در دیدار استاندار با سفیر ایران در هند مطرح شد

دیپلماسی مذهبی: تلاش برای جذب   شیعیان هند   به منظور زیارت بارگاه منور امام رضا(ع)

دیپلماسی حمل و نقل: پیگیری برای راه اندازی پرواز   مشهد - حیدرآباد  پایتخت ایالت تلنگانای هندوستان

دیپلماسی شهری: آمادگی برای انعقاد   قرارداد خواهرخواندگی میان مشهد و حیدرآباد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

سلامت / سمپوزیوم بین‌المللی هیپنوتیزم ورزشی در مشهد برپا شد

   |  چهارشنبه 24 مهر 1398
align=bottom
نخستین سمپوزیوم بین‌المللی هیپنوتیزم ورزشی همزمان با نخستین کنگره هیپنوتیزم آسیایی روز چهارشنبه طی مراسمی با حضور متخصصان و کارشناسان داخلی و خارجی این حوزه در محل دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد. رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا در این مراسم گفت: برپایی سمپوزیوم هیپنوتیزم ورزشی از برنامه‌های نخستین کنگره هیپنوتیزم آسیا می‌باشد که از دیروز ۲۳ شهریور در مشهد آغاز شده است...
دکتر مهدی فتحی افزود: در این کنگره تازه‌ترین دستاوردها و علوم جهان در رشته هیپنوتیزم ارائه می‌شوند و در همین چارچوب حضور پروفسور اونستال به عنوان بزرگترین مدرس جهانی این رشته در سمپوزیوم هیپنوتیزم ورزشی رخدادی ارزشمند و مغتنم است.

وی ادامه داد: پروفسور اونستال هم‌اینک ۵۰ موسسه آموزش هیپنوتیزم ورزشی را در کشورهای مختلف مدیریت می‌کند.  

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا همچنین گفت: هیپنوتیزم نقش بسزایی در آمادگی روحی روانی یک ورزشکار و مدیریت خود برای کسب حداکثر نتیجه را دارد.
وی افزود: امروزه به همین خاطر در کنار همه تیمهای موفق ورزشی در سطح جهان گروهها و افراد متخصص هیپنوتیزم ورزشی نیز حضور دارند.

دکتر فتحی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به نتایج مثبتی که از حضور افراد متخصص هیپنوتیزم ورزشی در کنار تیمهای ورزشکاران به دست آمده، مدیران ورزش در ایران نیز می‌بایست از مشاوران زبده این حوزه برای موفقیت کشورمان در امور ورزشی بهره‌گیری کنند

پروفسور "لارس اریک اونستال" سوئدی که بزرگترین مدرس هیپنوتیزم ورزشی در جهان معرفی شده با حضور در نخستین سمپوزیوم بین‌المللی هیپنوتیزم ورزشی در مشهد پیرامون "نقش هیپنوتیزم و تمرین ذهنی یکپارچه به عنوان کلیدی برای موفقیت در المپیک" سخنرانی می‌کند.

همچنین دکتر "عنایت الله شهیدی" رئیس انجمن بین‌المللی هیپنوتیزم دیگر میمهان این سمپوزیوم علمی ورزشی است که پیرامون "هیپنوتیزم و توالی یادگیری رویه‌ای" سخنرانی دارد. دکتر "علی صنعتگر" روانشناس بالینی و مدرس فدراسیون جهانی فوتبال و فدراسیون فوتبال آسیا نیز پیرامون "نفوذ به ناخود آگاه ورزشکار" مطالبی را در این همایش ارایه می‌کند.  
نخستین کنگره بین‌المللی هیپنوتیزم آسیایی با حضور افزون بر هزار نفر از متخصصان ایرانی و خارجی این رشته از سوییس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، چین، ژاپن، اندونزی، پاکستان، عراق، ارمنستان، گرجستان، بلژیک، لهستان، آمریکای جنوبی، مکزیک، هند، دانمارک، پاکستان، ترکیه، اروگوئه و افغانستان دیروز با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی در مشهد آغاز شده و تا روز ۲۶ مهر ماه جاری ادامه دارد. حاضران در این گردهمایی علمی شامل متخصصان برجسته حوزه‌های روانشناسی، روانپزشکی، بیهوشی، پزشکی عمومی، طب زنان و زایمان، دندانپزشکان، مامایی و دیگر گروههای پزشکی هستند که دانش هیپنوتیزم در حیطه فعالیت تخصصی آنها کاربرد دارد.
برپایی ۳۲ کارگاه آموزشی، ۶۰ سخنرانی علمی در خصوص آخرین دستاوردهای آموزشی علم هیپنوتیزم و انجام جراحی زنده از برنامه‌های جنبی این کنگره جهانی هستند.
"کنگره هیپنوتیزم آسیا" با حمایت و حضور اعضای متخصص ۱۴ انجمن بین‌المللی هیپنوتیزم از کشورهای مختلف برگزار شده است. آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ایران از نظر سطح دانش هیپنوتیزم برترین کشورهای جهان محسوب می‌شوند.  

سمپوزیوم بین المللی هیپنوتیزم ورزشی نیز یکی از برنامه‌های همین کنگره علمی است که به مدت یک روز برپا شد.  جامعه هدف کنگره بین‌المللی هیپنوتیزم ورزشی "مربیان، ورزشکاران نخبه و دانش‌آموختگان این حوزه" با هدف دانش‌افزایی هستند.

به گفته دبیر کمیته هیپنوتیزم آسیا،  خراسان رضوی با تربیت نیروی علمی در سطوح کارشناس تا دکترای روانشناسی ورزشی قطب این علم در ایران است. هم‌اینک "انجمن رفتار حرکتی و روانشناسی ورزشی" در این استان فعال است و "انجمن روانشناسان ورزشی خراسان رضوی" نیز در شرف تاسیس قرار دارد.


خبری دیگر در همین زمینه: 

برگزاری نخستین کنگره هیپنوتیزم آسیایی سمپوزیوم بین‌المللی هیپنوتیزم ورزشی در دانشگاه فردوسی مشهد

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، نخستین سمپوزیوم بین‌المللی هیپنوتیزم ورزشی با حضور مسئولان دانشکده علوم ورزشی، اعضای هیئت‌علمی، روسای فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی روز چهارشنبه 24 مهرماه 1398 در ساختمان تحصیلات تکمیلی  دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر مهدی فتحی دبیر انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران افزود: در این کنگره تازه‌ترین دستاوردها و علوم جهان در رشته هیپنوتیزم ارائه می‌شوند و در همین چارچوب حضور پروفسور اونستال به‌عنوان بزرگ‌ترین مدرس جهانی این رشته در سمپوزیوم هیپنوتیزم ورزشی رخدادی ارزشمند و مغتنم است و ادامه داد: هیپنوتیزم نقش بسزایی در آمادگی روحی روانی یک ورزشکار و مدیریت خود برای کسب حداکثر نتیجه را دارد و امروزه به همین خاطر در کنار همه تیم‌های موفق ورزشی در سطح جهان گروه‌ها و افراد متخصص هیپنوتیزم ورزشی نیز حضور دارند.

دکتر فتحی اظهار داشت: بر همین اساس و با توجه به نتایج مثبتی که از حضور افراد متخصص هیپنوتیزم ورزشی در کنار تیم‌های ورزشکاران به‌ دست‌ آمده، مدیران ورزش در ایران نیز می‌بایست از مشاوران زبده این حوزه برای موفقیت کشورمان در امور ورزشی بهره‌گیری کنند

سپس پروفسور لارس اریک اونستال از کشور سوئد و مدرس هیپنوتیزم ورزشی پیرامون نقش هیپنوتیزم و تمرین ذهنی یکپارچه به‌ عنوان کلیدی برای موفقیت در المپیک سخنرانی خود را ارائه کرد.

سخنران بعدی این کنگره، دکتر عنایت‌الله شهیدی رئیس انجمن بین‌المللی هیپنوتیزم بود که مطالب خود را در مورد هیپنوتیزم و توالی یادگیری ارائه نمود و سپس استاد علی صنعتگر روانشناس بالینی و مدرس فدراسیون جهانی فوتبال و فدراسیون فوتبال آسیا نیز در خصوص نفوذ به ناخودآگاه ورزشکار مطالبی را عنوان کرد.

برگزاری کارگاه آموزشی کاربردهای عملی هیپنوتیزم ورزشی و تمرین ذهنی یکپارچه و کارگاه نفوذ به ناخودآگاه ورزشکار پایان‌بخش این کنگره بود.


844058
844059


844060


844061
آخرین ویرایش: پنجشنبه 25 مهر 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»