• دیدار الیاس غایپ اف سرکنسول جدید کشور ترکمنستان
  با رئیس نمایندگی وزارت امور
  خارجه در شمال شرق کشور
  هفده مرداد ماه نود و هفت
 • نشست صمیمی شهردار مشهد با دانشجویان خارجی دانشگاه فردوسی
  بیست و دوم مرداد ماه نود و هفت
 • قطار بین المللی مشهد - نخجوان آذربایجان
 • عرض تبریک به مناسبت ورود
  دانشگاه علوم پزشکی به نظام رتبه بندی شانگهای
  و کسب رتبه سوم دانشگاه های کشور بر اساس رتبه بندی جهانی وبومتریکس
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
  رصدخانه توسعه روابط خارجی مشهد با محوریت تکریم زائران غیرایرانی

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات»

و با محوریت «اقتصاد شهر»

از زمان تصدی مهندس «تقی زاده خامسی» به عنوان شهردار مشهد، فعالیت های بین المللی شهر از شتاب ارزشمندی برخوردار شده و غیر از ماه مبارک رمضان که چراغ روابط خارجی شهر کلاً خاموش بود، این روزها شاهد اوج گیری فعالیت ها هستیم که کثرت آنها در تارنمای فرهیخت گویاست. لذا به سهم خود از:

مجموعه بزرگ شهرداری مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش، پژوهش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

برگزاری نشست بررسی ظرفیت‌های همکاری میان دانشگاه‌های ایران و هند و همکاری مشترک ایران و هند برای انجام 12 طرح پژوهشی همچنین تدارک دیدار صمیمی شهردار مشهد با 15 تن از فارسی آموزان دانشگاه از جمله اقدامات ارزشمند و تحسین برانگیزی است که ما را به تکریم و تعظیم وا می دارد. لذا به سهم خود از:

دانشگاه فردوسی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا» و با محوریت

«اقتصاد فرهنگ و هنر»

مشهد دارای ظرفیت‌های بین‌المللی بسیاری است / ضرورت بهره‌گیری از دیپلماسی فرهنگی به عنوان استراتژی ... این فرازها، جدیدترین سخنرانی های آقای دکتر مروارید مدیرکل جدید ارشاد استان است. اما با گذشت 71 روز، متأسفانه هنوز هیچ اقدامی با رویکرد بین المللی از این اداره کل شاهد نبودیم و فقط در حد حمایت های کلامی بوده است. لذا از:

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

عمیقاً گلایه مندیم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری

با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر و سوغات»

اداره زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در دهه کرامت97، واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای بهره مندی معنوی 158 هزار زائر خارجی از برنامه های حرم مطهر رضوی ویژه عرب زبانان، اردو زبانان، آذری زبانان، انگلیسی زبانان و فارسی زبانان مقیم کشورهای دیگر براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از خادمان بین المللی حضرت در:

آستان قدس رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!

جای خالی "عترت" و "بین الملل" در سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

   |  سه شنبه 8 خرداد 1397
خبرگزاری ایکنا خراسان رضوی طی مصاحبه ای با سیدمهدی طباطبایی، رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد، از جای خالی «عترت» در سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد خبر داد. ما پیش از این، تصورمان بر این بود که در این نمایشگاه ارزشمند، فقط جای «رویکرد بین الملل» خالی است، اما امروز متوجه شدیم که نه تنها ما، بلکه فعالان «عرصه عترت و اهل بیت(س)» نیز، از کمبود یا نبود بخش های اثرگذار در این نمایشگاه، گلایه مند هستند...

گروه اجتماعی- برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت کار بسیار پسندیده‌ای است، اما اکنون بیشتر به موضوعات قرآنی در نمایشگاه پرداخته شده است و از عترت آن خبری نیست، به قرآن و عترت هر دو در کنار هم باید پرداخته شود، مسئولان نمایشگاه باید قبل از برگزاری آن جایگاهی برای عترت در کنار قرآن در نظر می‌گرفتند.
خبری از عترت در نمایشگاه قرآن نیست

سیدمهدی طباطبایی، رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد، در گفت وگو با ایکنا ازخراسان رضوی، در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد، عنوان کرد: در مشهد ۲۳۵۴ هیئت مذهبی و حدود ۸۰۰ جلسه بانوان و در سطح استان به جز جلسات بانوان، ۵۱۰۳ هیئت مذهبی داریم.

وی ادامه داد: هیئات مذهبی بیشتر ولادت‌ها، شهادت‌ها و عزاداری‌های ائمه معصومین(ع) را دنبال می‌کند و در آن‌جا تأکید ما بر کنار هم قرار گرفتن قرآن و عترت است و از چند سال اخیر قرائت قرآن را در جلسات و هیئات مذهبی دنبال می‌کنیم.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد بیان کرد: در سال جاری با آغاز ماه مبارک رمضان، جلسه مرکزی قرآن و عترت را در بنای جوادیه مرحوم عابدزاده واقع در طبرسی ۲۵ کوچه جوادیه راه اندازی کردیم و از ساعت ۲۲:۳۰ تا یک بامداد در خدمت قاریان جوان، نوجوان و بین‌المللی هستیم و این جلسات با محوریات قرآن و عترت دنبال می‌شود و بعد از ماه مبارک رمضان هفته‌ای یک شب این جلسات ادامه پیدا خواهد کرد.

طباطبایی اظهار کرد: استقبال از این جلسات بسیار خوب است و هر شب حدود دویست نفر در آن حضور پیدا می‌کنند و تفسیر سوره فتح توسط اساتید حوزه و دانشگاه انجام می‌شود.

تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم

وی ادامه داد: در دهه آخر ماه مبارک رمضان هم با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی دهشت، تفسیر سوره فتح را در آن جلسه خواهیم داشت و همچنین در دهه آخر ماه مبارک هر شب از پنج خانواده شهید مدافع حرم هم تجلیل خواهد شد.

وی افزود: هیئت‌های مذهبی در طول سال فعالیت‌های دینی و مذهبی خود را به‌ صورت هفتگی دنبال و براساس آموزه‌های دینی فعالیت می‌کنند و بعضا اگر آسیبی هم وجود داشته باشد به علت عدم آگاهی است که ما با برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه مسئولان هیئات مذهبی در بحث آموزش فعالیت‌های دینی و بصیرت افزایی این عدم آگاهی را کاهش می‌دهیم.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد گفت: اکنون زیبایی‌های هیئت از آسیب‌های آن بسیار بیشتر است از جمله تهیه جهیزیه برای جوانان خود هیئت، درمان اعضای هیئت و دیگر فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود اما به علت اطلاع‌رسانی کم ممکن است مردم و مسئولین در جریان فعالیت‌ها قرار نگیرند.

طباطبایی ادامه داد: تعدادی از هیئت‌های ما در حاشیه شهر افطار را در خدمت مردم هستند و در سطح شهر مشهد اکثر هیئت‌های ما سفره افطارشان برقرار است.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌های شورای هیئات مذهبی در سال ۹۷ بحث توجه به آسیب‌های اجتماعی است که با کارشناسان در این مورد صحبت شده است و بعد از ماه مبارک رمضان با استاندار و دیگر مقامات شهری صحبت می‌کنیم و فعالیت‌هایی را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از حاشیه شهر شروع خواهیم کرد.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد ابراز کرد کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی که امروز جامعه با آن دست و پنجه نرم می‌کند بحث طلاق است و با مشاوره دادن به خانواده‌هایی که دچار این آسیب شده اند، کار را دنبال می‌کنیم و دیگر آسیب اجتماعی اعتیاد است که باید برای آن تدابیری در نظر گرفته شود.

طباطبایی عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت کار بسیار پسندیده‌ای است اما اکنون بیشتر به موضوعات قرآنی در نمایشگاه پرداخته شده است و از عترت آن خبری نیست، به قرآن و عترت هر دو در کنار هم باید پرداخته شود، مسئولین نمایشگاه باید قبل از برگزاری آن جایگاهی برای عترت در کنار قرآن در نظر می‌گرفتند.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد ابراز کرد: انتقادی که نسبت به متولیان این نمایشگاه عنوان می‌شود، برگزاری جلساتی با حضور خوانندگان در کنار نمایشگاه قرآن و عترت است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد تا مرداد ماه 1397


نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»


نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com