دیپلماسی❜ اقتصادی/ امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه: با دستور رییس‌ جمهور، دبیرخانه اکو در مشهد مستقر می‌شود

  • بازدید: ۴۵۱
اقتصادی/ امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه: با دستور رییس‌ جمهور، دبیرخانه اکو در مشهد مستقر می‌شود
وزارت امور خارجه

امیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران: دبیرخانه اکو در مشهد مستقر می‌شود/ تمرکز وزرای خارجه در اجلاس تاشکند روی توسعه مسیرهای ترانزیتی بود

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نگاه آقای رئیسی این است که ما بخشی از فعالیت‌های بین‌الملل را به سایر استان‌ها منتقل کنیم به همین دلیل در هماهنگی با دبیرخانه اکو مقرر شد که دبیرخانه این مرکز در مشهد باشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در پایان سفر به تاشکند با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای سفر خود عنوان کرد: این نشست اولا یک دستاورد برای کشورمان داشت و ما توانستیم اساسنامه‌ مرکز هماهنگی ریسک بلایای طبیعی را در این نشست به تایید وزرا برسانیم و سند آن را تمام وزرا امضا کردند.

وی افزود: نگاه آقای رئیسی این است که ما بخشی از فعالیت‌های بین‌الملل را به سایر استان‌ها منتقل کنیم به همین دلیل در هماهنگی با دبیرخانه اکو مقرر شد که دبیرخانه این مرکز در مشهد باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان یادآور شد: با توجه به رویکرد اقتصادی و تجاری سازمان همکاری اقتصادی اکو در این نشست، تمرکز بحث وزرا روی توسعه مسیرهای ترانزیتی از جمله مسیر ترانزیت شمال-جنوب و شرق به غرب از موقعیت ایران و سایر کشورهای عضو بود و مورد توجه جدی قرار گرفت. البته مسائل زیست محیطی و برخی موضوعات سیاسی مبتلابه منطقه هم در دستور کار قرار داشت.


 

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/1936


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها