بازدید 15 تن از  روزنامه‌نگاران برجسته هندی   از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

دیدار  بزرگان طوایف کشور عراق   با حجت الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی

تقدیر از موکب داران حسینی از  11 کشور جهان   در دومین گردهمایی بین المللی فعالان اربعین حسینی

پیوستن شرکت هواپیمایی  تاجیک ایر   به مسیر جدید پروازی مشهد - دوشنبه


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

برترین های دیپلماسی

رونمایی از نشان بین المللــی
کرامت امام رضا علیه السلام

در حضور فعالان مذهبی از یازده کشور جهان در
حاشیه برپایی دومین گردهمایی بین المللی فعالان اربعین حسینی ، مشهد

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

| جمعه 30 فروردین 1398 در خبرها آمده بود که 11 و 12 تیرماه 98، بناست «نخستین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» با محوریت زوال و افول هژمونی آمریکا با مشارکت آستان قدس رضوی در «تهران و قم»! برگزار شود.| به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دانشگاهی/ برگزاری پیش رویداد شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی در دانشگاه فردوسی مشهد + تصاویر

   |  چهارشنبه 2 مرداد 1398
align=bottom
نشست پیش رویداد شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های بخش خصوصی در روز سه‌شنبه اول مرداد 1398 در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. در این نشست  دکتر قائمی بافقی، مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی ...
... انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی، مهندس حبیبی، عضو شورای اجرایی و دبیر کمیته ارتباط با صنعت انجمن رمز ایران، دکتر حسینی سنو، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و دبیر کمیته اجرایی کنفرانس، مهندس زارع، مدیر منطقه شمال شرق مرکز شهید فهمیده و خانم دکتر امین‌طوسی، دبیر کمیته علمی کنفرانس حضور داشتند.

دکتر قائمی بافقی در ابتدای نشست، هدف اصلی از برگزاری پیش ‌رویداد را هم‌اندیشی و هم‌افزایی صنعت و دانشگاه در جهت توسعه و ارتقای امنیت صنایع مرتبط با فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی و ترویج مفاهیم و اصول امنیت و رمز در راستای برنامه‌های اصلی و جانبی کنفرانس شانزدهم انجمن رمز ایران عنوان کرد.

وی گفت: سابقه علمی و پژوهشی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد در فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه و همچنین برگزاری کنفرانس‌ها و رویدادهای علمی، بسیار درخشان است و امیدواریم با مشارکت تمامی ذی‌نفعان شاهد برگزاری مطلوب شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی باشیم.

وی افزود: محورهای کنفرانس شانزدهم شامل 8 محور اصلی مبانی رمزشناسی، پیاده‌سازی الگوریتم‌های رمزنگاری و حملات مرتبط، امنیت شبکه، پروتکل‌های امنیتی، امنیت رایانش، مهندسی امنیت و امنیت خدمات الکترونیکی، نهان‌سازی اطلاعات، و جرم‌یابی در فضای مجازی و دو محور ویژه علمی-ترویجی «امنیت اینترنت اشیاء» و «تنظیم مقررات در امنیت سامانه‌‌های کنترل صنعتی» می‌باشد.

دکتر قائمی بافقی با اشاره به اهتمام برگزارکنندگان کنفرانس به ارتقای امنیت در سطح کاربردی و حل چالش‌های متن جامعه افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی از برنامه‌های جانبی مهم و تاثیرگذار در میان برنامه‌های کنفرانس شانزدهم است.

وی افزود: ایجاد فضای نمایشگاهی و امکان ارائه و انتقال تجربه‌ها و محصولات صنایع، مراکز پژوهشی و پژوهش‌گران از دیگر برنامه‌های کنفرانس شانزدهم است.

دبیر کنفرانس شانزدهم انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی گفت: فناوری‌های نوین همراه با ایجاد فضای جدید کاربری و کسب‌وکاری، چالش‌های مختلفی را در حوزه‌های ایجاد، دسترسی‌ها و محدودیت‌ها، مقررات، حریم خصوصی و . . . سبب می‌شوند. لذا در کنفرانس برگزاری نشست‌های مساله محور با هدف شناسایی چالش‌ها با مشارکت پژوهش‌گران دانشگاهی و مدیران صنایع مرتبط نیز اندیشیده شده است.

دکتر قائمی بافقی افزود: در میان برنامه‌های کنفرانس، ایجاد فضایی برای دولت‌مردان برای شنیدن مشکلات پژوهش‌گران ضروری است. از این رو اجرای میزگردهای تحلیل و بررسی چالش‌های کاربری و سیاست‌گذاری حوزه‌های مرتبط کنفرانس با این هدف پیش‌بینی شده است و به یاری خدای بزرگ اجرایی می‌شود.

دبیر کمیته ارتباط با صنعت انجمن رمز ایران نیز در این نشست با مرور اهداف و دستاوردهای انجمن، بر ارتباط پویا و کارای جامعه دانشگاهی و صنایع مرتبط، با اجرای برنامه‌های شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی تاکید کرد.

مهندس حبیبی افزود: در انجمن رمز ایران در تلاش هستیم فضای فکری و حاکمیتی را به محیط عملیاتی صنایع و سازمان‌ها نزدیک کنیم.

وی افزود: محیط و برنامه‌های شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی، فرصت مناسبی برای ارتباط کارشناسان و مدیران صنایع با تصمیم‌سازان دولتی و جامعه دانشگاهی و پژوهش‌گران است.

وی با اشاره به تقویت فضای هم‌افزایی در انجمن رمز ایران و کنفرانس‌های سالانه آن، گفت: عضویت مشارکت صنایع، سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط در انجمن سبب‌ساز ارتقای اثرگذاری آن می‌شود.

خانم دکتر امین‌طوسی، دبیر کمیته علمی شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی نیز ضمن تشریح برنامه‌های علمی کنفرانس گفت: مقاله‌های کنفرانس با توجه به زبان ارائه شده در نهادهای IEEE، ISC و سیویلیکا نمایه می‌شوند.

شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی در تاریخ 6 و 7 شهریورماه 1398 در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود. نشانی وب‌گاه این کنفرانس https://iscisc2019.um.ac.ir است و اطلاعات کامل‌تری در این نشانی در دسترس علاقه‌مندان وجود دارد.

روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد
843225


843224


آخرین ویرایش: چهارشنبه 2 مرداد 1398
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»