دیپلماسی❜ دانشگاهی/ آیا می دانید حدود ۴۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحصیل می‌کنند؟

  • بازدید: ۵۳
دانشگاهی/ آیا می دانید حدود ۴۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحصیل می‌کنند؟

مشهد- ایرنا- معاون امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۳۹۷ دانشجوی خارجی در مقطع عمومی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحصیل می کنند. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر شاپور بدیعی روز دوشنبه افزود: تلاش برای تقویت نظام سلامت کشورهای همسایه از طریق روابط آموزشی یکی از اولویت های حوزه بین الملل این دانشگاه در زمینه آموزش پزشکی است.

وی ادامه داد: از طریق مشارکت با کشورهای همسایه، باید سیستم نظام سلامت منطقه را تقویت کنیم زیرا بیماری کرونا نشان داد که سلامت کشورهای مختلف با یکدیگر ارتباط دارد و سلامت فرد فرد آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای جذب دانشجوی خارجی، مجاورت با کشورهایی مانند تاجیکستان و افغانستان که زبان مشترک با ما دارند، از اهمیت بالایی برخوردار است و آنها می توانند سفیران سلامت ما در کشورهای دیگر باشند.

بدیعی با بیان این که تلاش در مسیر تسهیل جذب دانشجوی خارجی ادامه دارد افزود: به عنوان نمونه در این زمینه تفاهمنامه هایی با کشور عراق برای اعزام استادان و پذیرش دانشجو منعقد شده است و قرار بر این است که دانشکده های پرستاری، مامایی و دارو سازی برنامه هایی در حوزه بین الملل با این کشور داشته باشند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۸ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌ حیدریه، نیشابور و دانشکده‌ علوم پزشکی تربت‌جام است.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/590


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها