دیپلماسی❜ هنری/ آیا می دانید که اثر برادران سهیلی فیلمسازان مشهدی با عنوان "نجواهای شکسته" به جشنواره ژاپن راه یافت؟

  • بازدید: ۶۰
هنری/ آیا می دانید که اثر برادران سهیلی فیلمسازان مشهدی با عنوان "نجواهای شکسته" به جشنواره ژاپن راه یافت؟

مشهد-ایرنا- فیلم"نجواهای شکسته" به کارگردانی مشترک برادران سهیلی (امیراطهر و امیرمسعود) از فیلمسازان مشهدی به یکی از مهمترین جشنواره‌های فیلم آسیا با عنوان جشنواره مستند "یاماگاتا" راه یافت. امیر اطهر سهیلی روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: فیلم "نجواهای شکسته" از نوع فیلم بلند مستند است که به تهیه‌کنندگی«مهدی مطهر» ساخته شده است.

وی اظهار داشت: "نجواهای شکسته" روایتی هنرمندانه از درد مشترک اهالی شهری است که سازهای شکسته‌ خود را از آوار جنگ بیرون می کشند و دوباره سعی بر این دارند که روح موسیقی و هنر را در شهر جاری کنند، پخش بین المللی این اثر را شرکت اوریموند مدیا انجام می‌دهد.

کارگردان نجواهای شکسته اضافه کرد: این فیلم، تنها اثر ایرانی بخش رقابتی جشنواره یاماگاتا است که در بخش "جریانهای نو" سینمای آسیا با فیلم‌های مطرحی از کشورهای فرانسه، چین، کره، ژاپن، هند و میانمار و مصر به رقابت می‌پردازد.

سهیلی بیان کرد: جشنواره مستند یاماگاتا که هر دو سال یک بار در ژاپن برگزار می شود با قدمتی ۳۴ ساله، مهمترین و یکی از تعیین کننده‌ترین جشنواره‌های فیلم مستند در قاره آسیا است.

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/8553


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها