اندیشکده بین المللی فرهیخت

۱۳ سال مستنـــدنگار و دیـــده بان توسعه روابط خارجی مشــــهد

مرجع علمی ارزیابی و سنجش ۲۲ دیپلماسی در خراسان رضوی
ره آورد تلاش خادمان بین المللی رضوی در ایران و جهان اسلام

يكشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰، ۰۴:۵۶ ب.ظ

دیپلماسی اخبار: مدیریت جدید روابط عمومی و بین الملل منصوب شد

  • ۱۷۶
طی مراسمی علی حامد مقدم به عنوان مدیر روابط عمومی وبین الملل شهرداری مشهد معرفی شدو از تلا ش های سید علی میر نجاتی تقدیر و تشکر شد.به گزارش روابط عمومی وبین الملل شهرداری مشهد مهندس سید محمد پژمان شهردار مشهد بر برنامه ریزی جهت ارتباط نزدیک بین مردم ومدیران شهرداری تاکید وتصریح کرد : با توجه به اینکه شهرداری نهادی اجتماعی است ،این نهادباید تعاملات اجتماعی گسترده ووسیع با شهروندان داشته باشد وبتواند این پیوند را تعمیق ونهادینه نماید.وی مهمترین سرمایه اجتماعی یک نهاد اجتماعی مانند شهرداری را اعتماد مردم دانست وگفت : باید تلاش کنیم تا ضمن جلب اعتماد مردم خود را به رتبه های بالا از دید شهروندان برسانیم وموجبات رضایتمندی آنان را فراهم کنیم .به گفته پژمان شهرداری نهادی است که جهت رفع خواسته ها و احتیاجات زندگی شهر نشینی شهروندان ایجاد شده ولازم است که با بهره گیری از نظرات شهروندان اولویت برنامه ها طبقه بندی شود.شهردار ادامه داد: برای تحقق این امر بایستی با تعامل نزدیک با شهروندان واجرای نظر‌سنجی‌های علمی در دوره های معین وانعکاس آن به مدیران اقدام شود.وی با اشاره به گستردگی ووظایف متعدد شهرداری و عزم جدی مجموعه مدیریت شهری برای جلب رضایت‌مندی شهروندان گفت: یکی از مهمترین فلسفه‌های وجودی ما خدمت به مردم است و این خدمت باید بی‌منت باشد.پژمان با بیان ضرورت استفاده از مشارکت شهروندان در اداره شهرگفت: سامانه 137 روابط عمومی می تواند زمینه ساز مناسبی برای مشارکت شهروندان وهدایت در رفع مشکلات ومعضلات شهری و دریافت دید گاه ها و نقطه نظرات انان ودر نهایت خدمت رسانی مطلوب‌تر به شهروندان شود .مهندس پژمان اظهار داشت: باتوجه به این برخی از مناطق شهری مشهد از لحاظ وسعت وتمرکز جمعیتی معادل برخی از شهر های کشور است و با اجرای طرح ناحیه محوری درچندی پیش ارایه خدمات در نزدیک ترین سطح دسترسی مردم قرار گرفت.وی افزود: هرچه محلی تر پیش یرویم ، امکان اصلاح برنامه بیشتر بوده وزمینه های مشارکت حداکثری شهروندان فراهم میشودوی با تاکید بر اهمیت نقش رسانه ها و همکاری نزدیک وتعامل مناسب با آنها، آگاهی بخشی به شهروندان از فعالیت ها وخدمات شهرداری ونیز انتقال نظرات شهروندان به مدیریت شهری را ضروری خواند.وی از روزنامه شدن نشریه شهر آرا خبر داد وگفت : نشریه شهر آرا که تا کنون بصورت هفتگی منتشر می شده بزودی بصورت روزانه منتشر خواهد شد.وی همچنین خطاب به مدیر جدید روابط عمومی وبین الملل شهرداری مشهد بر بهر ه گیری از ظرفیت ها و توان کاری کارشنا سان و کار کنا ن شهرداری وصاحبان نظران بربهر ه گیری از مراکز علمی ، فر هنگی وانجمن های مردمی وپرهیز از تصدی گری وانعکاس خدمات شهرداری به شهروندان به صورت مستمر ودر اشکال مختلف تا کید کرد.
نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پوستر آغاز تاجگذاری امام زمان علیه السلام

میهمان فرهیخت

همه آخرین میهمانان خارجی

میهمانان فرهیخت عنوان بخشی است که آخرین و جدیدترین میهمانان غیر ایرانی حضور یافته در مشهد دوست داشتنی را در بخش های مختلف دیپلماسی رصد کرده و در این قسمت درج می کند. از خاطر نبریم که حتی در شرایط کرونایی کشور و منطقه، مشهدالرضا همه روزه پذیرای میهمانان غیر ایرانی فراوانی از کشورهای مختلف است که همه ی آنا چون به نوعی زائر بارگاه منور رضوی به شمار می آیند، شایسته ی تکریم و احترامند.


/ سید جعفر الموسوی تولیت عتبه مقدسه حسینی در کربلا
/ سید جعفر الموسوی تولیت عتبه مقدسه حسینی در کربلا
تاریخ سفر:جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

/ مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق
/ مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق
تاریخ سفر: دوشنبه, ۲۲ شهریور ۱۴۰۰

رویدادهای غیر بین المللی

همه توضیح بیشتر

توضیح : رویدادهای فهرست شده در این بخش، رخدادهایی است که عنوان «بین المللی» دارند، اما حائز شرایط اطلاق عنوان «بین الملل» نیستند. به عنوان مثال فقط یک کشور خارجی در آن رویداد مشارکت دارد که باید از عنوان دوجانبه استفاده کرد ، یا آن رویداد،، فاقد فراخوان بین المللی بوده و یا این که هیچ مستندی دال بر وجود حداقل یک میهمان خارجی در گزارش ها و اخبار و گزارش های تصویری و... آن نشده است!


گلایه های فرهیخت

مشاهده همه گلایه چرا؟

گلایه های فرهیخت در پی رصد آن دسته از رویدادهایی است که به راحتی امکان برپایی آنها با «رویکرد بین المللی» وجود داشت (یا می توانست وجود داشته باشد) و دست اندرکاران می توانستند به راحتی و سهولت و سرعت و حتی با صرف کمترین هزینه چه از نظر مالی و چه از نظر زمان و فرصت، این رویداد یا اتفاق مبارک را نه در سطح نازل «ملی» بلکه در سطح «بین المللی» برگزار نمایند! یا اگر خوشبختانه آن رویداد مد نظر، با «رویکرد بین المللی» برپا شده، اما توقع و انتظار دیگری می رفت که نسبت به آن سهل انگاری یا کم توجهی و کم لطفی شده که شرح بیشتر هر موضوع به تناسب محتوا، در ابتدای هر پست اشاره شده است. شما مخاطب فرهیخته نیز می توانید خادم بین المللی رضوی باشید و با اطلاع رسانی انتظارات و توقعات و گلایه های خود، ما را در انجام این رسالت مهم یاری رسانید. سپاس


مشاهیر فرهیخت

همه چهره های ماندگار

مشاهیر فرهیخت آن دسته از مشاهیر، مفاخر و چهره های ماندگاری که در زمینه های مختلف و رشته های گوناگون به هر شکل و نحوی در داخل و یا خارج از کشور، حائز رتبه ها و افتخارات ارزشمندی با رویکرد بین المللی شده و زاده ی مشهد و یا خراسان رضوی نیز هستند، در این بخش ضمن معرفی، مورد تقدیر و تحسین واقع می شوند. شما فرهیخته ی گرامی در صورتی که با این مشاهیر و مفاخر آشنایی دارید، خواهشمندیم با معرفی آنان به اندیشکده، ما را در این رسالت گرانسنگ یاری فرمایید.


/ دکتر بابک عظیمی ثانوی، پژوهشگر پسادکتری گروه مدیریت ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد
/ دکتر بابک عظیمی ثانوی، پژوهشگر پسادکتری گروه مدیریت ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد
شنبه, ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

/ سیده ویدا حلیمیان بانوی کماندار و افتخارآفرین خراسان رضوی
/ سیده ویدا حلیمیان بانوی کماندار و افتخارآفرین خراسان رضوی
چهارشنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۰

همسایگان فرهیخت

چرا همسایگان شرقی مهم اند؟

یادآوری:ضرورت آشنایی با تعاملات همه جانبه با دو کشور همسایه ی شرقی «افغانستان» و «پاکستان» بر کسی پوشیده نیست! فقط یک مورد به عنوان مثال، مادامی که ۷۰ درصد سرمایه‌ گذاران خارجی استان، افغانستانی ها هستند و ۶۰ درصد حجم سرمایه ‌گذاری استان هم (با ۴۴.۵ میلیون دلار) متعلق به آنان هست. همچنین از ۲۵ طرح گردشگری استان، ۱۸ طرح یعنی بیش از نیمی از آن توسط سرمایه گذاران افغانستانی شکل گرفته است، آن موقع به اهمیت بازکردن حساب ویژه برای مناسبات استان با این دو کشور همسایه ی شرقی بویژه در عرصه ی دیپلماسی اقتصادی پی خواهیم برد.


جستجو / خبرنامه خودکار

اگر فرصت نمی کنید هر روز به سایت سر بزنید، می توانید نشانی ایمیل خود را ثبت کنید تا آخرین مطالب، روزانه و به طور خودکار برایتان ایمیل شود.

آمار و اطلاعات فرهیخت

  • تعداد موضوعات و سرفصل ها پژوهشی: دقیقاً دویست موضوع
  • تعداد کل رویدادها و تعاملات ثبت شده: ۶۱۸۰
  • شمار ویدئوها: ۲۹۰ کلیپ با ۸۴.۰۰۰ بازدید