اندیشکده بین المللی فرهیخت
رصدگاه توسعه روابط خارجی مشهد
درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی مشهد

www.farhikhtt.ir

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»

حسن بهره برداری اداره روابط خارجی شهرداری مشهد» بویژه تدبیر دکتر «حسین کشیری» از سفر هیئت اقتصادی مالزی به مشهد به دعوت سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی و تدارک دیدارهای متعدد برای آنان از ملاقات با شهردار مشهد تا مهندس کیانی قابل تقدیر است. لذا به سهم خود از اداره کل:

روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش، پژوهش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

برگزاری دیدار مشاور وزیر علوم کشور عراق با مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه همچنین دیدار مسئولان و استادان دانشگاه راپرین اقلیم کردستان عراق با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از جمله اقدامات ارزشمند و تحسین برانگیزی است که ما را به تکریم و تعظیم وا می دارد. لذا به سهم خود از:

دانشگاه فردوسی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا» و با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

هم افزایی توانمندی ها و ظرفیت های دو ارگان فعال در رویکرد بین المللی شهر، یعنی نمایشگاه بین المللی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رویداد ارزشمند برپایی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد را رقم زده است. لذا به سهم خود از :

نمایشگاه بین المللی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری با اولویت تکریم «زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با تدارک و برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای برپایی این نمایشگاه پس از یک دهه توقف همراه با چهار همایش جنبی براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از :

اداره کل گردشگری خراسان رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!


457
دیپلماسی گردشگری
جایگاه چهارم


مشاهده تمامی پست ها

517
دیپلماسی زیارت
جایگاه سوم


مشاهده تمامی پست ها

517
دیپلماسی دانشگاهی
جایگاه دوم


مشاهده تمامی پست ها

624
دیپلماسی اقتصادی
رتبه نخست


مشاهده تمامی پست ها

سه روز تا گشایش بیمارستان تخصصی بینا در مشهد؛ فرصتی ارزشمند برای جذب و توسعه گردشگران سلامت از کشورهای خارجی

   |  سه شنبه 30 مرداد 1397
align=bottom
رئیس بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا: بیمارستان تخصصی بینا، فرصت مناسبی برای جذب گردشگران سلامت است. رئیس بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا گفت: با توجه به اینکه ایران در زمینه چشم‌پزشکی همپای تکنولوژی‌های پیشرفته دنیاست، می‌توانیم از خدمات این دانش برای توسعه اقتصادی و بین‌المللی در زمینه گردشگری سلامت بهره‌مند شویم. دکتر علیرضا اسماعیلی....
... در نشست خبری بیمارستان چشم‌پزشکی بینا، که در محل این بیمارستان برگزار شد، اظهار کرد: این بیمارستان درهفت طبقه، در زمینی به عرض 2000 متر با 9500 متر زیربنا ساخته شده است طبقه نخست بیمارستان شامل 10 کلینیک‌ سرپایی چشم است که در سه سطح، بیماران معاینه می‌شوند. در بخش پاراکلینیک بیمارستان، بینایی‌سنجی انجام می‌شود. در این بخش، یونیت‌ها به‌صورت مجزا طراحی شده است تا بیماران بتوانند به‌راحتی با فرد معاینه‌کننده در ارتباط باشند و تمام معاینات اولیه چشم در این بخش انجام می‌شود. گفتنی است که این بخش، دارای هفت یونیت است و همه خدمات در این زمینه به صورت اتومات انجام می‌شود. باید توجه داشت که همه انواع عمل‌های چشم‌پزشکی در بیمارستان صورت می‌گیرد. 

وی افزود: در بخش تصویربرداری بیمارستان، تصویربرداری از تمامی بخش‌های چشم با پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا از قسمت‌های مختلف، قدام تا خلف چشم تصویربرداری می‌شود، بنابراین تمام تست‌های بینایی بیماران با کمترین زمان انجام خواهد گرفت. بخش بستری، محیطی بسیار مناسب برای بیماران دارد. در بیمارستان تقریبا اتاق عمومی وجود ندارد اتاق‌های بیمارستان به صورت یک یا دوتخته است همچنین همه اتاق‌ها دارای امکانات سرویس بهداشتی و تلویزیون‌های مداربسته است به‌طورکلی 19 اتاق در بیمارستان وجود دارد، این اتاق‌ها دارای امکانات و استانداردهای روز دنیا هستند.

اسماعیلی با بیان اینکه «اتاق‌های عمل‌ بیمارستان، دارای دیوارهای نانو و ضدباکتریال است» تشریح کرد: دستگاه‌های این اتاق‌ها از بهترین دستگاه‌های پیشرفته دنیا بوده و دقت بسیار زیادی را برای جراح فراهم می‌کند. به‌طورکلی  شش اتاق عمل برای جراحی‌های معمولی و دو اتاق عمل برای جراحی‌های لیزر داریم. این دستگاه‌ها برش‌های بسیار دقیقی برای درمان‌های گوناگون چون قوز قرنیه را انجام می‌دهند. باید توجه داشت که همه نوع عمل‌های جراحی چشم در بیمارستان بینا انجام می‌شود. همچنین در این بیمارستان گردشگران سلامت بسیار زیادی از کشورهای حوزه‌ خلیج فارس و دیگر شهرهای کشور خواهیم داشت. 
 
رئیس بیمارستان چشم‌پزشکی بینا با اشاره به افتتاح بیمارستان در دوم شهریورماه خاطرنشان کرد: فعالیت و برنامه‌ریزی ما برای احداث بیمارستان، از سال 1390 آغاز شد گروهی از چشم پزشکان با توجه به نیازی که در توسعه خدمات چشم پزشکی در استان و شرق مشهد احساس می‌شد، تصمیم به خرید زمین وساخت بیمارستانی تخصصی در زمینه چشم‌پزشکی گرفتیم. پروژه از سال ۹۱ آغاز شد و آبان‌ماه ۹۲ فعالیت ساخت آغاز شد. هدف از ساخت چنین بیمارستانی، توسعه خدمات چشم پزشکی در فضایی است که حقوق و کرامت انسانی بیمار در آن رعایت شود.

وی تصریح کرد: تلاش شده که تکنولوژی‌های برتر چشم‌پزشکی را در بیمارستان بینا فراهم کنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم. با توجه به پتانسیلی که شهر مشهد به‌دلیل وجود حرم دارد، شیعیان از کشورهای گوناگونی به این شهر می‌آیند، بنابراین می‌‍توانیم از گردشگران سلامت استفاده بهره‌مند شویم. با توجه به اینکه ایران در زمینه چشم‌پزشکی همپای تکنولوژی‌های پیشرفته دنیا است، می‌توانیم از خدمات این دانش برای توسعه اقتصادی و بین‌المللی در زمینه گردشگری سلامت بهره‌مند شویم.

 اسماعیلی با اشاره به اشتغال‌زایی بیمارستان بینا در شهر مشهد تشریح کرد: ساخت بیمارستان، اشتغال‌زایی بسیار خوبی ایجاد کرده است. ما ۲۵۰ نفر کادر درمان در بیمارستان داریم، از سویی دیگر برای۵۰۰ نفر هم به صورت غیرمسقیم اشتغال‌زایی شده است. نکته مهم دیگر این است که بیمارستان بینا تنها بیمارستان چشم پزشکی خصوصی در شرق کشور است. درواقع تنها 3 بیمارستان‌ تک‌تخصصی حوزه چشم  در تهران و یکی در شیراز وجود دارد نکته دیگر این است که بیمارستان خاتم‌الانبیا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده و در بخش دولتی ارائه خدمات می‌کند.

رئیس بیمارستان چشم پزشکی بینا ادامه داد: یکی از رویکردهای ما در زمینه حمایت از کالای ایرانی، این بوده که برای ساخت بیمارستان از امکانات داخل کشور استفاده شود، بنابراین در تمام مراحل ساخت ساختمان از کالا و تجهیزات ایرانی استفاده کرده‌ایم. برای نمونه در تاسیسات، از سیستم‌های هواساز ساخت کشور استفاده شده است. درواقع حدود 70 درصد تاسیسات ساختمان بیمارستان از تجهیزات ایرانی استفاده شده از سویی دیگر 70 درصد بخش تجهیزات جنرال پزشکی ایرانی است، تخت‌ها و هتلینگ بیمارستان ایرانی است. متأسفانه در زمینه تجهیزات چشم پزشکی به دلیل ضعفی که کالاهای ایرانی دارند، بخش عمده تجهیزات چشم پزشکی از کشورهای آلمان، آمریکا و ژاپن وارد می‌شود.
 
وی در رابطه با برنامه‌هایی که برای جذب گردشگر سلامت دارند، توضیح داد: نخستین مسأله‌ای که در زمینه گردشگر سلامت باید مورد توجه قرار گیرد، نوع خدماتی و کیفیت کالاهایی است که در حیطه پزشکی به بیماران ارائه می‌شود. از سویی دیگر هماهنگی ساختار و ساختمان بیمارستان با استانداردهای روز دنیا می‌تواند عاملی در جذب گردشگران سلامت باشد. نکته اینجاست که اشکالات و ضعف‌هایی که در بیمارستان وجود داشته با نظارت‌های مناسب برطرف شده است. یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در جذب گردشگران سلامت مؤثر باشد، نوع خدمات پزشکی است درواقع بایستی در زمینه خدماتی که کشورهای منطقه نمی‌توانند به بیماران خود ارائه دهند، سرمایه‌گذاری کنیم که یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها در رابطه با پیوند قرنیه و جراحی‌های آب مروارید با دستگاه‌های لیزر بوده است.

ایسناگزارش دیگر از قدس آنلاین در همین زمینه حاکی است:

در مشهد افتتاح می‌شود:  نخستین بیمارستان خصوصی و تخصصی چشم‌پزشکی شرق کشور

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی خصوصی بینا در منطقه شرق کشور همزمان با اولین روز هفته دولت نخستین بیمارستان خصوصی چشم پزشکی شرق کشور (بینا) با حضور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افتتاح میشود.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین ،علیرضا اسماعیلی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا که توسط بخش خصوصی در زمینی با زیربنای 2500 متر در 7 طبقه و با بودجه 50 میلیارد تومانی ساخته شده است در روز جمعه 2 شهریور ماه 97 و همزمان با آغاز هفته دولت و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‌شود.

وی افزود: زمین این مرکز درمانی در دی  ماه سال 91 خریداری شد و کار ساخت آن از آبان ماه سال 92 آغاز شد و ظرف مدت 5 سال کار ساخت این مرکز درمانی به طول انجامید؛ البته قرار بود این مرکز در دهه فجر سال 96 افتتاح شود و تاخیر 8 ماهه آن به علت مشکلات ارزی و تحریم‌ها بود و در زمان معین بیش از 80 درصد اقدامات انجام شده بود.

مدیرعامل بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا با بیان اینکه بالغ بر 700 ویزیت را در این مرکز درمانی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در این بیمارستان که اولین مرکز درمانی خصوصی چشم‌پزشکی شرق کشور 7 یونیت چشم‌پزشکی به‌صورت اتومات دایر شده و معاینه اولیه بیمار در این یونیت‌ها، فرد بیمار جهت درمان تحویل پزشک می‌شود و پیش از این دو مرکز تهران و شیراز دایر شده بود و مشهد در کنار این مرکز درمانی، بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی خاتم‌الانبیاء(ص) را هم دارد که مربوط به بخش دولتی است.

اسماعیلی با اشاره به تجهیزات درمانی این مرکز درمانی، تصریح کرد: تعداد 32 تخت در 8 اتاق عمل جراحی و لیزر دایر شده است و تعداد 19 اتاق بستری در بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا داریم که از این تعداد 5 اتاق یک تخته و 14 اتاق دو تخته است و امکانات درمانی در حد استانداردهای روز و درجه یک جهان است.

وی تاکید کرد: برنامه ویژه‌ای در بحث توریست درمانی و گردشگری سلامت داریم و پیش‌بینی ما این است که بیش از 40 درصد مراجعه‌کنندگان گردشگران سلامت باشند.

مدیرعامل بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا با اشاره به اینکه تمامی ابنیه و تجهیزات این مرکز درمانی ایرانی است، گفت: بیش از 70 درصد این تجهیزات ایرانی بوده و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، به این فرمان معظم‌له توجه ویژه شده است و 30 درصد مابقی به علت ضعف موجود کشور در حوزه تجهیزات تخصصی چشم‌پزشکی بوده است.

اسماعیلی گفت: هزینه خدمات تعرفه‌های مصوب بخش خصوصی بوده و با تمامی بیمه‌ها قرارداد منعقد شده و خدمات ویژه نیز به مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) ارائه می‌شود و در بخش ارزیابی تخفیف‌های صفر تا 100 درصدی لحاظ می‌شود تا هیچ بیماری به دلیل مسائل مالی از درمان باز نماند.

در این نشست نفیسه یعقوبی، رئیس هیئت مدیره بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا، اظهار داشت: هر عمل چشمی در ایران قابل انجام است و کشورمان یکی از کشورهایی بوده که برترین متخصصان و جراحان چشم‌پزشکی جهان را دارد.

وی افزود: در این مرکز درمانی 6 اتاق عمل با تجهیزات نانو و دستگاه‌های روز چشم‌پزشکی با آخرین دانش‌ها و تخصص‌های روز دنیا برای بیماری‌های قرنیه، آب مروارید و دیگر بیماری‌های چشمی فراهم است و هم رده با بیمارستان‌های مجهز و روز دنیا است.

همچنین علی‌اصغر انجیدنی، معاون نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار داشت: 70 درصد تخت‌های بستری مشهد خصوصی و 30 درصد دولتی است و خدمات مراکز خصوصی زیر نظر این دانشگاه ارائه می‌شود و تمامی بخش‌های بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا مورد تایید است.

وی افزود: اورژانس بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا مشکل بیماران غرب مشهد را برطرف می‌کند و نیازی به حضور در بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) نیست.از ابتدای شهریور ماه 97 تنها بیمارستان‌هایی که دارای ipdهای لازم و قانونی را دارند مجوز پذیرش گردشگران سلامت را دارند و تاکنون ipd تعداد 12 بیمارستان خصوصی مشهد تایید شده است.

انجیدنی گفت: در بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) 125 تخت و در بیمارستان بینا 32 تخت و در مجموع 157 تخت در دو مرکز درمانی تخصصی چشم‌پزشکی مشهد فعال است و با توجه به اینکه اکثر بیماران چشم به‌صورت سرپایی مداوا می‌شوند نیازی به افزایش تخت‌ها نیست.کلینیک ویژه بانک چشم مشهد در داخل دانشگاه دایر شده در روز عید سعید قربان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‌شود و پس از آن افتتاح بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا را با حضور مقام عالی وزارت خواهیم داشت.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً «دیپلماسی ها» با علامت دایره تیره در این بخش متمایز شده اند.

اخبار 2869    بین الملل 2244    آسیا 2018    برنامه های بین المللی/داخل و خارج 817 دیپلماسی اقتصادی 624    دیپلماسی دانشگاهی 517    دیپلماسی زیارت و زائر رضوی 517    افتخارات 462    دیپلماسی گردشگری 457    دیپلماسی فرهنگی 382    دیپلماسی علمی 373    اروپا 368    میهمان/میهمانان خارجی 349    دیپلماسی آموزشی 338    دیپلماسی مذهب، دین و قرآن 330    جهان اسلام 338    آیا می دانید که مشهد... 300    دانشگاه فردوسی مشهد 289    شهرداری مشهد 279    دیپلماسی نمایشگاهی 264    سرمایه گذاری 243    استانداری خراسان رضوی 216    صادرات و واردات 198    پاکستان 189    آستان قدس رضوی 182    عراق 179    تصاویر / گزارش های تصویری 176    هنری 175    استاندار 163    افغانستان 161    دیپلماسی ورزشی 151    حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی 141 دیپلماسی سیاسی 142    دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت 142    مشهد 2017 139    دیپلماسی عمومی و شهری 138    آفریقا 134    اجتماعی 127    نمایشگاه بین المللی مشهد 119    سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول 104    سرمایه گذاری خارجی 101    پایتخت معنوی ایران 98    فرودگاه بین المللی مشهد 84    آمریکا 78    قابل الگوگیری یا استفاده در مشهد 76 شهردار مشهد 76    ایده های جدید 72    جشنواره بین المللی امام رضا(ع) 72    مقالات علمی 69    صنعتی 67    سازمان های بین المللی مرتبط 67    چین 63    اداره کل روابط خارجی شهرداری مشهد 61 دانشگاه علوم پزشکی مشهد 60    مصاحبه 56    ملاقات و دیدارها و نشست ها 54    پیشنهادات 52    عتبات عالیات، قبور ائمه 51    سایر کشورها 47    اتباع و مهاجران خارجی 46    ترکیه 46    اقیانوسیه 44    حوزوی 44    فضای سبز و پارکها 44    شهری 42    ترکمنستان 42    بانوان 41    روسیه 40    حمل و نقل درون شهری و ترافیک 40 خواهر خواندگی 37    آیا می دانید که در ایران/دنیا 36 رسانه ای 36    نقاط قوت شهری 36    توافقنامه ها و تفاهم ها 35    بازیافت و تبدیل مواد 35    هندوستان 33    فناوری های نوین و کارآفرین 32    زبان و ادبیات فارسی 31    قطار شهری و منوریل 31    گلایه ها و انتقادات 30    شهرسازی و معماری 30    نقاط ضعف شهری 29    اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان 26    تاجیکستان 25    عمران، ساختمان و پلها و معابر 25    آلمان 24    شهرداریهای کشور 24    پایتخت فرهنگی جهان اسلام 22    وزارت امور خارجه یا دفتر شمال شرق 22 شورای اسلامی شهر 22    محیط زیست 22    قرقیزستان 22    متروپلیس 22    اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان 20    لبنان 19    سوریه 19    مناطق آزاد، بازارچه ها و گمرک مرزی استان 19    دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 18    انرژی، گاز، آب، برق 18    جامعه المصطفی العالمیه 17    تاریخی و تمدنی 16    سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی 15    بیمارستان فوق تخصصی رضوی 15    مالزی 14    ژاپن 13    دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 13    موزه ها و گالری ها 12    اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 12 فرانسه 12    پژوهشی 11    انقلاب، شهدا و ایثارگران 10    کشاورزی 10    ازبکستان 9    خدمات و نظافت شهری 9    مدیریت بحران 8    عربستان 8    قزاقستان 8    تحلیل 7    انتصاب 7    اداره کل ورزش و جوانان استان 7    ادبی 7    تشریفات بین الملل 7    کویت 7    بحرین 7    راه آهن و قطار بین شهری 6    امارات، دبی 6    مشهد 2018 5    استارتاپ ها و ایده های کارآفرینی 5    سوغات زائر و برند حلال 4    مطبوعاتی 4    فیلم 3    تشرف به اسلام 3    معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی 2 مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی 2    حقوقی و قضا 2    رویدادهای برگزار نشده 2    قطر 2    دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد تا 23 شهریور 97


نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»

نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


<a href="http://parstools.com/">

فید خوان rss reader