اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا و تاکنون به کشورهای تاجیکستان - دوشنبه و افغانستان - کابل
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

شهری/ شهردار مشهد در دیدار با سفیر کره جنوبی: شهرهای مشهد و پوسان می توانند با یکدیگر خواهرخوانده شوند + گزارش تصویری

   |  یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
align=bottom
مشهد شهرِ ترین ها است به طور مثال در اقتصاد و جذب گردشگر خارجی مشهد جزو ترین های ایران است و پوسان نیز همینگونه است. شهردار مشهد در دیدار با سفیر کرده جنوبی با اشاره به برنامه ریزی مدیریت شهری مشهد در راستای هوشمند شدن این شهر گفت: برای تحقق این امر آماده همکاری با شهرهای سئول و پوسان که در زمینه شهر هوشمند پیشرفت های قابل توجهی دارند هستیم....

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی عصر امروز در دیدار با یوجانگ هیان، سفیر کره جنوبی که در دفتر شهردار انجام شد، افزود: موضوعات ورزشی به ویژه فوتبال و برخی از موضوعات فرهنگی در سال های اخیر ارتباط میان ایرانی ها و کره ای ها را بیشتر کرده است.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری منتخب و نماینده مردم است، اظهار کرد: مردم مشهد علاقه مند هستند در یک دیپلماسی عمومی با کشورهای زیادی ارتباط داشته باشند که یکی از این کشورها کره جنوبی است. 
وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از 4 میلیون و 800 هزار گردشگر خارجی و بیش از 20 میلیون زائر به مشهد سفر کرده اند به همین دلیل مشهد یک شهر چند فرهنگی است و به همین لحاظ بیشترین تعداد گردشگر خارجی در میان شهرهای ایران به مشهد سفر می کنند.
کلائی ادامه داد: به دلیل تعداد زیاد زائر و گردشگر که به مشهد سفر می کنند و همچنین اقتصاد قوی مشهد به نوعی درگاهی با دنیای بیرون است. 
شهردار مشهد با اشاره به اینکه مشهد در حوزه هوشمندسازی یکی از پیشرفته ترین شهرهای ایران است، اظهار کرد: در این میان شهرهای سئول و به ویژه پوسان که از پیشرفت خوبی در بحث هوشمندسازی برخوردارند نیز می توانند همکاریهای دوجانبه ای به ویژه در بحث شهر هوشمند داشته باشند.
وی گفت: بر همین اساس از ارتباط میان شهرهای سئول و پوسان با شهر مشهد استقبال می کنیم و معتقدم مشترکات ما آنقدر زیاد هست که آقای سفیر به ایجاد کنسولگری کره جنوبی در شهر مشهد فکر کنند.
وی افزود: معتقدم در گام اول و در راستای مباحث شهر هوشمند و در حوزه مدیریت شهری متخصصان کره ای می توانند تجربیات خود را در اختیار کارشناسان ما بگذارند.
کلائی با بیان اینکه یکی از شهرهایی که به لحاظ جمعیت با شهر مشهد شباهت دارد، شهر پوسان کره جنوبی است، اضافه کرد: پوسان با 3.5 میلیون جمعیت دومین شهر کره جنوبی است و مشهد نیز با 3.5 میلیون جمعیت دومین شهر ایران است و در کنار آن حوزه هایی که مشهد در آن تمایل به پیشرفت دارد پوسان برنامه هایش را در همین مسیر پیشبرده است لذا پوسان و مشهد می توانند با هم خواهرخوانده شوند.
شهردار مشهد ادامه داد: در حوزه دیپلماسی شهری نیز مشهد فعالترین شهر ایران بوده و 8 سال است که عضو سازمان جهانی مترو پلیس هستیم لذا پیشنهاد می دهیم آقای سفیر موضوع خواهر خواندگی مشهد و پوسان را پیگیری کنند.
وی گفت: مشهد شهرِ ترین ها است به طور مثال در اقتصاد و جذب گردشگر خارجی مشهد جزو ترین های ایران است و پوسان نیز همینگونه است. 
وی افزود: ایجاد پرواز مستقیم میان ایران و کره جنوبی در حضور گردشگران تاثیر زیادی دارد اما آن چیز که تعیین کننده است علاقه مردم دو کشور به سفر به کره جنوبی و ایران است.

سفیر کره جنوبی در دیدار با شهردار مشهد؛ آماده همکاری با شهر مشهد در حوزه شهر هوشمند هستیم/ خواهر خواندگی پوسان و مشهد را پیگیری خواهم کرد

متاسفانه میان کره جنوبی و ایران پرواز مستقیم وجود ندارد که امیدواریم با برطرف شدن مشکلات، این پرواز برقرار شود که با این اتفاق تعداد زیادی از گردشگران کره ای به ایران از جمله مشهد سفر خواهند کرد.
آماده همکاری با شهر مشهد در حوزه شهر هوشمند هستیم/ خواهر خواندگی پوسان و مشهد را پیگیری خواهم کرد
سفیر کره جنوبی در دیدار با شهردار مشهد گفت: آماده همکاری با شهر مشهد در حوزه شهر هوشمند هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوجانگ هیان در دیدار با محمدرضا کلائی، شهردار مشهد با اشاره به این نکته که سالانه 26 میلیون کره ای به خارج از کره سفر می کنند، افزود: این نشاندهنده این است که کره ای ها سفر را دوست دارند و در این میان بیشترین سفرشان به کشورهای جنوب آسیا است.
وی اضافه کرد: متاسفانه من مسلمان نیستم اما با دیداری که از حرم امام رضا (ع) داشتم بسیار مجذوب آن شدم و برایم جالب بود که همین مورد می تواند جذابیت زیادی برای گردشگران کره ای داشته باشد.
وی با بیان اینکه ایران شهرها و مکانهای باستانی و دیدنی همچون مشهد، اصفهان و شیراز دارد، عنوان کرد: متاسفانه میان کره جنوبی و ایران پرواز مستقیم وجود ندارد که امیدواریم با برطرف شدن مشکلات، این پرواز برقرار شود که با این اتفاق تعداد زیادی از گردشگران کره ای به ایران از جمله مشهد سفر خواهند کرد.
یوجانگ هیان ادامه داد: در خصوص همکاری های دوجانبه در خصوص شهر هوشمند نیز شهرهای سئول و پوسان جزو بهترین شهرهای هوشمند هستند و چندی پیش نیز نسل 5G در کره جنوبی بکار گرفته شد لذا آماده همکاری با مشهد در زمینه شهر هوشمند هستیم.
سفیر کره جنوبی افزود: هر چند که برخی از مشکلات مانند تحریم وجود دارد اما مدیران جوان و توانمندی مانند شما می توانند این مشکلات را حل کنند.
وی گفت: در شهر پوسان خانه فرهنگی ایجاد کرده ایم که کشورهای آسیایی جنوبی در آن حضور دارند که از ایران نیز از جمله مشهد در آن حضور پیدا کنند.
سفیر کره جنوبی ادامه داد: موضوع خواهرخواندگی شهر مشهد با شهر پوسان را که از سوی شما پیشنهاد شد پیگیری خواهم کرد.
مجید خبیری 
آخرین ویرایش: یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic