهشت مسئولیت سرپرستی را بر عهده گرفت، باید به برخی نکات اشاره کرد که توجه به آنها نشان می‌دهد دلایل مطرح شده از سوی فدراسیون، بیشتر شبیه به بهانه‌جویی و فرار از میزبانی است؛ تا اینکه بخواهد دلیل منطقی باشد.

نکته اول اینکه بیشتر امکانات و تجهیزات مورد نیاز برگزاری مسابقات در مشهد وجود دارد. این شرایط در سال‌ قبل وجود داشت و فقط تشک‌های پرش ارتفاع و پرش با نیزه تهیه نشده بود که آنها نیز از خرم‌آباد ارسال شدند. در واقع هیچ تجهیزاتی از تهران به مشهد برای این میزبانی فرستاده نشد. پس این موضوع که تمام تجهیزات برگزاری جام امام رضا (ع) از تهران به مشهد برده می‌شد، فقط و فقط در حد و اندازه یک بهانه برای فرار از میزبانی است، نه بیشتر.

* تاج فیروز: ما مشکلی برای میزبانی نداشتیم

در همین باره تاج فیروز مدیر تربیت بدنی آستان قدس رضوی و مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی به خبرگزاری تسنیم گفت:

«ما در دو سال گذشته این رویداد را بدون مشکل میزبانی کردیم. سال قبل فقط تشک‌ها را نداشتیم که آنها نیز از خرم‌آباد ارسال شدند، مابقی تجهیزات نیز که در اختیار بود. اینکه چرا سرپرست فدراسیون به یک‌باره تصمیم گرفت میزبانی جام امام رضا ع به جای مشهد در تهران باشد، دلیلش را باید از خودش جویا شوید. ما آماده برگزاری سومین دوره مسابقات بودیم و از جانب ما هیچ مشکلی وجود نداشت!»

* دومین بهانه، بدتر از اولی

نکته دوم به بهانه مربوط به برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان در تهران بازمی‌گردد. موضوع اصلی این است که:

در زمان برگزاری جام امام رضا (ع) تیم جوانان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی حضور دارد. اعضای تیم بزرگسالان نیز می‌توانستند با تعطیلی دو  سه روزه تمرینات، خودشان را در جام امام رضا محک بزنند. در واقع برگزاری این رویداد بین‌المللی در مشهد، هیچ خدشه‌ای به اردوی تیم‌های جوانان و بزرگسالان و تمرینات‌شان وارد نمی‌کرد!

* تغییر میزبانی، مربوط به انتخابات آینده است؟

شاید یکی از دلایلی که بتوان برای این تصمیم ناگهانی مطرح کرد، تلاش مسئول جدید فدراسیون برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست است. بدون شک میزبانی در تهران نسبت به مشهد، بازتاب بیشتری برای سرپرست فدراسیون دارد و او می‌تواند از آن به عنوان یک برگ برنده استفاده کند!

انتهای پیام

گندم از گندم بروید جو ز جو

البته ناگفته نماند به گزارش دیگری از تسنیم ورزشی، مشکلات که نه، تشعشعات مدیریتی حاصل از درایت ورزی های مدیران عالی ورزش کشور و از جمله فدراسیون دومیدانی غاصب مان این روزها، آن قدر زیاد و پیچیده هست که دادن چنین گاف هایی، هیچ استبعادی ندارد! 

وقتی چهره ی توانمند و خراسانی اصیلی همچون «هاشم صیامی» که حتی هم اکنون، نامش به عنوان رئیس فدراسیون دومیدانی همچنان در سایت worldathletics ثبت هست، را وادار به استعفایی از جنس «گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسکری» می کنند، نشان از آن دارد که فدراسیون جهانی از این تغییرات یهویی هنوز خبر ندارد و خدا می داند پس از خبردار شدنش، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟!

از این رو، خود را این گونه تسلی می دهیم که از این مخروبه، صدور تصمیمات نابخردانه، لپ لپی و یهویی امثال انتقال امتیاز میزبانی سومین دوره از این دوره از مسابقات از مشهد مستحق به تهران غاصب، آن هم ده روز مانده به آغاز آن، بسیار طبیعی است ، چراکه قانون طبیعت است: «گندم از گندم بروید، جو ز جو»! 

اما صد حیف به خاطر ترکش هایی که از این اتفاقات ناگوار بر تن و ذهن و روان رنجور مشهدی ها باقی ماند! و دو صد افسوس، آینده ی تاریک سومین دوره از مسابقات بین المللی دومیدانی کشور بود که یحتمل در مذبح ریاست طلبی بعضی ها، قربانی خواهد شد. 

رقابت هایی که مؤسس و مبدع آن، به همت هاشم صیامی خراسانی، خود مشهدی ها بودند و دریغا که اینطور ناجوانمردانه و با خنجری از پشت، توسط یک مشهدی دیگر که به تعبیر تسنیم، احتمالاً، خیال پیروزی در انتخابات آتی رئیس فدراسیون را دارد، به گند کشیده و عاقبت به شرّ شد!

و ایضا روسیاهی ماند بر چهره  و تارک این همه رسانه های محلی و سایت های خبری و مثلاً تحلیلی و روزنامه های ۸۰ و ۴۰ و ۳۰ ساله یمان و ایضأ گل به روی مدیران و وکلا و مسئولان حقوقی سازمان های متبوع شان همچنین اهالی همیشه بیدار نهادهای نظارت و بازرسی استان پر بازرس مان!

همین رسانه های تریبون دار اما کم خاصیتی که از محل میلیاردها تومان پول و امکانات و اعتبارات و عوارض مردم همین دیار از جمله پول شهر امام رضا علیه السلام و بلکه آستان مقدس رضوی ارتزاق می کنند و بلکه پز روشنفکری و دیده بانی شفافیت هم می دهند، اما نه تنها خود سکوت می کنند، بلکه سکوت اعضای ستاد برگزاری این رویداد مهم بین المللی هم، اصلأ برایشان موضوعیت ندارد و مهم نیست!

رستمان دستانی که با یک تلفن ساده، چنان محو و ذوب در جبروت پایتخت نشینان شدند و مثل برق گرفته ها خشک شان زد که به راحتی آب خوردن، سومین جام طلایی امام رضا ع را نه که به ثمن بخس فروخته باشند، بلکه به طیب رضایت و بی مزد و مواجب به مشتی غاصب بی درد دادند! یعنی دادند و رفت!... الفاتحة مع الصلوات...

و صدایی اگر از سنگ درآمد، از آنها هم در خواهد آمد! 

درود و بدرود...

هر دم از باغ دروغ، تازه تری می رسد

وقتی دروغ کوچک بزرگترها، دستمایه ی دروغ بزرگتر زیر دست ها می شود. به لطف دبیر فدراسیون دوومیدانی کشور فهمیدیم که تشک! هم به فهرست تحریم های کشور اضافه شده! و جالب تر، کشوری که موشک بالستیک نقطه زن دو هزار کیلومتری با خطای زیر ده متر می سازد، از تولید یا وارد کردن یک تشک یا به عبارت ساده تر یک «رختخواب ورزشی» عاجز است! :-) ... در این باره، بیشتر بخوانید...   

دروغ سرپرست فدراسیون دو و میدانی باعث دروغ بزرگتر دبیر فدراسیون شد. اضافه شدن تشک به لیست تحریم ها

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/5244


Share
  • سید محمد مهدی افقهی
    سلام ای بابا اینقدر این روزها از مشهدیها دزدی میشه که دزدیدن یه مسابقه بین المللی بین اونا واقعاً چیزی نیست و اصلا به حساب نمیاد .ضمناً طرف اگه دزدی هم کرده با رضایت صاحبخونه بوده. اسلحه که نذاشته روی سر مدیر تربیت بدنی آستان قدس رضوی که اکه ندید می کشمتون؟ تلفنی خیلی مقبول و تر و تمیز بهشون گفته که میخواهیم مسابقه تون رو بدزدیم ببریم تهران و اون هم گفته اوکی، موافقم . مال بابام که نیست و بعد دو دستی بهشون تقدیم کرده فقط تنها اشتباهش این بوده وقتی دزدای ازخدا بیخبر داشتن می بردن بهشون گفته مواظب باشید یه وقت به در و دیوار نخوره تا روش خش بیفته!!! حالا این کجاش بده؟
  • ناصرالدین شاه قاجار
    خاک بر سرتون پدر سوخته ها که آبروی دار الحکومه رو بردین با این تشک تشک کردنهاتون!!! حیف نون ها من ملک و ملکوت رو اینطور ولنگ و واز بهتون تحویل دادم که برای دزدیدن یه مسابقه و آوردنش از توس به پایتخت بهانه ای به مزخرفی کسری تشک رختخواب تو مملکت آوردین؟! هنوز تنم تو قبر داره می لرزه بی مصرف ها 😂😂
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها