دیپلماسی❜ هنری/ درخشش محمدرضا محمدی فیلم‌ساز خراسانی با فیلم «نازپری» در جشنواره بین‌المللی فیلم جهانی برتر

  • بازدید: ۵۰۹
هنری/ درخشش محمدرضا محمدی فیلم‌ساز خراسانی با فیلم «نازپری» در جشنواره بین‌المللی فیلم جهانی برتر
اداره‌کل فرهنگ و ارشاد
فیلم‌ساز خراسانی تندیس جشنواره بین‌المللی را کسب کرد
مشهد-ایرنا- مدیر دفتر انجمن سینمای جوانان در خراسان رضوی گفت: فیلم کوتاه "نازپری" به نویسندگی و کارگردانی "محمدرضا محمدی" برنده تندیس طلوع آفتاب (sunrise) بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم جهانی برتر شد.
سید وحید سید حسینی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: جشنواره بین المللی فیلم جهانی برتر ( Better World Film Festival)  تمرکز بر فیلمهایی دارد که مضمون آنها تلاشی برای داشتن جهانی بهتر است.
وی بیان کرد: فیلم کوتاه نازپری با الهام از فیلم مشهور "طلوع" به کارگردانی "فریدریش ویلهلم مورنائو" در این جشنواره به تازگی به نمایش درآمد و توانست تندیس طلوع آفتاب را دریافت کند.
حسینی ادامه داد: این فیلم روایتگر داستان دختر افغانستانی است که تلاش می کند مانع از ازدواج اجباری اش شود.
وی اضافه کرد: کارگردان فیلم "نازپری" محمدرضا محمدی از هنرجویان افغانستانی دوره فیلمسازی انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی در سال ۱۳۹۳ است.
راهیابی ۲ فیلم کوتاه از خراسان رضوی به جشنواره فیلم کوتاه تهران
مدیر دفتر انجمن سینمای جوانان در خراسان رضوی از راهیابی ۲ فیلم کوتاه از این استان به بخش فیلمهای تجربی سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران خبر داد.
حسینی افزود: از ۱۳ فیلم تجربی راه یافته به این جشنواره؛ فیلم "۲۱۳۲ نفر می بینند" به کارگردانی کمیل سهیلی و تهیه کنندگی امیر اطهار سهیلی و مسعود سهیلی از مشهد و فیلم "پرواز" به کارگردانی و تهیه کنندگی سمیرا قمبریان از تربت حیدریه برای رقابت در این رویداد مورد پذیرش قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار از ۲۷ مهرماه تا ۲ آبانماه امسال برگزار می شود.
سایر عوامل سازنده فیلم کوتاه "نازپری" شامل محمدرضا محمدی(تهیه کننده)، رضا دیدار(مدیر فیلمبرداری)، هادی شیبانی(تدوینگر)، محمدجواد قربانی (صدابردار)، سهراب سلطانی (مدیر تولید)، مصطفی ملک (صدا گذار)، فاطمه محمدی( تدارکات) و مرتضی عادل سحرخیز (اصلاح رنگ) هستند، "نازنین عسگری، فاطمه شیرازی، سید حسین حسینی، لطیفه موسوی نژاد، فیروز جفایی، هانا رضازاده و صفورا رحمانی" بازیگران این فیلم عنوان شده‌اند.

:: لینک کوتاه مطلب :: farhikhtt.ir/post/1871


Share
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

پرونده ی خبری ویژه

جشنواره رسانه خورشید تهران ⚠️️ بدترین اتفاق سال
جشنواره بین المللی رسانه خورشید


رویدادهای غیر بین المللی

همه شرح

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان، شرکت کننده یا داور خارجی در گزارش ها، اخبار، فیلم ها و یا گزارش های تصویری منتشره و... ارائه نشده است!


تارنمای فرهیخت

آمارها و بازدیدها