دیپلماسی های دینی و سلامت، فعال ترین های هفته در مشهد

بسیج آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به   زوار اربعین حسینی   از میرجاوه تا کربلا

آغاز به کار   ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم   با حضور ۲۴ کشور در مشهد

آغاز سفر قطار بین المللی گردشگران خارجی از قاره های   آمریکا، اروپا و آسیا   از مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ تشریح برنامه‌های آستان قدس رضوی ویژه راهپیمایی اربعین حسینی + گزارش تصویری + فیلم

   |  یکشنبه 14 مهر 1398
align=bottom
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی برنامه‌ها و اقدامات این نهاد را در ایام اربعین حسینی تشریح کرد. مصطفی خاکسار قهرودی در نشست خبری تشریح اقدامات آستان قدس رضوی در اربعین حسینی که ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه در محل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مراسم اربعین دارای اهمیت است، زیرا ریشه آن به واقعه کربلا و نهضت عاشورا و شهادت امام حسین(ع) و... 
... یاران ایشان و اسارت اهل بیت(ع) باز می‌گردد.
وی افزود: بدون برداشت و نگاه صحیح از واقعه غمناک عاشورا نمی‌توان به موضوع اربعین پرداخت؛ واقعه عاشورا و حادثه کربلا اتفاقی نبود که در یک نقطه از تاریخ رخ دهد، بلکه اثرگذاری این حرکت به عنوان یک جریان ماندگار از قبل تثبیت شده و عشق به امام حسین(ع) هیچ گاه به سردی نخواهد گرایید.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: نهضت عاشورا باید در زندگی بشر نقش آفرینی کند و همه افرادی که در این مسیر قدم بر می‌دارند به نوعی تجدید میثاق با نهضت عاشورا خواهند کرد و اهداف این نهضت را تازه می‌کنند.
وی ادامه داد: اگر امروز شاهد حضور مذاهب و ملت‌های مختلف در همایش اربعین هستیم، این نشان از عشق، محبت و بصیرت آن ها نسبت به اباعبدالله الحسین(ع) دارد.
خاکسار قهرودی افزود: اگر جامعه دینی شرایطی را برای خدمتگزاری به زائران حسینی فراهم می‌آورد به خاطر استمرار این نهضت است که به فرموده امام خمینی(ره) «محرم و صفر اسلام را زنده نگاه داشته است».
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: همایش عظیم موکب داران عراقی که با حضور سران طوایف و خیران و بانیان مراسم اربعین حسینی در مشهد مقدس برگزار شد و در نهایت به دیدار مقام معظم رهبری و استماع سخنان عمیق ایشان پیرامون اربعین ختم شد، تاثیرات بسیار مثبتی برجای گذاشت.
وی تصریح کرد: تحرکات اخیر در آستانه اربعین حسینی برای ناامن کردن فضای عراق نیز نشان می دهد دشمنان اهمیت این گردهمایی عظیم را درک کرده اند و مطمئن هستیم که این بار هم موفق نخواهند شد به اهداف شوم خود دست یابند.

پیش بینی حضور 4 میلیون ایرانی در اربعین
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۴ میلیون ایرانی در این راهپیمایی عظیم حضور پیدا کنند و با توجه به اینکه آستان قدس رضوی در این چند سال حضور پرشور و با شکوهی در این مراسم داشته، امسال نیز به طور جدی به میدان آمده است.

 خدمات‌رسانی به زائران؛ از مشهد تا نقطه صفر مرزی
وی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال آستان قدس رضوی با برپایی 4 موکب در مرزهای مهران، خسروی و شلمچه روزانه با توزیع 115 هزار وعده غذایی به مدت 15 روز از زائران حسینی پذیرای خواهد کرد.
وی بیان کرد: برپایی 6 موکب در مرزهای ورودی کشور جهت پذیرایی از زائران کشورهای همسایه در مرزهای میرجاوه، تایباد، آستارا و بیله‌سوار از دیگر اقداماتی است که با استفاده از نیروهای مردمی خادمیاران و کمک های آستان قدس انجام می‌شود.
خاکسار با بیان اینکه روزانه 114 هزار وعده غذایی در موکب‌های استقرار یافته در کشور عراق و 55 هزار وعده در مرزهای دوغارون و میرجاوه توزیع می‌شود، گفت: 4 موکب در کشور عراق استقرار یافته که 2 موکب در شهر کربلا و مابقی در شهرهای کاظمین و سامرا راه‌اندازی شده که وظیفه اسکان و پذیرایی از زائران را برعهده دارند.
وی با بیان اینکه بیش از 600 نفر از خادمان و کارکنان آستان قدس رضوی جهت ارائه خدمت به مناطق مذکور اعزام شده‌اند، ادامه داد: ارائه خدمات اسکان روزانه به 2500 نفر در موکب سامرا و پذیرایی روزانه از 50 هزار نفر و اسکان 8 هزار نفر در موکب عمود 285 موقوفه امام رضا(ع) از جمله خدمات این مواکب است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به خدمت‌رسانی در سطح شهر مشهد به زوار اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: خدام بارگاه منور رضوی به زائرانی که برای حضور و مشارکت در راهپیمایی اربعین از شهر مقدس مشهد عبور می‌کنند به ویژه زائران کشور افغانستان و پاکستان خدماتی را ارائه می‌دهند.

 ارائه خدمات پزشکی و فرهنگی
خاکسار با بیان اینکه 120 نفر از خدمه به عنوان کادر درمانی شامل پزشک و پرستار برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی در بیمارستان‌های سیار مستقر شده‌اند، افزود: امسال با مشارکت بیمارستان رضوی و بنیاد سلامت آستان قدس رضوی، 4 بیمارستان تخصصی سیار در قالب اتوبوس بیمارستانی در عمود 320 مسیر نجف به کربلا با تجهیزات کامل درمانی به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی خواهند کرد که در آن واحدهای اتاق عمل، اورژانس، بستری، آزمایشگاه، دندانپزشکی پیش‌بینی شده است.
وی افزود: همچنین 5 دستگاه آمبولانس در کنار این خدمات‌رسانی حضور دارند و تیم پزشکی متشکل از 100 پزشک و پرستار از هفت روز قبل از اربعین حسینی در این بیمارستان‌ها به ارائه خدمت می‌پردازند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به حمایت از 100 موکب عراقی به‌صورت نقدی، غیر نقدی و اهدای محصولات فرهنگی اظهار کرد: 40 نفر از مبلغان و عوامل فرهنگی به ارائه خدمات فرهنگی شامل پاسخگویی به سؤالات دینی، برپایی نماز جماعت و سخنرانی و غرفه‌های ویژه کودک و نوجوان در موکب‌ها خواهند پرداخت.
مصطفی خاکسار قهرودی ابراز کرد: به منظور تقدیر از اکرام و میهمان‌نوازی مردم عراق و در قالب اجرای برنامه «لواء الخدمه»، خدام به 110 موکب و 500 منزل برادران عراقی که از زائران پذیرایی می‌کنند رفته و با تقدیم هدایای آستان قدس رضوی از آنان تجلیل و قدردانی خواهند کرد.

آستان نیوز


آخرین ویرایش: یکشنبه 14 مهر 1398
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»