برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی زیارت؛ خبر خوش برای زوار غیرایرانی بارگاه رضوی: ابطال دریافت «عوارض از گردشگران غیرایرانی» در مشهد + تحلیل فرهیخت

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران غیر ایرانی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. اندیشکده بین المللی فرهیخت ، ضمن تشکر و قدردانی از درایت و تدبیر استاندار جدید، فهیم و مدبر خراسان رضوی جناب آقای علیرضا رزم حسینی، مراتب خرسندی خود را از بابت حذف این مصوبه ی غیرقانونی، ظالمانه، نابخردانه و بلکه تبعیض آمیز و ناجوانمردانه و عجولانه شورای شهر اعلام داشته، امید است نمایندگان منتخب مردم برای مدیریت شهر، از ابطال این مصوبه غیرکارشناسی شده و شتاب آمیز، این درس را آموخته باشند که:... | چهارشنبه 10 بهمن 1397

دیپلماسی ...

دینی / شخصیتهای برجسته ادیان الهی با همکاری علمی 21 کشور جهان در مشهد گرد هم می آیند + گزارش های تصویری

   |  دوشنبه 8 بهمن 1397
align=bottom
رئیس شورای برنامه ریزی و علمی 'همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان' گفت: مشهد روزهای 10 و 11 بهمن ماه جاری در چارچوب نخستین دوره این همایش میزبان شخصیتهای برجسته ادیان الهی از سراسر دنیا است. آیت الله محمد هادی عبدخدایی روز دوشنبه در نشست خبری پیرامون برپایی نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان در مشهد افزود: تاکنون هشت پیش نشست ...
... در این ارتباط شامل چهار پیش نشست در هند، لبنان، اندونزی و مالزی و چهار پیش نشست در شهرهای قم، تهران، اصفهان و ارومیه برگزار شده است.
وی ادامه داد: در چارچوب نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان در مشهد شش پنل تخصصی با موضوعات خدامحوری در ادیان، عقلانیت و دیانت، محبت و عدالت، زندگی مسالمت آمیز در پرتو ادیان، تربیت دینی و چالشهای عصر معاصر و نیز حقوق بشر در ادیان الهی با حضور شخصیتهای برجسته ادیان اسلام، زرتشتی، مسیحیت و یهود از سراسر دنیا برپا می شود. 
رئیس شورای برنامه ریزی و علمی 'همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان' همچنین گفت: باز شدن باب گفت و گو بین ادیان مختلف و فریاد احقاق حقوق دینداران دنیا در مقابل اهانتهایی که توسط سکولاریسم به دیانت می شود، بزرگترین دستاورد این همایش خواهد بود. 
وی افزود: سه میلیارد نفر در جهان پیروان ادیان ابراهیمی هستند اما تاکنون در برابر همه اهانتهای صورت گرفته نسبت به ادیان هیچ فریادی در دنیا بلند نشده لذا همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان می تواند پیش درآمدی برای احقاق حقوق دینداران باشد. 

* امام رضا(ع) پرچمدار گفت و گوی ادیان 
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در این نشست خبری گفت: سفر امام رضا(ع) از مدینه به خراسان منشاء اصلی هویت ایرانی و میهن اسلامی بوده و امروز حرم مطهر آن حضرت ملجا هدایت بشر و پناهگاه آزادگان جهان است. 
حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: خرسندیم که در روزهای مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از کنار حرم مطهر رضوی در قالب برگزاری همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گو ادیان طنین توحید با حضور اندیشمندان اسلامی منعکس می شود. 
وی سیره امام رضا(ع) را گفت و گوی بین ادیان توصیف و بیان کرد: حرم مطهر رضوی نیز در طول سال علاوه بر پذیرش هزاران زائر مسلمان از اقصی نقاط جهان، شاهد حضور پیروان ادیان و مذاهب مختلف اسلامی در مناسبتهای مختلف است. 
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: مترقی ترین حقوق برای اقلیتهای دینی مربوط به حقوقی است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ذکر شده که نشانگر توجه و اهمیتی است که کشورمان نسبت به سایر ادیان ابراهیمی دارد. 
وی گفت: همه این موارد فرصتی فراهم آورده تا نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان با سازماندهی منسجم و گسترده و بهره گیری از نقطه نظرات برجسته اندیشمندان حوزه و دانشگاه با محوریت امام رضا(ع) در حرم مطهر آن امام همام برپا شود. 
حجت الاسلام گنابادی نژاد افزود: حرم نورانی امام رضا(ع) پایگاهی برای توسعه توحید و خداباوری با تاکید بر نقاط مشترک ادیان مختلف است و نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان در مشهد نیز تلاشی برای تحقق این مهم به شمار می رود. 
وی همچنین به برنامه رونمایی شش کتاب جدید در همایش اشاره و بیان کرد: این کتابها شامل 'آموزه محبت در اسلام و مسیحیت، شناخت هندسی عقلانیت و پژواک گفتمان رضوی در تمدن اسلامی، امام رضا(ع) در سفرنامه های اروپاییان و غیرمسلمانان، سبک زندگی فردی و اجتماعی در ادیان اسلام، مسیحیت و یهود، نقش گفت و گوی دینی در همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان، چکیده مقالات رسیده به همایش' هستند. 
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: 49 مقاله از پیش نشستهای برگزار شده داخل و خارج از کشور همایش، 144 چکیده مقاله از محل فراخوانهای منتشره و 121 مقاله کامل به دبیرخانه نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان ارائه شده است. این مقالات توسط پیروان ادیان زرتشتی، صابئین، یهود، مسیحیت و مسلمانان شیعه و سنی کشورهای ایران، الجزایر، پاکستان، اندونزی، فیلیپین، لبنان، هند، مالزی، کنیا، پروتوریا، عراق و سوریه نوشته شده اند. 

* همکاری 18 نهاد فرهنگی و علمی 
دبیر علمی نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان نیز در این نشست خبری گفت: 18 نهاد فرهنگی و علمی در داخل و خارج کشور مشارکت در برگزاری همایش و 21 کشور همکاری علمی با آن دارند. 
سید حمید علوی افزود: علاوه بر دارندگان مقاله، رهبران ادیان از اسپانیا، ایتالیا، مالت، یونان، تانزانیا، اتریش، روسیه و نیز سفیر واتیکان در جمهوری اسلامی ایران در این همایش حضور دارند. 
وی ادامه داد: نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان صبح روز چهارشنبه دهم بهمن ماه با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در تالار قدس حرم مطهر امام رضا(ع) و قرائت پیام مراجع عظام تقلید آغاز می شود. پنلهای تخصصی آن نیز عصر همان روز و همچنین صبح پنجشنبه 11 بهمن و اختتامیه آن عصر همین روز برگزار خواهد شد. 
دبیر علمی نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان همچنین 'افتتاح موزه ادیان در آستان قدس رضوی، نمایشگاه کتابهای خطی ادیان الهی، اجرای سرود سه زبانه با محتوای توحید و آموزه های مشترک ادیان ابراهیمی، ارائه نقاشی فاخر با موضوع مناظرات حضرت رضا(ع)، تجلیل از خانواده های شهدای ادیان، نمایشگاه 40 عکس برتر با موضوع همزیستی مسالمت آمیز ادیان در پرتو انقلاب اسلامی و بازدید میهمانان خارجی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی' را از برنامه های جنبی نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان در مشهد برشمرد. 


ایرنا
آخرین ویرایش: دوشنبه 8 بهمن 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»