برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی زیارت؛ خبر خوش برای زوار غیرایرانی بارگاه رضوی: ابطال دریافت «عوارض از گردشگران غیرایرانی» در مشهد + تحلیل فرهیخت

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران غیر ایرانی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. اندیشکده بین المللی فرهیخت ، ضمن تشکر و قدردانی از درایت و تدبیر استاندار جدید، فهیم و مدبر خراسان رضوی جناب آقای علیرضا رزم حسینی، مراتب خرسندی خود را از بابت حذف این مصوبه ی غیرقانونی، ظالمانه، نابخردانه و بلکه تبعیض آمیز و ناجوانمردانه و عجولانه شورای شهر اعلام داشته، امید است نمایندگان منتخب مردم برای مدیریت شهر، از ابطال این مصوبه غیرکارشناسی شده و شتاب آمیز، این درس را آموخته باشند که:... | چهارشنبه 10 بهمن 1397

دیپلماسی ...

شهری/ برگزیدگان جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن تقدیر شدند + دو گزارش تصویری متفاوت

   |  دوشنبه 24 دی 1397
align=bottom
طی مراسمی با حضور رییس و اعضای شورای شهر مدیران شهری و هنرمندان کارتونیست؛ برگزیدگان دومین جشنواره کاریکاتور جامعه ایمن تقدیر شدند/ آثار برگزیده در کتابی چاپ و به صورت عمومی در شهر و مدارس اکران می شوند یکی از سیاست های شورای شهر استفاده از تمامی ظرفیت ها برای ارتقا سطح ایمن جامعه است که یکی از این ابزارها هنر از جمله کارتون است که می تواند در ارتقا ایمنی تاثیر گذار باشد....
طی مراسمی و در اختتامیه دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن، برگزیدگان این جشنواره تجلیل شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجید ادیبی دبیر دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن در مراسم اختتامیه این جشنواره که امشب با حضور رییس و اعضای شورای شهر مشهد، مدیران شهری و تعدادی از هنرمندان کارتونیست شرکت کننده در این جشنواره در تالار شهر مشهد برگزار شد، گفت: اولین دوره جشنواره کارتون جامعه ایمن سال گذشته و با ارسال 1100 اثر از 45 کشور در مشهد برگزار شد.
وی افزود: با توجه به استقبال خوب کارتونیست ها از این جشنواره، برنامه ریزی برای برگزاری دومین دوره جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن انجام و پس از فراخوان 1700 اثر کارتون از 75 کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.
ادیبی با اشاره به اینکه استقبال خوب کارتونیست ها در سراسر جهان از این جشنواره نشان دهنده دغدغه هنرمندان کارتونیست نسبت به حوزه ایمنی و پیشگیری از بحران است، اضافه کرد: مدیریت شهری مشهد در نظر دارد برای ترویج و گسترش آموزش های حوزه ایمنی با استفاده از زبان هنر آثار برگزیده در این جشنواره را به صورت کتاب چاپ و این آثار را به صورت عمومی در شهر و مدارس اکران عمومی کند.

*اهدا تندیس و جایزه به برگزیدگان در سه بخش
در ادامه این مراسم مظفری عضو هیات داوران جشنواره نیز با بیان اینکه سطح آثار ارسالی به دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن بسیار بالا بود، اظهار کرد: آثاری که برای داوری انتخاب شد از سطح بالایی برخوردار بوده و داوران را در انتخاب با چالش روبرو کرد. 
وی تصریح کرد: در این جشنواره از برگزیدگان در سه بخش، اصلی، بخش کارتونیست های برتر ایرانی و بخش ویژه با موضوع زلزله در کلان شهرها تقدیر خواهد شد.

*هنر در زمینه آموزش شهروندان در رعایت ایمنی تاثیرگذار است
علیرضا شهریاری، عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اهمیت توجه به بحث ایمنی در جامعه گفت: عقل و منطق حکم می کند که به موضوع ایمنی و مقابله با بحران در جامعه به ویژه کلانشهری مانند مشهد توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی افزود: زبان هنر به ویژه کارتون می تواند با نشان دادن آثار مخرب بی توجهی به ساخت وسازهای ناایمن، در ترویج رعایت ایمنی در ساخت و سازها و انتخاب محل مناسب برای احداث بنا کمک کند.

*هنر ابزار فرهنگساز است
در ادامه این مراسم مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر نیز اظهار کرد: معتقدم هنر از جمله کارتون می تواند فرهنگساز باشد و در راستای آموزش مقابله با بحران و توجه به نکات ایمنی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
وی اضافه کرد: ما نیز به عنوان شورای شهر به این موضوع تاکید داریم که در بحث شهرسازی باید نکات ایمنی مورد توجه جدی قرار گرفته و ناهنجاری ها در ساخت وسازها کاهش پیدا کرده و رفع شود.
*ارتقا سطح ایمنی با هر ابزاری مورد توجه شورای شهر است
همچنین در ادامه این مراسم بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و رئیس کارگروه بحران و ایمنی شورای شهر مشهد گفت: یکی از سیاست های شورای شهر استفاده از تمامی ظرفیت ها برای ارتقا سطح ایمن جامعه است که یکی از این ابزارها هنر از جمله کارتون است که می تواند در ارتقا ایمنی تاثیر گذار باشد.
وی افزود: مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد تاکنون با برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری جشنواره های فیلم و کاریکاتور تلاش های زیادی را در راستای بالا بردن سطح آموزش های مورد نیاز مقابله با بحران انجام داده است.
*جشنواره کارتون جامعه ایمن را در راستای آموزش و فرهنگ سازی با زبان هنر برگزار کرده ایم
در ادامه مراسم اختتامیه دومین جشنواره بین المللی جامعه ایمن، امیر عزیزی سر پرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد نیز اظهارکرد: در دنیا بیشتر کنفرانس هایی که در رابطه با ایمنی و مقابله با بحران برگزار می شود برخی از آن را معمولا تنها کارشناسان و نخبگان می برند و کمتر به آموزش اقشار مختلف جامعه توجه می شود.
وی اضافه کرد: بر این اساس تصمیم گرفتیم که پیوست فرهنگی و هنری به هشتمین کنفرانس جامعه ایمن که قرار بود در مشهد برگزار شود بدهیم لذا پیشنهاد برگزاری جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن را ارائه دادیم که پذیرفته شد و اولین دوره آن را سال گذشته برگزار کردیم که با استقبال خوبی روبرو شد.
وی گفت: لذا تصمیم برگزاری دومین دوره این جشنواره را گرفتیم که این دوره نیز با استقابل بیشتری از سال گذشته روبرو شد لذا قصد داریم این جشنواره را به عنوان الگو به سایر شهرهای کشور نیز ارائه دهیم.
در پایان این مراسم از دو کتاب در رابطه به موضوع کارتون و جامعه ایمن و همچنین کارتونهایی از چهره شهردار و اعضای شورای شهر مشهد رونمایی و از برگزیدگان دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن با اهدا تندیس و جایزه نقدی تقدیر شد.
مجید خبیری
(نشست صمیمی هنرمندان کاریکاتوریست جشنواره بین المللی جامعه ایمن با مدیران شهری)آخرین ویرایش: سه شنبه 25 دی 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»