اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا و تاکنون به کشورهای تاجیکستان - دوشنبه و افغانستان - کابل
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

ورزشی/ همه چیز برای حضور شش تیم برتر والیبال نشسته جهان در مسابقات پارا المپیک مشهد فراهم است + تصاویر

   |  شنبه 14 اردیبهشت 1398
align=bottom
دبیر اجرایی کمیته پارا المپیک گفت: خراسان رضوی بزودی میزبان مسابقات جهانی والیبال نشسته خواهد بود. هادی رضایی در مجمع انتخاب رئیس هیئت جانبازان و معلولین استان که با حضور رئیس این فدراسیون و مدیر کل ورزش استان برگزار شد، ضمن تبریک روز معلم اظهار کرد: امروز وضعیت ورزش جانبازان و معلولین در استان بهبود یافته است و تعامل با اداره کل ورزش و جوانان بیشتر شده است...

دبیر اجرایی کمیته پارا المپیک ادامه داد: باتوجه به اینکه به وعده‌هایی که داده شده عمل می‌شود فضا برای این ورزش در استان مناسب شده است، هیئت جانبازان و معلولین با دیگر هیئت‌های ورزشی متفاوت است رئیس هیئت باید از وضعیت ورزشکاران در این رشته شناخت کافی داشته باشد تا بتواند موثر واقع شود.

رئیس سابق هیئت جانبازان و معلولین خراسان رضوی بیان کرد: من کماکان در خدمت ورزش جانبازان و معلولین هستم و برای جامعه جانبازان و معلولین تلاش خواهم کرد.

رضایی در خصوص بازی های لیگ جهانی والیبال نشسته در خراسان رضوی نیز عنوان کرد: با توجه به اتفاقات اخیر و سیل در گلستان، میزبانی این مسابقات به خراسان رضوی واگذار شد که این استان در لیگ جهانی والیبال نشسته، میزبان ۶ تیم از بهترین های های والیبال نشسته دنیا خواهد بود، همچنین دور قبلی این مسابقات به میزبانی تبریز برگزار شد.

وی اضافه کرد: این میزبانی هزینه ای برای هیئت دربر ندارد تمامی هزینه ها از تیم های شرکت کننده گرفته شده و همچنین شهرداری مشهد نیز تمهیداتی را برای این مسابقات اندیشیده است.  / پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی

خبر دیگر در همین زمینه حاکی است:

مشهد میزبان لیگ جهانی والیبال نشسته

فرزاد فتاحی در مجمع انتخاب رئیس هیأت جانبازان و معلولین استان که با حضور رئیس این فدراسیون برگزار شد، ضمن تبریک روز کار و کارگر و روز معلم اظهار کرد: خوشبختانه ورزش جانبازان و معلولین در سطح کشور و عرصه های جهانی موفقیت های چشمگیری داشته و این موضوع ما را نسبت به آینده نیز امیدوارتر می‌کند.

وی افزود: انتخاب هادی رضایی به عنوان دبیر اجرایی کمیته پارا المپیک، اتفاق بسیار مبارکی برای استان بوده و خوشحالیم که پشتوانه بزرگی در این ورزش داریم.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ضمن تشکر از رضایی بابت تلاش‌هایی که در ورزش جانبازان و معلولین داشته ادامه داد: باید از این موقعیت در سطوح بین المللی استفاده کنیم، همچنین ما در سال جاری میزبان لیگ جهانی والیبال نشسته خواهیم بود و در این راستا با حضور کشور های دیگر در خراسان رضوی، گامی بزرگی در ورزش استان برداشته ایم.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: ما در سال ۹۸برنامه ریزی ها را در خصوص میزبانی های کشوری و بین المللی انجام داده ایم و امیدوارم استان را به پایگاه میزبانی های کشوری تبدیل کنیم.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده قطعا اتفاقات خوبی در ورزش استان رخ خواهد داد، همچنین برنامه ریزی ها در خصوص بازی های المپیک و پارا المپیک انجام شده و برای شناسایی بازیکنان مستعد جلسات متعددی را با هیأت های ورز‌شی برگزار کرده ایم.

فتاحی اضافه کرد‌: در مجموع ۲۷نفر در رشته های مختلف ورزشی شناسایی شدند که ۱۶نفر از آن ها از ورزشکاران جانباز و معلولین هستند.

وی اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده حقوق ماهیانه ۱میلیون تومان در شش ماهه اول سال برای ورزشکاران منتخب در نظر گرفته شده و در صورت کسب سهمیه حمایت اداره کل بیشتر نیز خواهد شد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: امکانات خوبی در خراسان رضوی داریم که در اختیار ورزشکاران جانباز و معلول استان قرار داده می شود، همچنین هیچ تفاوتی بین ورزشکاران المپیکی و پارا المپیکی قرار نمی‌دهیم.مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در پایان گفت: امیداوارم حاصل این مجمع منجر به رشد ورزش جانبازان و معلولین و جامعه ورزش استان شود.

آخرین ویرایش: شنبه 14 اردیبهشت 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic