دیپلماسی❜ حمل و نقل/ مدیرکل فرودگاه‌ها از افزایش ۸۰۰ درصدی ورود مسافران خارجی به مشهد خبر داد

  • بازدید: ۶۱۸
حمل و نقل/ مدیرکل فرودگاه‌ها از افزایش ۸۰۰ درصدی ورود مسافران خارجی به مشهد خبر داد
فرودگاه مشهد

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۰۴ هزار و ۴۶۳ مسافر خارجی از طریق فرودگاه بین‌المللی مشهد وارد شده که نسبت به سال ۹۹ بیش از ۸۰۰ درصد رشد داشته است. محمود امانی‌ بنی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان جابجایی و پذیرش مسافر در فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد در ۶ ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: این فرودگاه در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۰ در تمامی شاخص‌های آماری مرتبط با عملیات پروازی و جابجایی مسافر نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری در بخش پروازی ۲۲ هزار و ۸۱ نشست و برخاست در فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با رشد ۸۱ درصدی مواجه بوده است. در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۱۲ هزار و ۲۰۶ نشست و برخاست در فرودگاه مشهد انجام شده بود.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی در خصوص میزان رشد پروازها از ابتداء فرودین تا پایان شهریور ماه سال جاری عنوان کرد: نشست و برخاست پروازها در فروردین ماه ۲۹۳ درصد، در اردیبهشت ماه ۱۳۱ درصد، در خرداد ماه ۵۴ درصد، در تیر ماه ۱۱۵ درصد، در مرداد ماه ۵۷ درصد و در شهریور ماه ۱۲ درصد نسبت به وضعیت مشابه در سال ۹۹ رشد داشته است.

رشد ۴۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه مشهد نسبت به سال گذشته

امانی‌بنی با اشاره به رشد ۴۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه مشهد نسبت به سال ۹۹ خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲ میلیون و ۶۶ هزار و ۳۰۸ مسافر در فرودگاه بین‌المللی هاشمی‌نژاد اعزام و پذیرش شده‌اند، در حالی که طی ۶۶ ماه نخست سال گذشته ۱ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۱۳۳ نفر اعزام و پذیرش شده بودند.

وی در خصوص میزان رشد پذیرش و اعزام مسافر از ابتدای فرودین تا پایان شهریور ماه سال جاری تصریح کرد: پذیرش و اعزام مسافر در فروردین ماه ۲۴۴ درصد، در اردیبهشت ماه ۸۰ درصد، در خرداد ماه ۳۵ درصد، در تیر ماه ۸۰ درصد، در مرداد ماه ۱۹ درصد رشد  و در شهریور ماه نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی در خصوص میزان رشد ورود مسافر خارجی در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به وضعیت مشابه در سال ۹۹ بیان کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۰۴ هزار و ۴۶۳ مسافر خارجی از طریق فرودگاه بین‌المللی مشهد وارد شده که نسبت به سال ۹۹ بیش از ۸۰۰ درصد رشد داشته است. در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ حدود ۱۱ هزار و ۲۹۰ مسافر خارجی وارد مشهد شده بودند.

امانی‌بنی در مورد میزان رشد ورود مسافر داخلی در ۶ ماهه نخست سال جاری اضافه کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۹۴۲ هزار و ۵۸۹ مسافر وارد مشهد شده‌اند که نسبت به وضعیت مشابه در سال ۹۹ بیش از ۳۱ درصد رشد داشته است. در ۶ ماه نخست سال گذشته ۷۱۴ هزار و ۸۴۵ مسافر از طریق فرودگاه هاشمی‌نژاد وارد مشهد شده بودند.

وی گفت: فرودگاه بین‌المللی مشهد به عنوان دومین فرودگاه پرتردد ایران پیش از شیوع کرونا، محل اعزام و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون مسافر و نشست و برخاست بالغ بر ۷۵ هزار پرواز بوده است.


:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/8179


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها