اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا و تاکنون به کشورهای تاجیکستان - دوشنبه و افغانستان - کابل
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ بخیر گذشت: حفظ رویکرد «بین المللی» در برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد، ٢٣ تا ٣٠ اردیبهشت 98 در نمایشگاه بین المللی مشهد + رونمایی از پوستر + تصاویر

   |  دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
align=bottom
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد مقدس همزمان با ماه مبارک رمضان برگزار می شود. جعفر مروارید در جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس که به ریاست استاندار برگزار شد افزود: چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت از ٢٣ تا ٣٠ اردیبهشت ماه به مدت ٨ شب در نمایشگاه بین المللی برگزار می شود...
وی در خصوص ویژگی های این نمایشگاه اظهار داشت: در این نمایشگاه ٧٠٠ غرفه و ٢٣ بخش محتوایی فعالیت خواهند داشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: حضور حداکثری جامعه المصطفی از ویژگی های بارز این نمایشگاه می باشد، ٢٠ ملیت از ملل اسلامی، برنامه های ویژه ای مانند غذای ملل، کرسی نظریه پردازی، مهد بین الملل، جنگ های قرآنی  را در نمایشگاه اجرا خواهند کرد.

وی حضور قاریان بین المللی و قرائت های مجلسی این قراء در نمایشگاه را از دیگر ویژگی های برجسته نمایشگاه دانست و بیان داشت: ١٤ قاری بین المللی از ایران و ٩ قاری از کشورهای اسلامی در نمایشگاه حضور دارند همچنین دو میهمان ویژه بین المللی از کشورهای عمان و عراق خواهیم داشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که مضمون نمایشگاه در مشهد رویکرد بین المللی و آکادمیک با نگاه به نشاط اجتماعی می باشد افزود: برگزاری ٩ نشست تخصصی دانشگاهی با رویکرد مطالعات اسلامی قرآنی  از دیگر ویژگی های بارز نمایشگاه است.

وی گفت: اجرای نمایش خیابانی، تصویر سازی قرآنی، نمایشگاه هنرهای تجسمی، چاوشی خوانی، خوانش داستان و پرده خوانی، کتابت قرآن، اکران فیلم ها و انیمیشن های قرآنی از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان داشت: برنامه های ویژه ای را شهرداری در نمایشگاه برگزار خواهد کرد. مروارید بر پوشش رسانه ای نمایشگاه تاکید کرد و افزود: امیدواریم رسانه ها و صدا و سیما در پوشش رسانه ای نمایشگاه حضور فعال و موثری داشته باشند.

وی نگاه به قرآن را مصداق تبیان کل شیء دانست و گفت: قرآن در سبک زندگی ایرانی اسلامی منشال اثر است و سبک زندگی را به ما نشان می دهد قرآن در همه زمینه ها و مشکلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می تواند الهام بخش باشد.

در این جلسه حجت الاسلام کاظمی نسب دبیر چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت اظهار امیدواری کرد که چهاردهمین دوره نمایشگاه بهترین نمایشگاه برگزار شده قرآن و عترت باشد.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه های همکار در نمایشگاه، شهرداری، اداره کل اوقاف و امور خیریه، جامعه المصطفی، اداره کل آموزش و پرورش و ... گزارشی از برنامه های شان را در نمایشگاه ارائه کردند. همچنین  حوزه علمیه، نیز برنامه های معرفتی نخبگانی، همراه با برنامه های جنگ قرآنی، برای سطوح مختلف مخاطب را خواهند داشت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۵۳


خبر دیگر در همین زمینه حاکی است:

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد: مشهد مقدس؛ نخستین شعبه نمایشگاه قرآن کریم

امسال نخستین بار شعبه استانی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در مشهد مقدس گشایش می یابد

مشهد مقدس؛ نخستین شعبه نمایشگاه قرآن کریمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالهادی فقهی زاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی از فعالیت های بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه امسال نمایشگاه فقط در تهران نخواهد بود افزود : شعبه استانی نمایشگاه در روزهای آغازین هفته آینده در مشهد مقدس گشایش می یابد که لزوما بخش های آن مشابه نمایشگاه تهران نیست و نمایشگاه مستقل از فعالیتهای قرآنی است.
وی درباره بودجه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: برای نمایشگاه پارسال ۸ میلیارد تومان هزینه شد که در مقایسه با نمایشگاه های مشابه بسیار کم هزینه بوده و امسال نیز سعی شده است که هزینه اش از سال گذشته بیشتر نشود.
بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم امسال با حضور ۸ کشور دیگر و ۸ موسسه فراملی قرآنی از ۲۱ اردیبهشت به مدت دو هفته در مصلی تهران برپا می شود.
آخرین ویرایش: دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic