برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی زیارت؛ خبر خوش برای زوار غیرایرانی بارگاه رضوی: ابطال دریافت «عوارض از گردشگران غیرایرانی» در مشهد + تحلیل فرهیخت

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران غیر ایرانی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. اندیشکده بین المللی فرهیخت ، ضمن تشکر و قدردانی از درایت و تدبیر استاندار جدید، فهیم و مدبر خراسان رضوی جناب آقای علیرضا رزم حسینی، مراتب خرسندی خود را از بابت حذف این مصوبه ی غیرقانونی، ظالمانه، نابخردانه و بلکه تبعیض آمیز و ناجوانمردانه و عجولانه شورای شهر اعلام داشته، امید است نمایندگان منتخب مردم برای مدیریت شهر، از ابطال این مصوبه غیرکارشناسی شده و شتاب آمیز، این درس را آموخته باشند که:... | چهارشنبه 10 بهمن 1397

دیپلماسی ...

اجتماعی/ برپایی همایش بین‌المللی «اسوه‌های صبر» با حضور خانواده های شهدای حوزه بین‌الملل و غیر ایرانی جهان اسلام از کشورهای سوریه و نیجریه در در حرم مطهر رضوی

   |  شنبه 22 دی 1397
align=bottomهمزمان با سالروز میلاد حضرت زینب(س) همایش بین‌المللی اسوه‌های صبر در حرم مطهر رضوی برگزار شد. این همایش به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی، کانون خادمیاری خانواده شهدا و مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس و با حضور خانواده‌های معزز شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد. تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع)،...
... سخنرانی، نمایش آیینی گروه فرهنگی ترنم، مداحی و مرثیه‌خوانی، قرائت میثاق‌نامه و تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم از برنامه‌های این همایش بین‌ا‌لمللی بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی در این مراسم به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به جایگاه و شخصیت زن گفت: دین مبین اسلام تنها دینی است که برای زن شخصیت ویژه‌ای قائل است و در تمام مراحل زندگی یک زن از جمله دختر، همسر و مادری، او را به عنوان شخصیت مهمی در جامعه معرفی کرده است.
وی تصریح کرد: پنجم جمادی‌الاول مصادف با ولادت باسعادت حضرت زینب کبری(س) عقیله بنی‌هاشم است، بانوی بزرگی که حماسه سازی‌های شجاعانه، نطق‌های عارفانه و پیام‌رسانی‌های مبلغانه‌اش، ایشان را به قهرمان کربلا بدل کرده است.
تقدیر از خانواده شهدا
تقدیر و تجلیل از خانواده شهدای 8 سال دفاع مقدس و مدافع حرم  و شهدای حوزه بین‌الملل و غیر ایرانی جهان اسلام از کشورهای سوریه و نیجریه از جمله دختر خوانده شیخ زکزاکی و خانواده حسین الشهید و عباس الشهید از کشور سوریه از دیگر برنامه‌های این همایش بود.
زکیه زکزاکی خواهر 6 شهید و دختر خوانده ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر نهضت اسلامی نیجریه در این مراسم به تشریح اقدامت غیر انسانی دولت نیجریه علیه شیعیان این کشور پرداخت و گفت: ارتش نیجریه طبق اظهاراتی واهی مبنی بر اینکه شیعیان این کشور چندین روز پیش از این به رهبری شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی، رهبر نهضت اسلامی نیجریه به کاروان ژنرال توکور بوتای، رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور حمله کرده‌اند؛ اقدام به کشتار بیش از صدها نفر از شیعیان نیجریه در شهر زاریا مرکز شیعیان این کشور کرد. در همان ساعات نخست شیخ زکزاکی اقدامات را محکوم و آن دلایل واهی را تکذیب می‌کند.
وی ادامه داد: درست چند ساعت پس از این مصاحبه ارتش نیجریه به منزل پدرم حمله کرده و پس از به شهادت رساندن سه فرزند پسر و خواهرش، او و همسرش، را هم به رگبار گلوله بسته، سپس آنها را به مکانی نامعلوم منتقل کردند.
گفتنی است: در پایان این مراسم هدایای ویژه‌ای به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر اهدا شد.

گزارش دیگری حاکی است:

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی: اسلام تنها دینی ست که به زن شخصیت داده است

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی در همایش بین‌المللی اسوه‌های صبر که همزمان با میلاد با سعادت حضرت زینب(س) به همت مرکز امور بین‌الملل ،کانون خادمیاری خانواده شهدا و مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی، با حضور خانواده‌های معزز شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به جایگاه و شخصیت زن اشاره کرد.
وی گفت: دین مبین اسلام تنها دینی است که برای زن شخصیت ویژه‌ای قائل است و در تمام مراحل زندگی یک زن از جمله دختر، همسر و مادری، او را به عنوان شخصیت مهمی در جامعه معرفی کرده است.
راشد یزدی تصریح کرد: پنجم جمادی‌الاول مصادف با ولادت باسعادت حضرت زینب کبری(س) عقیله بنی‌هاشم است، بانوی بزرگی که حماسه سازی‌های شجاعانه، نطق‌های عارفانه و پیام‌رسانی‌های مبلغانه‌اش، ایشان را به قهرمان کربلا بدل کرده است.
این کارشناس مذهبی ادامه داد: خطبه آتشین حضرت زینب کبری در مجلس یزد نیز این بانوی بزرگ اسلام را در شجاعت، بصیرت و جسارت به مادرش حضرت فاطمه(س) تشبیه کردند، حضرت پس از قیام عاشورا وقتی که به همراه سرهای بریده شهدای کربلا به اسارت در مجلس یزید برده شد در حضور یزید سخنرانی مشهور و آتشینی کرد که یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین خطبه‌ها در دفاع از حقانیت امام حسین(ع) می‌باشد.
وی تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: ما به هر کس بخواهیم فرزند دختر و به هر کس که بخواهیم پسر عطا می‌کنیم. در ابتدا نام دختر و پس از آن پسر را مطرح کرده است. این تقدم و تأخر واژه‌ها در قرآن بر اساس وحی است و نشانگر اهمیت شخصیت برجسته زنان است.
راشد یزدی ادامه داد: در علم فیزیولوژیک ،جنین شناسی و ژنتیک ثابت شده است که تاثیر مادر در ساخت‌وساز و انتقال اخلاق بر فرزند بیشتر از پدر است.
وی تصریح کرد: زن دارای دو سلسله صفات همسری و مادری است. صفات نجابت، اصالت،عفت و... که مستقیما به فرزند منتقل می شود.
این کارشناس دینی با بیان اینکه فرزند نه ماه تمام در رحم مادر کلاس درس می‌بیند، گفت: اگر رحم مادر سالم باشد فرزند سالمی را به جامعه تحویل می‌دهد. اگر شخص با اخلاقی را می‌بینید یقین داشته باشید که مادرش با اخلاق بوده است. رفتار و اعمال مادر به فرزندان بویژه فرزند دختر منتقل می‌شود.
وی با بیان اینکه خداوند متعال در مرحله همسری نیز از زن طرفداری کرده است، گفت: در قرآن به مردان تاکید شده است که با همسران خود با خشونت رفتار نکنید و با آنان به نیکویی سخن بگویید.
گفتنی است: نمایش آیینی گروه فرهنگی ترنم، مداحی و مرثیه‌خوانی، قرائت میثاق‌نامه و تقدیر و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم از دیگر برنامه‌های این همایش بین‌ا‌لمللی بود.

آستان‌نیوز


آخرین ویرایش: شنبه 22 دی 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»