برترین های دیپلماسی

جمعه 21 13 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دوشنبه 12 شهریور 1397 | چرا متولیان گردشگری استان به طور مطلق می گویند سرمایه گذاری در حوزه تأسیسات گردشگری اشباع شده؟! در حالی که باید بگویند فقط در لایه میانی یعنی هتل های 4 و 5 ستاره اشباع شدیم، اما در لایه بالا یعنی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی زیارت؛ خبر خوش برای زوار غیرایرانی بارگاه رضوی: ابطال دریافت «عوارض از گردشگران غیرایرانی» در مشهد + تحلیل فرهیخت

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران غیر ایرانی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. اندیشکده بین المللی فرهیخت ، ضمن تشکر و قدردانی از درایت و تدبیر استاندار جدید، فهیم و مدبر خراسان رضوی جناب آقای علیرضا رزم حسینی، مراتب خرسندی خود را از بابت حذف این مصوبه ی غیرقانونی، ظالمانه، نابخردانه و بلکه تبعیض آمیز و ناجوانمردانه و عجولانه شورای شهر اعلام داشته، امید است نمایندگان منتخب مردم برای مدیریت شهر، از ابطال این مصوبه غیرکارشناسی شده و شتاب آمیز، این درس را آموخته باشند که:... | چهارشنبه 10 بهمن 1397

دیپلماسی ...

سه روز تا گشایش بیمارستان تخصصی بینا در مشهد؛ فرصتی ارزشمند برای جذب و توسعه گردشگران سلامت از کشورهای خارجی

   |  سه شنبه 30 مرداد 1397
align=bottom
رئیس بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا: بیمارستان تخصصی بینا، فرصت مناسبی برای جذب گردشگران سلامت است. رئیس بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا گفت: با توجه به اینکه ایران در زمینه چشم‌پزشکی همپای تکنولوژی‌های پیشرفته دنیاست، می‌توانیم از خدمات این دانش برای توسعه اقتصادی و بین‌المللی در زمینه گردشگری سلامت بهره‌مند شویم. دکتر علیرضا اسماعیلی....
... در نشست خبری بیمارستان چشم‌پزشکی بینا، که در محل این بیمارستان برگزار شد، اظهار کرد: این بیمارستان درهفت طبقه، در زمینی به عرض 2000 متر با 9500 متر زیربنا ساخته شده است طبقه نخست بیمارستان شامل 10 کلینیک‌ سرپایی چشم است که در سه سطح، بیماران معاینه می‌شوند. در بخش پاراکلینیک بیمارستان، بینایی‌سنجی انجام می‌شود. در این بخش، یونیت‌ها به‌صورت مجزا طراحی شده است تا بیماران بتوانند به‌راحتی با فرد معاینه‌کننده در ارتباط باشند و تمام معاینات اولیه چشم در این بخش انجام می‌شود. گفتنی است که این بخش، دارای هفت یونیت است و همه خدمات در این زمینه به صورت اتومات انجام می‌شود. باید توجه داشت که همه انواع عمل‌های چشم‌پزشکی در بیمارستان صورت می‌گیرد. 

وی افزود: در بخش تصویربرداری بیمارستان، تصویربرداری از تمامی بخش‌های چشم با پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا از قسمت‌های مختلف، قدام تا خلف چشم تصویربرداری می‌شود، بنابراین تمام تست‌های بینایی بیماران با کمترین زمان انجام خواهد گرفت. بخش بستری، محیطی بسیار مناسب برای بیماران دارد. در بیمارستان تقریبا اتاق عمومی وجود ندارد اتاق‌های بیمارستان به صورت یک یا دوتخته است همچنین همه اتاق‌ها دارای امکانات سرویس بهداشتی و تلویزیون‌های مداربسته است به‌طورکلی 19 اتاق در بیمارستان وجود دارد، این اتاق‌ها دارای امکانات و استانداردهای روز دنیا هستند.

اسماعیلی با بیان اینکه «اتاق‌های عمل‌ بیمارستان، دارای دیوارهای نانو و ضدباکتریال است» تشریح کرد: دستگاه‌های این اتاق‌ها از بهترین دستگاه‌های پیشرفته دنیا بوده و دقت بسیار زیادی را برای جراح فراهم می‌کند. به‌طورکلی  شش اتاق عمل برای جراحی‌های معمولی و دو اتاق عمل برای جراحی‌های لیزر داریم. این دستگاه‌ها برش‌های بسیار دقیقی برای درمان‌های گوناگون چون قوز قرنیه را انجام می‌دهند. باید توجه داشت که همه نوع عمل‌های جراحی چشم در بیمارستان بینا انجام می‌شود. همچنین در این بیمارستان گردشگران سلامت بسیار زیادی از کشورهای حوزه‌ خلیج فارس و دیگر شهرهای کشور خواهیم داشت. 
 
رئیس بیمارستان چشم‌پزشکی بینا با اشاره به افتتاح بیمارستان در دوم شهریورماه خاطرنشان کرد: فعالیت و برنامه‌ریزی ما برای احداث بیمارستان، از سال 1390 آغاز شد گروهی از چشم پزشکان با توجه به نیازی که در توسعه خدمات چشم پزشکی در استان و شرق مشهد احساس می‌شد، تصمیم به خرید زمین وساخت بیمارستانی تخصصی در زمینه چشم‌پزشکی گرفتیم. پروژه از سال ۹۱ آغاز شد و آبان‌ماه ۹۲ فعالیت ساخت آغاز شد. هدف از ساخت چنین بیمارستانی، توسعه خدمات چشم پزشکی در فضایی است که حقوق و کرامت انسانی بیمار در آن رعایت شود.

وی تصریح کرد: تلاش شده که تکنولوژی‌های برتر چشم‌پزشکی را در بیمارستان بینا فراهم کنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم. با توجه به پتانسیلی که شهر مشهد به‌دلیل وجود حرم دارد، شیعیان از کشورهای گوناگونی به این شهر می‌آیند، بنابراین می‌‍توانیم از گردشگران سلامت استفاده بهره‌مند شویم. با توجه به اینکه ایران در زمینه چشم‌پزشکی همپای تکنولوژی‌های پیشرفته دنیا است، می‌توانیم از خدمات این دانش برای توسعه اقتصادی و بین‌المللی در زمینه گردشگری سلامت بهره‌مند شویم.

 اسماعیلی با اشاره به اشتغال‌زایی بیمارستان بینا در شهر مشهد تشریح کرد: ساخت بیمارستان، اشتغال‌زایی بسیار خوبی ایجاد کرده است. ما ۲۵۰ نفر کادر درمان در بیمارستان داریم، از سویی دیگر برای۵۰۰ نفر هم به صورت غیرمسقیم اشتغال‌زایی شده است. نکته مهم دیگر این است که بیمارستان بینا تنها بیمارستان چشم پزشکی خصوصی در شرق کشور است. درواقع تنها 3 بیمارستان‌ تک‌تخصصی حوزه چشم  در تهران و یکی در شیراز وجود دارد نکته دیگر این است که بیمارستان خاتم‌الانبیا وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده و در بخش دولتی ارائه خدمات می‌کند.

رئیس بیمارستان چشم پزشکی بینا ادامه داد: یکی از رویکردهای ما در زمینه حمایت از کالای ایرانی، این بوده که برای ساخت بیمارستان از امکانات داخل کشور استفاده شود، بنابراین در تمام مراحل ساخت ساختمان از کالا و تجهیزات ایرانی استفاده کرده‌ایم. برای نمونه در تاسیسات، از سیستم‌های هواساز ساخت کشور استفاده شده است. درواقع حدود 70 درصد تاسیسات ساختمان بیمارستان از تجهیزات ایرانی استفاده شده از سویی دیگر 70 درصد بخش تجهیزات جنرال پزشکی ایرانی است، تخت‌ها و هتلینگ بیمارستان ایرانی است. متأسفانه در زمینه تجهیزات چشم پزشکی به دلیل ضعفی که کالاهای ایرانی دارند، بخش عمده تجهیزات چشم پزشکی از کشورهای آلمان، آمریکا و ژاپن وارد می‌شود.
 
وی در رابطه با برنامه‌هایی که برای جذب گردشگر سلامت دارند، توضیح داد: نخستین مسأله‌ای که در زمینه گردشگر سلامت باید مورد توجه قرار گیرد، نوع خدماتی و کیفیت کالاهایی است که در حیطه پزشکی به بیماران ارائه می‌شود. از سویی دیگر هماهنگی ساختار و ساختمان بیمارستان با استانداردهای روز دنیا می‌تواند عاملی در جذب گردشگران سلامت باشد. نکته اینجاست که اشکالات و ضعف‌هایی که در بیمارستان وجود داشته با نظارت‌های مناسب برطرف شده است. یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در جذب گردشگران سلامت مؤثر باشد، نوع خدمات پزشکی است درواقع بایستی در زمینه خدماتی که کشورهای منطقه نمی‌توانند به بیماران خود ارائه دهند، سرمایه‌گذاری کنیم که یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها در رابطه با پیوند قرنیه و جراحی‌های آب مروارید با دستگاه‌های لیزر بوده است.

ایسناگزارش دیگر از قدس آنلاین در همین زمینه حاکی است:

در مشهد افتتاح می‌شود:  نخستین بیمارستان خصوصی و تخصصی چشم‌پزشکی شرق کشور

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی خصوصی بینا در منطقه شرق کشور همزمان با اولین روز هفته دولت نخستین بیمارستان خصوصی چشم پزشکی شرق کشور (بینا) با حضور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افتتاح میشود.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین ،علیرضا اسماعیلی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا که توسط بخش خصوصی در زمینی با زیربنای 2500 متر در 7 طبقه و با بودجه 50 میلیارد تومانی ساخته شده است در روز جمعه 2 شهریور ماه 97 و همزمان با آغاز هفته دولت و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‌شود.

وی افزود: زمین این مرکز درمانی در دی  ماه سال 91 خریداری شد و کار ساخت آن از آبان ماه سال 92 آغاز شد و ظرف مدت 5 سال کار ساخت این مرکز درمانی به طول انجامید؛ البته قرار بود این مرکز در دهه فجر سال 96 افتتاح شود و تاخیر 8 ماهه آن به علت مشکلات ارزی و تحریم‌ها بود و در زمان معین بیش از 80 درصد اقدامات انجام شده بود.

مدیرعامل بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا با بیان اینکه بالغ بر 700 ویزیت را در این مرکز درمانی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در این بیمارستان که اولین مرکز درمانی خصوصی چشم‌پزشکی شرق کشور 7 یونیت چشم‌پزشکی به‌صورت اتومات دایر شده و معاینه اولیه بیمار در این یونیت‌ها، فرد بیمار جهت درمان تحویل پزشک می‌شود و پیش از این دو مرکز تهران و شیراز دایر شده بود و مشهد در کنار این مرکز درمانی، بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی خاتم‌الانبیاء(ص) را هم دارد که مربوط به بخش دولتی است.

اسماعیلی با اشاره به تجهیزات درمانی این مرکز درمانی، تصریح کرد: تعداد 32 تخت در 8 اتاق عمل جراحی و لیزر دایر شده است و تعداد 19 اتاق بستری در بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا داریم که از این تعداد 5 اتاق یک تخته و 14 اتاق دو تخته است و امکانات درمانی در حد استانداردهای روز و درجه یک جهان است.

وی تاکید کرد: برنامه ویژه‌ای در بحث توریست درمانی و گردشگری سلامت داریم و پیش‌بینی ما این است که بیش از 40 درصد مراجعه‌کنندگان گردشگران سلامت باشند.

مدیرعامل بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا با اشاره به اینکه تمامی ابنیه و تجهیزات این مرکز درمانی ایرانی است، گفت: بیش از 70 درصد این تجهیزات ایرانی بوده و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، به این فرمان معظم‌له توجه ویژه شده است و 30 درصد مابقی به علت ضعف موجود کشور در حوزه تجهیزات تخصصی چشم‌پزشکی بوده است.

اسماعیلی گفت: هزینه خدمات تعرفه‌های مصوب بخش خصوصی بوده و با تمامی بیمه‌ها قرارداد منعقد شده و خدمات ویژه نیز به مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) ارائه می‌شود و در بخش ارزیابی تخفیف‌های صفر تا 100 درصدی لحاظ می‌شود تا هیچ بیماری به دلیل مسائل مالی از درمان باز نماند.

در این نشست نفیسه یعقوبی، رئیس هیئت مدیره بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا، اظهار داشت: هر عمل چشمی در ایران قابل انجام است و کشورمان یکی از کشورهایی بوده که برترین متخصصان و جراحان چشم‌پزشکی جهان را دارد.

وی افزود: در این مرکز درمانی 6 اتاق عمل با تجهیزات نانو و دستگاه‌های روز چشم‌پزشکی با آخرین دانش‌ها و تخصص‌های روز دنیا برای بیماری‌های قرنیه، آب مروارید و دیگر بیماری‌های چشمی فراهم است و هم رده با بیمارستان‌های مجهز و روز دنیا است.

همچنین علی‌اصغر انجیدنی، معاون نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار داشت: 70 درصد تخت‌های بستری مشهد خصوصی و 30 درصد دولتی است و خدمات مراکز خصوصی زیر نظر این دانشگاه ارائه می‌شود و تمامی بخش‌های بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا مورد تایید است.

وی افزود: اورژانس بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا مشکل بیماران غرب مشهد را برطرف می‌کند و نیازی به حضور در بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) نیست.از ابتدای شهریور ماه 97 تنها بیمارستان‌هایی که دارای ipdهای لازم و قانونی را دارند مجوز پذیرش گردشگران سلامت را دارند و تاکنون ipd تعداد 12 بیمارستان خصوصی مشهد تایید شده است.

انجیدنی گفت: در بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) 125 تخت و در بیمارستان بینا 32 تخت و در مجموع 157 تخت در دو مرکز درمانی تخصصی چشم‌پزشکی مشهد فعال است و با توجه به اینکه اکثر بیماران چشم به‌صورت سرپایی مداوا می‌شوند نیازی به افزایش تخت‌ها نیست.کلینیک ویژه بانک چشم مشهد در داخل دانشگاه دایر شده در روز عید سعید قربان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‌شود و پس از آن افتتاح بیمارستان تخصصی چشم‌پزشکی بینا را با حضور مقام عالی وزارت خواهیم داشت.
آخرین ویرایش: سه شنبه 30 مرداد 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»