دیپلماسی❜ اجتماعی/ ۱۹ هزار اتباع خارجی از خراسان رضوی برای شرکت راهپیمایی اربعین حسینی به عراق اعزام شدند

  • بازدید: ۶۴۱
اجتماعی/ ۱۹ هزار اتباع خارجی از خراسان رضوی برای شرکت راهپیمایی اربعین حسینی به عراق اعزام شدند
استانداری خراسان رضوی
۱۹ هزار اتباع خارجی از خراسان رضوی برای اربعین اعزام شدند
مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی از اعزام ۱۹ هزار اتباع خارجی از خراسان رضوی به عراق برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خبر داد.
به گزارش خبرنگار تسنیم از تایباد،سید علی قاسمی در جریان بازدید از مرز دوغارون در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از 3 سال توقف در حوزه اعزام اربعین چه برای اتباع ایرانی و چه اتباع خارجی امسال شاهد حضور پر شور مردم برای شرکت در مرام اربعین بودیم.
وی گفت: امسال در استان خراسان رضوی 21 هزار نفر از اتباع برای شرکت در مراسم اربعین در عراق ثبت نام کردند که با تلاش‌های صورت گرفته 15 هزار دفترچه صادر شد که تا روزهای اخیر این دفترچه توزیع شد.
مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی افزود: چهار هزار و 800 نفر از اتباع جا ماندن که در واقع دفترچه‌ها آنها صادر نشده بود که با تلاش‌های شبانه روزی نیروی انتظامی در تهران چاپ دفترچه‌ها در دستور کار قرار گرفت و با هماهنگی‌های صورت گرفته که دیروز جاماندگان به عراق به شرکت در مراسم اربعین اعزام شدند.
قاسمی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که از همان ابتدا مطرح بود موضوع زائران خارجی ورودی فارغ از هر ملیت بود که زائران کشور افغانستان خارج از این بحث نبود.
مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی گفت: با پیگیری‌های بسیار زیادی در سطح  وزارت امور خارجه کشورمان و دستگاهای مختلف با حاکمیت فعلی افغانستان و دولت عراق برای حضور  زائران افغانستان تمام ظرفیت‌ها در مرز دوغارون برای استقبال از زائران افغانستانی بسیج شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه از یک ماه پیش تمام امکانات در مرز دوغارون فرام شده است افزود: تا امروز دولت عراق برای صدور ویزا اربعین برای زائران افغانستانی هماهنگی لازم را نداشته است.
قاسمی بیان کرد: وزارت امور خارجه کشورمان این آمادگی را داشته است که به هر تعداد ویزای عراق زائران افغانستانی صادر شود ویزای ایران آنها صادر شود و با این ظرفیت وجود دارد تا از زائران در دهه آخر صفر استقبال و پذیرایی شوند.
وی افزود: یازده موکب در مشهد مقدس در بخش ستاد مردمی خود اتباع افغانستانی آماده پذیرش و اسکان هستند و مرز دوغارون نیز این آمادگی را دارد تا از عزیزان پذیرایی کنند.
مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در دهه آخر صفر نزدیک به 15 هزار از زائران افغانستانی وارد مرز دوغارون شوند.

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/1872


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها