دیپلماسی❜ سلامت / تقویم فرهیخت: ۱۲ تا ۱۴ مهر ۱۴۰۲، برپایی دومین کنگره بین المللی تغذیه از علوم پایه تا بالین در مشهد با حضور ۳۰ کشور جهان

  • بازدید: ۴۵۶
سلامت / تقویم فرهیخت: ۱۲ تا ۱۴ مهر ۱۴۰۲، برپایی دومین کنگره بین المللی تغذیه از علوم پایه تا بالین در مشهد با حضور ۳۰ کشور جهان
دانشگاه علوم پزشکی

دومین کنگره بین المللی تغذیه از علوم پایه تا بالین، مهر ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

مجید غیور مبرهن دبیر علمی دومین کنگره بین المللی تغذیه و معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این کنگره با در نظرگرفتن تمام زیرشاخه‌های علم تغذیه و با رویکرد مسئله محور و با حضور صاحب نظران و متخصصین سرآمد نسبت به تبادل تجربیات و بررسی آخرین یافته‌های علمی اقدام می‌شود.

 او با اشاره به اینکه دومین کنگره بین المللی تغذیه به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود، افزود: در این کنگره تمام زیرشاخه‌های علم تغذیه شامل تغذیه سلولی مولکولی، تغذیه بالینی، تغذیه جامعه، تغذیه ورزشی، بهداشت و ایمنی مواد غذایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی تغذیه و معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: فناوری‌های نوین در تغذیه، نقش تغذیه در پیشگیری از بیماریها، نقش تغذیه در درمان بیماری ها، دستورالعمل و گایدلاین‌های تغذیه ای، ســوء تغذیه، پروبیوتیک‌ها و غذا‌های فراسودمند، روزه داری، داده کاوی در تغذیه، امنیت غذایی، سیاست گذاری تغذیه، تغذیه ورزشی با محور سلامت و عملکرد عضله، بیوتکنولوژی مواد غذایی، نانوتکنولوژی مواد غذایی، سلامت مواد غذایی و گاسترونومی در تغذیه از جمله محور‌های این همایش است.

غیور با بیان اینکه هر فرد می‌تواند حداکثر ۴ مقاله به عنوان نویسنده مسئول برای همایش ارسال نماید، بیان کرد: هر مقاله برای ۲ داور مرتبط با محور انتخابی ارسال می‌گردد اگر یکی از داوران مقاله را بپذیرد و داور دیگر مقاله را رد کند مقاله به داور سوم ارجاع داده می‌شود؛ هر مقاله می‌بایست جهت قبولی در همایش از ۲ داور پذیرش بگیرد.

او با بیان اینکه مرکز بین المللی یونسکو علوم پایه پزشکی و تغذیه انسانی مسئولیت برگزاری این همایش را به عهده دارد، تصریح کرد: این همایش در مرکز بین المللی همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد (مجتمع شهدای سلامت) ۱۲ تا ۱۴ مهرماه برگزار می‌شود.

خبر تکمیلی: رویداد بین‌المللی با حضور بیش از 30 کشور جهان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد 

کیهان گنودی، مدیر بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز بیان کرد: ما در جهت اثربخشی هر چه بهتر فعالیت‌های حوزه بین‌الملل دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه 9 کشور فعال و به‌‌روز بودن سایت انگلیسی این دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها را مورد تاکید داریم.

وی اضافه کرد: ما این آمادگی را داریم تا که صدور مجوزهای دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های خراسان بزرگ را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته باشیم و در کنار آن کمک حال دانشگاه و دانشکده مجری جهت اجرای هر چه بهتر آن برنامه باشیم.

مدیر بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این ‌نکته که ما پیشنهاد می‌کنیم که در جهت دیده شدن دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها در حوزه بین‌الملل همکاری‌های مشترک میان آنها مورد توجه قرار بگیرد، تاکید کرد: همچنین از نمایندگان این دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها می‌خواهیم که از حضور در برنامه‌ها و رویدادهای بین‌المللی غافل نشوند و در این برنامه‌ها توانمندی‌های بین‌المللی خود را به نحو احسن نشان دهند.

گنودی خاطرنشان کرد: ما باید از حضور مهمانان ایرانی و خارجی در برنامه‌های کلان منطقه 9 نهایت استفاده را داشته باشیم و در این خصوص باید اشاره کنیم که برنامه‌ پیش‌رو در حوزه بین‌الملل را در 12 تا 14 مهر ماه با حضور بیش از 30 کشور جهان در مجتمع شهدای سلامت مشهد خواهیم داشت.

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/2130


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها