دیپلماسی❜ دینی/ تقویم فرهیخت: ۴ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۲، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مشهد با شعار «قرآن، خانواده، زندگی»

  • بازدید: ۵۸۹
دینی/ تقویم فرهیخت: ۴ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۲، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مشهد با شعار «قرآن، خانواده، زندگی»
اداره کل ارشاد استان

«قرآن، خانواده، زندگی»؛ شعار شانزدهمین نمایشگاه قرآن در مشهد

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن با شعار «قرآن، خانواده، زندگی» در مشهد برگزار می‌شود.

حمید صمدی معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی،حمید صمدی، معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از استان، اظهار کرد: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن در مشهد، از چهارم فروردین ۱۴۰۲ مصادف با دوم ماه مبارک رمضان آغاز و تا یازدهم فروردین‌ماه در محل نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی و همچنین در همه شهرستان‌های خراسان رضوی برپا می‌شود.

وی درخصوص بخش‌های متنوع این نمایشگاه افزود: این نمایشگاه شامل بخش‌های مؤسسات و تشکلات مردمی، بین‌الملل، کمیته فرهنگ و رسانه و ناشران قرآن و عترت، هنری و سینمایی، بخش مربوط به فعالیت و دستاوردهای قرآنی ادارات و سازمان‌ها، حوزوی و دانشگاهی، کمیته کودک و نوجوان، صنایع خلاق، بخش عفاف و حجاب و خانواده قرآنی و کمیته فرهنگ و هنر مساجد و ترویج فرهنگ اقامه نماز است.

صمدی ادامه داد: در برخی از مناطق مشهد و برخی از شهرستان‌ها این نمایشگاه توسط اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان و با همکاری شهرداری برپا می‌شود که الگو و طرح چگونگی برگزاری آن را به رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی همه شهرستان‌ها در سطح استان ابلاغ کرده‌ایم و مؤظف هستند، زیر نظر شورای فرهنگ عمومی ستادی را تشکیل دهند که تمامی ظرفیت‌های دولتی و مردمی پای کار بیایند.

وی گفت: بخشی از این نمایشگاه که مربوط به دستاوردهای آستان قدس رضوی و بخش غرفه‌های مربوط به مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی از ۲۵ اسفند سال جاری آغاز به‌کار خواهد کرد که علاقه‌مندان می‌توانند از درب پارکینگ شماره ۱ حرم مطهر رضوی و از درب باب‌الجواد(ع) از نمایشگاه بازدید کنند.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/2203


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها