دیپلماسی❜ اقتصادی/ تقویم فرهیخت: ۱۳ تا ۱۶ مهر ۱۴۰۲، برپایی هفتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در دوشنبه تاجیکستان با محوریت خراسان رضوی

 • بازدید: ۱۸۳
اقتصادی/ تقویم فرهیخت: ۱۳ تا ۱۶ مهر ۱۴۰۲، برپایی هفتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در دوشنبه تاجیکستان با محوریت خراسان رضوی
اتاق بازرگانی مشهد

برگزاری هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان

ایسنا/خراسان رضوی ، رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان‌رضوی از برگزاری هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در مهرماه سال جاری خبر داد.

محمدحسین روشنک با اعلام این خبر در خصوص اهمیت برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: بازرگانی خارجی و تجارت بین‌الملل با برگزاری نمایشگاه‌ها و هیات‌های تجاری شکل می‌گیرد، لذا اگر نمایشگاه‌هایی قوی در بازارهای هدف برگزار کنیم، بستری برای هیات‌های تجاری مذاکره‌کننده به وجود می‌آید تا آن‌ها بتوانند از طریق ارتباط حضوری، بازاریابی چهره‌به‌چهره انجام دهند که با این شیوه، صادرات و واردات قطعا رشد چشم‌گیری خواهد کرد. کشوری که صادرات و واردات خوب داشته باشد اقتصاد موفقی نیز خواهد داشت.

وی در خصوص چشم‌اندازهای اقتصادی و فرهنگی تاجیکستان گفت: نمایشگاه تاجیکستان در کشوری هم زبان و هم فرهنگ با ما برگزار خواهد شد، این کشور مسلمان کشوری است که ایران را بخشی از کشور خودش می‌داند و ایرانیان نیز تاجیکستان را بخشی از سرزمین خود می‌پندارند.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌رضوی عنوان کرد: افرادی که به تاجیکستان سفر کرده‌اند، می‌دانند که مردم تاجیکستان چه علاقه‌ای به مردم ایران و محصولات ایرانی دارند لذا فعالان حوزه تجارت خارجی تولیدات داخل کشور باید در این نمایشگاه شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت پروژه‌های نمایشگاهی، روشنک ادامه داد: کالاهایی نظیرِ مصالح ساختمانی از جمله سیم و کابل، پریز برق، آجر و... بازار خوبی در تاجیکستان دارند. همچنین مواد غذایی، فرش، برخی اقلام کشاورزی  و معدنی نیز بازار خوبی در این کشور دارند. این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای کسانی است که به دنبال توسعه اقتصاد کسب و کارشان هستند.

لازم به ذکر است هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان ۱۳ لغایت ۱۶ مهرماه سال جاری در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار خواهد شد.


🅰️   مطالب مرتبط:
 • ششمین نمایشگاه اختصاصی ج.ا.ایران در دوشنبه - تاجیکستان، ۷ تا ۱۰ اسفند ۱۴۰۰
 • :: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/8570


  Share
  نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

  پرونده ی خبری ویژه

  جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
  جشنواره بین المللی رسانه خورشید


  رویدادهای غیر بین المللی

  همه شرح

  توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


  تارنمای فرهیخت

  آمارها و بازدیدها