اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  قدیمی ترین درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
فقط   سه روز تا سالروز ده سالگی اندیشکده !

برترین های دیپلماسی


عدم پخش زنده مراسم از لحظه ورود به فرودگاه تا تشرف به حرم مطهر توسط شبکه استانی،
        عدم پخش ویژه برنامه، اکتفا به یک گزارش خبری کوتاه، عدم ارسال تصاویر زنده به تهران و... آن قدر
          تأسف بار بود که رسانه های کشور 220 میلیونی پاکستان، بالاجبار و بارها و بارها از تصاویر آرشیوی حرم
         استفاده کردند! حتی با گذشت 23 روز، «فیلم رضوی» کلیپ اردو را منتشر کرده اما فارسی را خیر!

عدم انجام هیچ گونه مصاحبه آنلاین و آفلاین با خبرنگاران برای دریافت پیامی به مردم مشهد و زوار
         شاید گفته شود: وقت ضیق بود! اما برای میزگرد مطبوعاتی یا تلویزیونی و نه برای یک مصاحبه ی ساده و کوتاه !
و همچنین است عدم حضور یک نماینده مردم در مجلس ، یا رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه
         در مشهد و سکوت سایت آنها، عدم نصب بنرهای شهری خیر مقدم ، عدم تهیه گزارش مصور تلویزیونی و رادیویی و...

و بالاخره سپاس ...

از خبرنگاران و عکاسان حاضر و نیز مدیر هتل قصرالضیافه حرم که تنها دسته گل مردمی را از طرف
          مجاوران و زائران، تقدیم نفر اول ایرانی ترین همسایه کرد. او که با یک بوسه ارادت بر مضجع رضوی، میلیون ها
          دلار خاصه خرجی وهابیت عربستانی را در این کشور به زیر سؤال برد!
عمران خان ... سپاس و به اردو: شکریه

آسیب شناسی نخستین سفر رسمی

« عمـران خـان نیـازی »

نخست وزیر پاکستان به مشهد اول اردیبهشت

عدم اختصاص و رعایت پروتکل تشریفات در سطح «نخست وزیر» توسط استانداری خراسان رضوی
          حتی همچون سفر اخیر رئیس مجلس به مشهد، دسته گلی توسط دو نوجوان ملبس به لباس بومی تقدیم نشد!
عدم حضور «حجت الاسلام مروی» تولیت آستان قدس رضوی در آیین استقبال رسمی از فرودگاه تا حرم
          حتی حضور و همراهی ایشان در بازدید از «موزه ی گنجینه قرآن و نفایس» ضروری و پسندیده بود. متأسفانه
          حتی «قائم مقام آستان قدس رضوی» هم از حضور در آیین رسمی استقبال در فرودگاه اجتناب کرد!
عدم حضور «شهردار» و «رئیس شورای شهر» و حتی معاونان در آیین استقبال رسمی از فرودگاه تا حرم
          حتی سایت های این دو نهاد، از درج یک خبر یا یک عکس و یک بنر خیر مقدم هم دریغ کردند!
عدم درج و انتشار «یک گزارش و تحلیل جامع» و مصور توسط روزنامه های 70 ساله خراسان و 32 ساله
         قدس و 22 ساله شهرآرا تا جایی که مجبور به انتشار گزارشی از روزنامه «آفتاب یزد» در این وبگاه شدیم!

| جمعه 30 فروردین 1398 در خبرها آمده بود که 11 و 12 تیرماه 98، بناست «نخستین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» با محوریت زوال و افول هژمونی آمریکا با مشارکت آستان قدس رضوی در «تهران و قم»! برگزار شود.| به قلم عبدالرضا زرگری

پنجشنبه 25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی ...

سیاسی/ گزارشی از برپایی نخستین کارگاه بین‌المللی پوستر «بازگشت بزرگ قرن» عوده القرن با عنوان بازگشت بزرگ قرن در مشهد + تصاویر + فیلم

   |  سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
align=bottom
برگزاری کارگاه بین‌المللی گرافیک که اولین دوره آن در مشهد برگزار می‌شود، علاوه بر رساندن این پیام که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، نشان‌ دهنده آن است که در جهان امروز راه ارتباطی مختلف برای انتقال فرهنگ و اعتقادات وجود دارد. اولین کارگاه بین‌المللی پوستر «بازگشت بزرگ قرن» از 11 اردیبهشت سال جاری تا 14 اردیبهشت در مشهد مقدس، توسط اتحادیه بین‌المللی امت واحده،... 
...  سازمان تبلیغات اسلامی و آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

کارگاه مملو از طراحان و خطاطان جوانی است که هر کدام با ظاهر و فرهنگ خاصی در کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا به‌نوعی در جهاد مقابله با استکبار جهانی حضور پیدا کنند و بتوانند به‌مقاومت جوانان فلسطین در مقابل صهیون کمک کنند.

هر کدام از جوانان از کشورهای دیگر در مشهد زیر یک سقف جمع شده‌اند تا با طراحی پوستر اهمیت کار فرهنگی در جهاد را نمایان کنند و این مفهوم را برسانند که گاهی می‌توان با یک کار فرهنگی پیامی بزرگ و بخشی از فرهنگ یک کشور را به‌دیگر جوانان منتقل کرد.

زیر سقف زائر سرای رضوی، فرهنگ و زبان و پوست اهمیتی ندارد، چرا که همه جوانان با یک هدف دور هم از تمام کشورها جمع شده‌اند و این هدف چیزی جز اتحاد جوانان اسلام برای آزادی فلسطین نیست که باعث شده هر کدام حتی با هزینه‌های شخصی این بعد مسافت را طی کنند و خود را به‌مشهد و در کنار دیگر جوانان برسانند.

حضور 65 گرافیست از 10 کشور در کارگاه پوستر «بازگشت بزرگ قرن»

دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص این کارگاه گفت: از 10 کشور اندونزی، لبنان، فلسطین، سوریه، عراق، بحرین، ایران، افغانستان، پاکستان، هندوستان 65 گرافیست دور یکدیگر جمع شده‌اند.

علیرضا کمیلی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی کرده بودیم از چند کشور دیگر و گرافیست‌های بیشتری در این کارگاه شرکت کنند، اما شرایط مالی به ما اجازه نداد تا این دوستان در این کارگاه شرکت کنند، برنامه این بوده که در روز اول در خصوص موضوع صحبت شود و به ایده‌پردازی بپردازند، که این ایده‌ها به‌شرایط امروز فلسطین یعنی معامله بزرگ قرن مربوط است.

وی افزود: ایده‌های دیگر عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل و انتقال پایتخت آمریکا به‌اراضی اشغالی تشکیل می‌دهند که روز گذشته نیز ایده‌ها به‌طرح تبدیل شد و قرار است امروز شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را تحویل دهند و فردا از آثار برگزیده رونمایی شود.

مسؤول کارگاه بین‌المللی پوستر اظهار کرد: این هنرمندان از طریق ارتباط‌های مجموعه امت واحده با سراسر دنیا انتخاب شده‌اند، کسانی که کار آن‌ها کیفیت مناسب را داشته دعوت شده‌اند و حتی شرکت‌کنندگان نیز نیمی از هزینه رفت و آمد را خود پرداخت کرده‌اند و تیم داوری حضور این گرافیست‌ها را تایید کرده‌اند.

کمیلی در خصوص هدف از برگزاری این کارگاه گفت: مواجهه هنری با اقدامات ترامپ در مورد قضیه فلسطین که سکوت گسترده‌ای در این خصوص صورت گرفته، از جمله اهداف برگزاری این کارگاه است، چرا که اعتقاد داریم زبان هنر را تمام دنیا متوجه می‌شوند.

اتحاد تنها راه مقابله با استکبار جهانی است

جوانان اسلام همیشه ثابت کرده‌اند زمانی که نیاز به اتحاد باشد اختلاف‌های عقیده‌ای را کنار گذاشته‌اند و با کمک یکدیگر توانسته‌اند تاثیر مثبتی بر شرایط سیاسی منطقه بگذارند.

با توجه به شرایط حال حاضر فلسطین و تبعیض‌هایی که آمریکا و صهیون بر منطقه دارند و سعی دارند با عادی‌سازی روابط با عوامل خود در کشورهای منطقه مسئله را به فراموشی بسپارند، نیاز است که جوانان با هر هنر و وسیله‌ای صدای مردم مظلوم فلسطین را به‌گوش جهانیان برسانند، تا باز هم استکبار جهانی در مسئله فلسطین که مرتبط به جهان اسلام است، شکست بخورد.

برگزاری کارگاه بین‌المللی گرافیک که نخستین دوره آن در مشهد برگزار می‌شود، علاوه بر رساندن این پیام که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، نشان‌دهنده آن است که در جهان امروز راه ارتباطی مختلف برای انتقال فرهنگ و اعتقادات وجو دارد و مسئله فلسطین آن قدر برای جوانان اسلام مهم شده است که از اختلاف‌های خود می‌گذرند و همه توان و هنر خود را برای حل مسئله فلسطین به‌کار می‌برند.

گزارش از: هادی احمدی / فارس 

بازگشت بزرگ قرن در مشهد

آخرین ویرایش: سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 23 فروردین  ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  4.770
   اخبار    3423      بین  الملل   2836      آسیا    2372      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   987      دیپلماسی دانشگاهی    686      دیپلماسی اقتصادی    679      دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع) ،   658      افتخارات/خبرخوش/مفاخر    619      دیپلماسی گردشگری    578      جهان  اسلام   559      دیپلماسی علمی    556      اروپا    512      میهمان/میهمانان  خارجی   509      دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)    473      دیپلماسی آموزشی    469      دیپلماسی فرهنگی    463      آیا  می دانید که مشهد/ آماره   435      دانشگاه  فردوسی مشهد   403      شهرداری  مشهد   338      تصاویر  / گزارش های تصویری   312      آستان  قدس رضوی   303      دیپلماسی نمایشگاهی    283      استانداری  خراسان رضوی   266      عراق    258      سرمایه  گذاری داخلی   254      پاکستان    226      دیپلماسی شهری    218      صادرات  و واردات   214   افغانستان    210      دیپلماسی هنری    208      دیپلماسی سیاسی    202      دیپلماسی ورزشی    202      دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت   197      استاندار    179      آفریقا    171      اجتماعی/  دیپلماسی   171      جلسات،ملاقاتها،  بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   161      دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    151      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   145      مشهد  2017   139      دیپلماسی عمومی (حاکمیتی و ملی)/  130   ادامه ...


اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
23 فروردین ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


مندرج در سرویس اشتراک ویدئو «آپارات» farhikht