دیپلماسی❜ دانشگاهی/ امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری دانشگاه آزاد مشهد با دانشگاه‌های پاکستان در کراچی

  • بازدید: ۵۶۱
دانشگاهی/ امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری دانشگاه آزاد مشهد با دانشگاه‌های پاکستان در کراچی
دانشگاه آزاد اسلامی

پیشتازی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در عرصه بین الملل / امضای تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه های پاکستان

تفاهم نامه های همکاری مشترک علمی ،‌آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با دانشگاه های تراز اول پاکستان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ، در سفر چند روزه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به پاکستان، تفاهم نامه های همکاری مشترک علمی ،‌آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های پاکستان  امضا شد.

در این سفر ، دکتر محسن مرادی ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد به همراه دکتر علی سروری مجد ، مشاور ریاست عالی دانشگاه و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان ها ، دکتر درخشه معاون بین الملل دانشگاه و دکتر مسعود اکبری زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان ،‌از امکانات و توانمندی های سه دانشگاه بزرگ پاکستان در شهرهای کراچی و اسلام آباد بازدید و تفاهم نامه های همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با دانشگاههای اقراء ، علامه اقبال و محمد علی جناح به امضا رسید.

این تفاهم نامه ها با هدف برگزاری برنامه های آموزشی و پژوهشی مشترک؛ تبادل دانشجو، پژوهشگر و اعضای هیأت علمی، فرصت مطالعاتی، همکاری در مجلدات علمی ، برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی (مهارتی) و عمومی مشترک در زمینه های مختلف علمی، فنی و تخصصی، همکاری مشترک در زمینه پارک های علم و فناوری و تجاری سازی دانش و همچنین معرفی تاریخ، هنر و تمدن هردو کشور و تأسیس دفاتر دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهای توسعه یافته منعقد گردیده است .

حسن نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مراسم امضای تفاهم نامه ها گفت: متعهد هستیم تا از ظرفیت‌های موجود برای توسعه روابط علمی و دانشگاهی بین ایران و پاکستان به ویژه در ایالت سِند پاکستان بهره‌برداری کنیم و در کنار همه تلاش‌ها و ابتکاراتی که در زمینه توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو همسایه انجام می شود، روابط دانشگاهی نیز یکی از اولویت های ما برای توسعه در حوزه همکاری‌های علمی و پژوهشی قرار می‌گیرد.

گفتنی است هشت درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان رضوی را دانشجویان غیرایرانی تشکیل می‌دهند و دو هزار و ۷۰۰ دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تحصیل می‌کنند.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/6007


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها